wmaraci reklam

İnternet Radyosu Nasıl Kurulur ?

15 Mesajlar 6.951 Okunma
wmaraci reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
Selam arkadaşlar,

internet radyosu kurmak istiyorum. Yayında sıkıntı yaşatmayacak şekilde nasıl radyo kuruyoruz acaba ? Nedir izlememiz gereken süreç ve bu radyolarda yayınları nnasıl yapıyoruz kaç işilik dinleme kapasitesi vs bilgilendirirseniz sevinirim
narinhosting

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
İnternet radyosu kurmak için kolay bir yöntem mevcut.Kendinize ait Cpanel yüklü sunucunuz varsa "WHM Sonic" lisansı alıyorsunuz."WHM Sonic" sunucunuza kurulumunu gerçekleştiriyorsunuz.Zaten bu sistemin kendisine özel paneli mevcut.Aynı WHM Panel kullanır gibi radyolar içinde hesap oluşturup özellikleri ayarlıyorsunuz.

Dinleyici kapasitesinde bir limit olmuyor ancak sunucunuzun kaynağı yettiği kadar dinleyici bulundurabilirsiniz.Bunu deneyerek net bir şekilde görebilirsiniz.

Canlı yayın için ise gerekli yardımcı programları mevcut.Ayrıca sitede yayımlamak içinde bir kod veriyor size onu sitenizin uygun bir kısmına koyuyorsunuz (player şeklinde oluyor)
radyotelekom KralFx

kişi bu mesajı beğendi.

Worlddown Worlddown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
Almakmı kurmakmı istiyorsunuz?
WHM üzerine olabilir veya direk CentOS a kurabilirsiniz, CentOS üzerinden kurarsanız autodj özelliğinden faydalanamazsınız, fakat pc üzerinden yayın yapacağınız için winamp programında listeleyip autodj tarzıda kullanabilirsiniz.
WHMSonic lisansları 2-3$ olması gerekiyor
radyotelekom KralFx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
kurmak istiyorum hocam yani yenı bı alan adına x radyo dıye bır radyo kurucam ve gunun bı kaç saatı canlı yayın olacak sonrakı saatler bant yaynı olacak
radyotelekom

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
Alarak radyo sitesi kuracaksanız : Normal cPanel kullandığınız sunucunuz varsa http://whmsonic.com/index.php buradan bakabilirsiniz, şimdi baktım yıllık 59$ ömürlük lisans 150$ bunlardan bağımsız hosting firmalarıda satıyor. Bakınız : Muzafferbilişim hatta paket dahilinde ihtiyaçlarınızın çoğunu kendileri kuruyor.

Kurarak radyo sitesi kuracaksanız : Shoutcast yazılımlarını centos sunucunuza kurmanız gerekir, sunucuda panel olup olmaması önemli değildir, tamamen ssh üzerinden işlem yapabilirsiniz. http://www.da-hi.net/index.php/2009/10/31/linux-sunucuya-shoutcast-radyo-kurulumu/ ama favori whmsonic olduğu için ve shoutcast ın kaynakları eskidiği için, yayına alana kadar çileden çıkabilirsiniz :D
radyotelekom KralFx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
almak mı kurmak mı tam cozemedım hocam ben en ıyısı muzafferbılısım ya da benzerı bı yerle ırtıbata geceyım radyoyu kur yayın yapacagım sekılde teslım et bana dıyeyım :)
radyotelekom

kişi bu mesajı beğendi.

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
En iyisi radyo hosting diye diye aratın oradan alın 100 dinleyici kapasiteli gibi zaten hepsini size sağlıyorlar ip de veriyorlar birde hangi programdı adını unuttum dj programı var ya da winampta shoutcast ayarları var oradanda müziklerinizi yayınlıyorsunuz ama dj programı olursa daha zevkli oluyor konuşma falan :)
radyotelekom KralFx

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

• Üyelik 31.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
Almak veya kurmakla kafa karıştırmak istemezdim üstad :D Ama hazır almanın maliyeti daha uygun olur, kendi sitelerinizi yayınladığınız linux dağıtımı bir server varsa onun altından kurulumda (yayınıda) yapabilirsiniz diye açıkladım ben
radyotelekom

kişi bu mesajı beğendi.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Radyo kurmak yerine egerki shoutcast yayini yapacaksaniz cogu host sirketleri dinleyici sayisina gore ucretli olarak radyo yayini satisi yapiyorlar. Ucreti aylik veya yillik oduyorsunuz normalinde 100 dinleyicili bir radyoyu aylik 10 tl liraya satiyorlar. Yada ucretsiz olarak yayin yapmak istiyorsaniz flatcast radyolari kullanan kisiler cok flatcast.com sitesine uye olup radyo yayini yapabiliyorsunuz ayni zamanda flatcast radyoda sohbet bolumude var .Radyoya dinlemeye girenler isterlerse radyoda sohbette ediyorlar .Sadece flatcast radyo yayini hakkinda bilginiz olmasi lazim bilgi almak icin arastirin derim.
radyotelekom KralFx

kişi bu mesajı beğendi.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

radyotelekom radyotelekom Radyo Telekomünikasyon Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek bilgisayar hizmetleri
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 100 / 54
  • Ticaret 2, (%50)
Radyo kurmak konusunda uğraşmak istemiyorsanız hemen 1 günde hazır radyo sitesi alabilirsiniz. www.radyositesikur.com burayı inceleyebilirsiniz.
sterkamed KralFx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al