Her şey para mı?

8 Mesajlar 1.184 Okunma
smmexpress

FakirYazar FakirYazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel Güvenlik, Web yazılım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır wm deyim bilgilerim yettigi kadar millete yardım etmeye uğraşiyorum ancak üzulduğum bir konu var bir kaç yerde karşilaştım bu durum ile

Örnegin
Bir arkadaş bir sorunla karşilaşmış foruma konu acmış sorunun çözümü çok basit söylesen kendi yapar ama bu tür durumlarda `ücretli yardım edebilirim` diyen arkadaşlar var

Sorun çok zordur hak veririm çok zamanını alır istersin ama basit durumlarda birazcık insan olmaya davet ediyorum.

Tabletten yaziyorum yazım hataları var kusura bakmayın
Herkese iyi çalışmalar.
suskun EkipNetwork mustafa94

kişi bu mesajı beğendi.

Fakir Yazar - Dizi Öneri <3
wmaraci
reklam

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 361 / 360
  • Ticaret 170, (%100)
bu konuda katılıyorum size burası her şeyden önce webmasterların yardımlaşma forumu. Bu yüzden ilk fırsatta işi ticarete dökenler var ne yazık ki...

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Site yönetimi burasını Webmaster platformundan çıkarıp Webmaster ilan sitesine çevirdiği için, üyeler ne yapsa hak veririrm.
Ve evet, her şey para. Webmaterlık bir meslektir, meslek para getirir. Buradaki yardım meselesi, kişinin insiyatifine bağlıdır. Bunun insanlıkla alakası yoktur. Yardım için para talep edilmesi durumunda kimsenin eleştirme hakkı yoktur.
Birisinin ayağı kayar yere düşer, elini uzatır kaldırırısın, bu bir yardımdır. Komşun açtır, zor durumdadır, yemek götürürsün, durumun varsa para verirsin, bu bir yardımdır.
Fakat esas amacı para kazanmak olan bir webmasterin problemini çözmek için ücret talep edilmesi gayet doğaldır.
Sungmert WebDost AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Az önceki arkadaşa katılıyorum. Yardım konusu insiyatifle ilgili bir şeydir. Klasik kadın forumlarındaki yardımseverliği burada bulman zor, çünkü forum üyeleri zaman=para şeklinde çalışıyorlar. Eminim sana yardım etmek isteyen bir çok kişi vardır ama aynı anda bilgisayarında birkaç sekme daha açılı olduğu için vaktini sana ayırmak istemezler. Bu da doğal olarak küçük bilgileri parayla satmak isteyenleri harekete geçiriyor. Bu durumun istisnaları da vardır, birileri sıkıştığın anda elinden tutadabilir. Ama tekrarlıyorum, genel olarak burası klasik forumlara kıyasla yardımseverlik açısından fakir bir yerdir.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
wmaraci

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

KurşunKalem adlı üyeden alıntı

Site yönetimi burasını Webmaster platformundan çıkarıp Webmaster ilan sitesine çevirdiği için, üyeler ne yapsa hak veririrm.
Ve evet, her şey para. Webmaterlık bir meslektir, meslek para getirir. Buradaki yardım meselesi, kişinin insiyatifine bağlıdır. Bunun insanlıkla alakası yoktur. Yardım için para talep edilmesi durumunda kimsenin eleştirme hakkı yoktur.
Birisinin ayağı kayar yere düşer, elini uzatır kaldırırısın, bu bir yardımdır. Komşun açtır, zor durumdadır, yemek götürürsün, durumun varsa para verirsin, bu bir yardımdır.
Fakat esas amacı para kazanmak olan bir webmasterin problemini çözmek için ücret talep edilmesi gayet doğaldır.

hepyasemin adlı üyeden alıntı

Az önceki arkadaşa katılıyorum. Yardım konusu insiyatifle ilgili bir şeydir. Klasik kadın forumlarındaki yardımseverliği burada bulman zor, çünkü forum üyeleri zaman=para şeklinde çalışıyorlar. Eminim sana yardım etmek isteyen bir çok kişi vardır ama aynı anda bilgisayarında birkaç sekme daha açılı olduğu için vaktini sana ayırmak istemezler. Bu da doğal olarak küçük bilgileri parayla satmak isteyenleri harekete geçiriyor. Bu durumun istisnaları da vardır, birileri sıkıştığın anda elinden tutadabilir. Ama tekrarlıyorum, genel olarak burası klasik forumlara kıyasla yardımseverlik açısından fakir bir yerdir.

Forumda ticaretin yapıldığı kategoriler ile normal konuların açıldığı kategoriler ayrıdır. Yönetim özellikle bu konuda dikkatlidir, bir yardım konusuna birisi ücretli destek olabilirim gibi bir mesaj yazarsa biz bunu kaldırırız görürsek. Ama ticaret kategorilerinde açılan bir konu ise tabi ki ücretini belirtip işi alabilir herkes. Yardım severlik konusunda da wmaraci.com birinci sıradadır diyebilirim, bunu moderatör olduğum için söylemiyorum, ben de zamanında normal bir üyeydim.
FakirYazar

kişi bu mesajı beğendi.

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Ücretsiz yaptığında küfür eder gibi davranan acele edenler suçlayanlar güvenmeyenler çözümü anlatmayı isteyen teşekkürü bile çok gören şahıslar var
melankolia Beginnertk

kişi bu mesajı beğendi.

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

SSD adlı üyeden alıntı

Ücretsiz yaptığında küfür eder gibi davranan acele edenler suçlayanlar güvenmeyenler çözümü anlatmayı isteyen teşekkürü bile çok gören şahıslar var

Katılıyorum :)
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Forumda ticaretin yapıldığı kategoriler ile normal konuların açıldığı kategoriler ayrıdır. Yönetim özellikle bu konuda dikkatlidir, bir yardım konusuna birisi ücretli destek olabilirim gibi bir mesaj yazarsa biz bunu kaldırırız görürsek. Ama ticaret kategorilerinde açılan bir konu ise tabi ki ücretini belirtip işi alabilir herkes. Yardım severlik konusunda da wmaraci.com birinci sıradadır diyebilirim, bunu moderatör olduğum için söylemiyorum, ben de zamanında normal bir üyeydim.

Benim yönetiminin yaptığı işlere karşı bir eleştirim olmadı. Aksine Türkiye şartlarında yönetimi en iyi olan forumun burası olduğunu her yerde iddia ederim. Üyelerin genel anlamda yardım severliği konusunda da sana tamamen katılıyorum.

Velhasıl Boğa Bilişim burayı para kazanmak için işletiyor. Webamsterların birbirlerine ücretsiz yardımda bulunmaları için bir teşvik var mı? Yok. Teşvikler premium üyelik almak üzere kurgulanmış. Demek ki burası ticari bir platform.Nasıl ki bu durumu eleştirme hakkımız yoksa, ücretli yardım taleplerini de eleştirme hakkımız yoktur. Mesela "açtığınız ilanları sık zamanlarda üste taşımak için premium üyelik alabilirsiniz." denildiğinde, "Sizde insanlık kalmamış" diyebilir miyiz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al