lostyazilim

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

6 Mesajlar 1.088 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

HERKES BİR ENGELLİ ADAYIDIR

wmaraci
reklam

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Türkiyede engelli olmak zor nerden biliyorsun diceksiniz zamanında ayağımı kırdım ve aylar boyunca yürüyemedim, Türkiyede görme gerek bedensel gerek ise zihinsel zira devletin engelli insanlara iş imkanı rezalet, yollar hiç uygun değil belediye gidip kaldırıp yapıyor niyese 1 ay sonra yeniliyor sonra görme engelliler için yeniliyor ama sarı şeritler tabeladan geçiyor, kaldırımlara, geçiş kısımlarına park eden öküzleri hiç saymıyorum çoğu vergi indirimi uygun cihazlara yapılmıyor yada sosyal güvenlik karşılamıyor

eğitim olarak Türkiye çok eksik engelli öğrencilere yada kimselere evde kal okuma yada çalışma muamelesi var okulların çoğu görme,duyma,bedensel yada zihinsel engellilere uygun değil, kimse engelli demeden asansörleri gerek engelli kısımları kendi bencil amaçlarıyla işgal ediyor engelliye sunulan hakların bazıları iyi olsada çoğu saçmalığın daniskası

çoğu bina gerek otoparklar gerek yollar hiç bir yer iyi değil Türkiyede. bunuda geçtim örneğin engelli maaşı sizin bu maaşı almanız için yakınlarınız ya çalışmayacak yada kimseniz olmayacak bu ekonomi şartlarında verilen maaşta çok komik durumda yani saysanız da bitmez Türkiyenin engellilere verdiği pardon veremediği ölüme mahkum ettiği insanlar

hani hepimiz güya müslümanız ya hepimiz çok anlayışlıyız, gavur dediğiniz müslüman değil dediğiniz insanlar bizden daha çok çevresine , daha çok insana, daha çok hayvana önem veriyor Allahın gerçek kitabını okuyan ve bencil olan insanara lafım iğrençsiniz
Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Bir engelli olarak bir yazı hazırlayacağım inş.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Bu konuda duyarlı olmaya çalışıyorum. insanlarıda aynı şekilde duyarlılığa davet ediyorum.

Bir ortamda olduğunuz zaman bu ve buna benzer konuları açıp konuşarak insanların uyanmasını bazı şeyleri görmesini sağlayabilirsiniz.

Engelli kardeşlerimizle birlikte bizde bu dünyada yaşıyoruz. Yalnızca insanları değil aynı şekilde doğayı da düşünmek gerekiyor. Unutmayalım ki birşeyi yanlış yapıyoruz diye herşeyi boşlamamız gerekmiyor.

Her ne kadar sınavlarda 3 yanlış 1 doğruyu götürsede, gerçek hayatta tam tersi oluyor ve 3 doğrunuz yaptığınız bir yanlışı götürebiliyor.

- Su tüketimine dikkat et.
-Çevreye çöp bırakma.
- Dönüşebilir malzemeleri biriktir.

Doğaya yol ver ki o da sana versin.

Düşünme engelli olanları iyileştirebilirsek, Fiziksel engelleri aşabiliriz.
Muhammed

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
wmaraci

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

darkthepro adlı üyeden alıntı

Türkiyede engelli olmak zor nerden biliyorsun diceksiniz zamanında ayağımı kırdım ve aylar boyunca yürüyemedim, Türkiyede görme gerek bedensel gerek ise zihinsel zira devletin engelli insanlara iş imkanı rezalet, yollar hiç uygun değil belediye gidip kaldırıp yapıyor niyese 1 ay sonra yeniliyor sonra görme engelliler için yeniliyor ama sarı şeritler tabeladan geçiyor, kaldırımlara, geçiş kısımlarına park eden öküzleri hiç saymıyorum çoğu vergi indirimi uygun cihazlara yapılmıyor yada sosyal güvenlik karşılamıyor

eğitim olarak Türkiye çok eksik engelli öğrencilere yada kimselere evde kal okuma yada çalışma muamelesi var okulların çoğu görme,duyma,bedensel yada zihinsel engellilere uygun değil, kimse engelli demeden asansörleri gerek engelli kısımları kendi bencil amaçlarıyla işgal ediyor engelliye sunulan hakların bazıları iyi olsada çoğu saçmalığın daniskası

çoğu bina gerek otoparklar gerek yollar hiç bir yer iyi değil Türkiyede. bunuda geçtim örneğin engelli maaşı sizin bu maaşı almanız için yakınlarınız ya çalışmayacak yada kimseniz olmayacak bu ekonomi şartlarında verilen maaşta çok komik durumda yani saysanız da bitmez Türkiyenin engellilere verdiği pardon veremediği ölüme mahkum ettiği insanlar

hani hepimiz güya müslümanız ya hepimiz çok anlayışlıyız, gavur dediğiniz müslüman değil dediğiniz insanlar bizden daha çok çevresine , daha çok insana, daha çok hayvana önem veriyor Allahın gerçek kitabını okuyan ve bencil olan insanara lafım iğrençsiniz

Evet hocam haklısınız, son yıllarda engellilere özel yerler yapılıyor ama sadece merkezi bölgelerde oluyor.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Muhammed öyle yinede yetersiz yani bilinç yok insanlarda örneğin otoparklar yada rampaları arabalar gereksizce işgal ediyor adam bir tuvalet yapmış engelli için kapısı o kadar ağır ki yada temizlenmiyor kimse gelmiyor diye yani ben o dönemimde neler gördüm neler Nasrettin hoca gibi bana ağaçtan düşeni getirin çünkü tek o anlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al