wmaraci reklam
lidertakipci

Akbank üyelik ücreti.

12 Mesajlar 1.664 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Akbank kredi kartıma 98tl'lik üyelik ücreti yansıtmış. Geri iadesi için müşteri hizmetlerini aradım bu yıl iadesini yapmadıklarını söylediler. Şikayet var üzerinden de şikayet oluşturdum bir sonuç alma durumum varmı bilmiyorum ancak görünen o ki kartı kullanıma kapatacağım. Akbankda böyle bir durumla karşılaşıp sonuç alan varmı?

wmaraci
reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
Akbank için değil ancak kredi kartlarında üyelik ücreti vardır zaten yıllık alınır. Neden geri iade için uğraşıyorsunuz anlamadım ?

IchWeis IchWeis hello world Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Uçak Teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Akbank için değil ancak kredi kartlarında üyelik ücreti vardır zaten yıllık alınır. Neden geri iade için uğraşıyorsunuz anlamadım ?

Üyelik ücreti diye bir tabir çok saçma hem o bankanın müşterisisin hem okadar para girip çıkıyor hesaba olsun kredi kartına olsun resmen **************lık. Evdekilerden de aldılar hepside geri aldı arayıp "ben ödemek istemiyorum üyelik ücretini kapatacağım bu kartı bu şekilde ücretmi alınır" deyip hepside geri yaptı :)

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
IchWeis Biliyorum ama kartı alırken zaten söylüyorlar ücreti olduğunu niye geri ödeme istiyorusunuz onu anlamadım üyelik ücreti olmayan kartlarda var ?

wmaraci
wmaraci

Coolwind Coolwind Halen Yaşıyor Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 24 / 42
  • Ticaret 11, (%100)
Benim kartlarıma üyelik ücreti yansıyor fakat iptal ediliyordu. Bu sene iptal etmediler bende kartları iptal ettirdim. Kesin çözüm.

• Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
ebagcuvan
Aynı kartı geçtiğimiz 3 yıl boyunca üyelik ücreti olmadan kullandım, ayrıca hesap bildirim cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki yasanın 6. maddesinde düzenlenen " sözleşmelerdeki haksız şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır. Aynı itiraz ettiğinizde geri alma şansınız var, hatta şans demeyelim, alırsınız.
Siz neden geri ödeme istemiyorsunuz? Hiç yokdan vericek 100 liranız var ise bilemem.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
ErcanDinsel Hiç yoktan verecek diye diye düşünmedim de ben bankadan para karşılığı hizmet alıyorum örneğin bu para 100 tl aidatı var aylık 9-10 tl gibi bir ücret gerçekten altını çizerek söylüyorum gerçekten adam akıllı ve akıllı bir kullanım ile 100 lira vermek zarar yaptırmaz kar yaptırır bankanın sunduğu imkanlar, puan ile alışveriş, taksit, 3 ay sonra ödeme, kredi gibi gibi hizmetleri kullandığınızda sorun olmuyor ancak siz 3 yıl boyunca vermedim demişsiniz ancak bunu şöyle izah edeyim o yıllar içinde bir pakete dahil olduğunuz için vermemiş olabilirsiniz yada bu yıl sözleşmede değişiklik vs. olmuş olabilir o yüzden yorumum yok eğer isterseniz banka ile iletişime geçip paranızı alın

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
2 tane otomatik ödeme talimatı verin kesmiyorlar 90 tl ise kartı kullanıyorum dediğiniz de ide 1 2 gün sonra iade ediliyor büyütecek bir şey yok .
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Aynı şey yaz aylarında benimde başıma geldi. 78 TL üyelik aidatı kesmişler +2.65 TL +3 TL gibi saçma sapan farklı isimler altında yine kesintiler olmuş. Aradım kesinlikle iade edilmeyeceğini söylediler. Kartı alırken imzaladığım sözleşmeyi ve o zamanlarda ki kampanyayı araştırıp buldum, aidat ücreti olmadan kredi kartı aldığıma emindim. Şubeye giderek bunları yetkili kişiye sundum ve ödemedim. 90 Lira çok bi para değildi belki bu kadar uğraşmaya da değmezdi ama olsundu. Ödemedim, mutluyum :)
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

ErcanDinsel Hiç yoktan verecek diye diye düşünmedim de ben bankadan para karşılığı hizmet alıyorum örneğin bu para 100 tl aidatı var aylık 9-10 tl gibi bir ücret gerçekten altını çizerek söylüyorum gerçekten adam akıllı ve akıllı bir kullanım ile 100 lira vermek zarar yaptırmaz kar yaptırır bankanın sunduğu imkanlar, puan ile alışveriş, taksit, 3 ay sonra ödeme, kredi gibi gibi hizmetleri kullandığınızda sorun olmuyor ancak siz 3 yıl boyunca vermedim demişsiniz ancak bunu şöyle izah edeyim o yıllar içinde bir pakete dahil olduğunuz için vermemiş olabilirsiniz yada bu yıl sözleşmede değişiklik vs. olmuş olabilir o yüzden yorumum yok eğer isterseniz banka ile iletişime geçip paranızı alın

Bankanın sunduğu imkanlarda para alıyor zaten hocam, üyelik ücreti adı altında oluşturulan para bankaların ekstradan gelir etme çabası. Herhangi pakete dahil değilim, sözleşmemde yazmıyor, ve bu tip ekstra ücretleri benim onayım olmadan sözleşmeye dahil edemez.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al