wmaraci reklam

Yazılım kursu öncesi tavsiyeler

12 Mesajlar 4.732 Okunma
wmaraci reklam

mkahraman mkahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 177 / 90
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba, 1 ay sonra bilgeadam yazlım uzmanı kursuna başlayacağım. Yazılım konusunda hiçbir bilgim yok, bu yüzden kurs öncesi nasıl bir hazırlık yapabilirim tavsiyelerinize ihtiyacım var.

wmaraci
reklam

onurrckrr1 onurrckrr1 x=u dx=du Let's ∫du It! Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 25 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
Google'a yazılımcı nasıl olunur yaz :D

Arat - Yazılımın Kaderi
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cakirweb.aratgame

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 204 / 205
  • Ticaret 23, (%100)
Giden arkadaşım var html css yarım yamalak biliyor boşa para bence

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]

werfection werfection WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 69 / 83
  • Ticaret 18, (%100)
Yaklaşık 6 yıldır bu piyasada işler yapıyorum. Tabiri caizse 14 yaşımda başladım yani :) Şuanda HTML, Css, Javascript, Seo ve PHP konusunda çok çok iyi derecede bilgi sahibiyim. Kafamdaki projeleri rahatlıkla yapabiliyorum(Borç takip otomasyonları, Emlak siteleri v.b v.b gibi projeler).
Bu konuma gelebilmek için ciddi emek sarfettim, fakat hiçbir kurs almadım. Staj yaptığım firmadan yardım aldım ilk olarak. Daha sonrasında aradığım herşeyin internette olduğunu farkettim. Bu düşünceyle ilerleyerek Php üzerine kitap dahi almadım. Çünkü herşey mevcut "Google 'da". Yeter ki aramayı bil. Bir sorunu veya dersi bulamıyorsanız. Farklı dillerde aramasını yapın muhakkak bunu paylaşan biri oluyor. Kurslar v.s bunlara para harcamanıza hiç gerek yok. Yine de direk kurs tarzında birşeyler almak istiyorsanız. Udemy sitesini inceleyin birçok içeriğe ulaşabilirsiniz...

wmaraci
wmaraci

mkahraman mkahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 177 / 90
  • Ticaret 3, (%100)
Konuyu anlamayanlar için açıklama yapayım.
Kursa gideyimi gitmiyeyimi diye sormuyorum. Klasik cevap hemen kursa gitmene gerek yok herşey İnternette var demenin lüzumu yok.
Kurs öncesinde şunu şunu yap. Daha iyi anlarsın vb. Gibi tavsiyesi olan varsa bekliyorum.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

onurkoseler onurkoseler Game Developer Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek #
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 84 / 90
  • Ticaret 4, (%100)
Kurs öncesi bu adamı izle kardeş. Bu adamın tüm videolarını oturup, izlersen emin ol "bence" biraz kafanı çalıştırırsan, kursa gitmene bile gerek kalmayacaktır. Sevgiler..

https://www.youtube.com/channel/UC2u9Gc37Rq44dB3mW4Kdi-w
mkahraman

kişi bu mesajı beğendi.

SoftwareDeveloper SoftwareDeveloper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 4 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer geri dönüş şansın varsa, kursa gitme. Daha önce de yazdığım bir yorum : https://wmaraci.com/forum/2218663-mesaj2.html

Şimdi eğer kursa zaten gideceksen, kendi başına ön hazırlık yapmanın ne haceti var ? Zaten ön hazırlık yapacaksan kendi başına, daha sonra bu öğrendiklerinin üzerine koya koya kendin de çalışabilirsin. Kursa gitmenin gene amacı kalmıyor.

O yüzden, kursa gitmeden önce elinde olan vakitle diğer hobilerini icra et. Kitap oku. İngilizce çalış.

Ama programlama kursuna hazırlanıp gitmek çok saçma olur, hazırlanacaksan zaten gitmene gerek yok, üstüne koya koya ilerlersin.

Kursları gereksiz buluyorum, internette tonla kaynak var, udemy coursera gibi yerlerden alıp ömür boyu kullanabileceğin kaynaklar varken kısa süreliğine verilen "sözde eğitim" i faydalı bulmuyorum.

Oraya dökülen paralarla mini bir kütüphane oluşturulur, internette de tonla kaynak mevcut.. İngilizceni geliştirirsen erişebileceğin/faydalanabileceğin kaynak sayısıda katlanarak artar.

Ek Olarak: Eğer geri dönüş şansın varsa, kursa gitme. Daha önce de yazdığım bir yorum : https://wmaraci.com/forum/2218663-mesaj2.html

Şimdi eğer kursa zaten gideceksen, kendi başına ön hazırlık yapmanın ne haceti var ? Zaten ön hazırlık yapacaksan kendi başına, daha sonra bu öğrendiklerinin üzerine koya koya kendin de çalışabilirsin. Kursa gitmenin gene amacı kalmıyor.

O yüzden, kursa gitmeden önce elinde olan vakitle diğer hobilerini icra et. Kitap oku. İngilizce çalış.

Ama programlama kursuna hazırlanıp gitmek çok saçma olur, hazırlanacaksan zaten gitmene gerek yok, üstüne koya koya ilerlersin.

Kursları gereksiz buluyorum, internette tonla kaynak var, udemy coursera gibi yerlerden alıp ömür boyu kullanabileceğin kaynaklar varken kısa süreliğine verilen "sözde eğitim" i faydalı bulmuyorum.

Oraya dökülen paralarla mini bir kütüphane oluşturulur, internette de tonla kaynak mevcut.. İngilizceni geliştirirsen erişebileceğin/faydalanabileceğin kaynak sayısıda katlanarak artar.

php, java, python - django, nodejs, vuejs, reactjs, angularjs, c# asp.net mvc...

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Yazılım Uzmanlığı (.NET) kursuna mı başlayacaksınız ? BilgeAdam'ın verdiği öğrenci portalında bir e-book var onu inceleyebilirsiniz müfredat orada var gibi en azından birkaç temel bilgiye sahip olursunuz.

SoftwareDeveloper hocam sizin bazı düşüncelerinize katılmamaktayım, kursa hazırlık yapmak bence çok mantıklı birşey çünkü konuları daha çabuk kavrar ve yakalar geride kalmaz, kursa gitmek gereksiz ve para harcamak gibi olabilir ama kurs insana devamlılık zorunluluğu katar pes etme olanağını azaltır sonra giderim sonra bakarım gibi düşüncelere engel olur, bende bu ay kursa başlayacağım evet çok yorumlar okudum gördüm internetten kendimde yapabilirim biliyorum fakat ben birisinin yol göstermesini seviyorum sanırım, çok bilgili olmasa bile konuları belli bir sıra içinde işlesin ve ben onunla yarışa gireyim istiyorum, okuldaki hocalarımlada aynı şekilde derslerde sürekli hocayla bir yarış içindeyim ve hep gelecek derse hazırlıklı gidiyorum.

Dediğiniz gibi kurs saçma olabilir birsürü kaynak olabilir buna katılıyorum ama hazırlıklı gitmek yanlıştır öyle yapacağınıza kendiniz çalışın hazırlanacaksan neden kursa gidiyorsun gibi düşüncelerinize katılmamaktayım, lütfen yanlış anlamayın bu kendi düşüncem tabiki sizinde düşüncenize saygım var :)
mkahraman

kişi bu mesajı beğendi.

SoftwareDeveloper SoftwareDeveloper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 4 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

berkayztr adlı üyeden alıntı

Yazılım Uzmanlığı (.NET) kursuna mı başlayacaksınız ? BilgeAdam'ın verdiği öğrenci portalında bir e-book var onu inceleyebilirsiniz müfredat orada var gibi en azından birkaç temel bilgiye sahip olursunuz.

SoftwareDeveloper hocam sizin bazı düşüncelerinize katılmamaktayım, kursa hazırlık yapmak bence çok mantıklı birşey çünkü konuları daha çabuk kavrar ve yakalar geride kalmaz, kursa gitmek gereksiz ve para harcamak gibi olabilir ama kurs insana devamlılık zorunluluğu katar pes etme olanağını azaltır sonra giderim sonra bakarım gibi düşüncelere engel olur, bende bu ay kursa başlayacağım evet çok yorumlar okudum gördüm internetten kendimde yapabilirim biliyorum fakat ben birisinin yol göstermesini seviyorum sanırım, çok bilgili olmasa bile konuları belli bir sıra içinde işlesin ve ben onunla yarışa gireyim istiyorum, okuldaki hocalarımlada aynı şekilde derslerde sürekli hocayla bir yarış içindeyim ve hep gelecek derse hazırlıklı gidiyorum.

Dediğiniz gibi kurs saçma olabilir birsürü kaynak olabilir buna katılıyorum ama hazırlıklı gitmek yanlıştır öyle yapacağınıza kendiniz çalışın hazırlanacaksan neden kursa gidiyorsun gibi düşüncelerinize katılmamaktayım, lütfen yanlış anlamayın bu kendi düşüncem tabiki sizinde düşüncenize saygım var :)

Tabiki her düşünceye saygımız var. Benim yazdığıma tamamen katılmak zorunda değilsiniz, sizinle uyuşmayan kısımları olabilir.

Kursa gideceksen önceden hazırlanmadan kastım şunun için geçerli, eğer 0dan başlayacaksa, oturup programlama çalışmak yerine ingilizce çalışılması ilerisi için daha faydalı olacaktır.

Ayırca, eğer zaten kursa dürtüklenmek için, para verdim gitmezsem olmaz mantalitesiyle gidilecekse, o kişi yazılımcı olamaz. Yazılımda isterse dünyanın en kaliteli kursu alınsın, kişinin kendi isteği ve çabası olmadan gelişme olmaz.

Eğer dediğiniz gibi, sıralı bir eğitim almak hatta assigmentler verilmesini istiyorsanız, gene bir önceki yorumumda bahsettiğim gibi coursera, udemy gibi platformlarda çok kaliteli ve life-time erişebileceğiniz kaynaklar edinilebilir. Kursa bir kere gidilecek ve tekrarı olmayacak.
berkayztr

kişi bu mesajı beğendi.

php, java, python - django, nodejs, vuejs, reactjs, angularjs, c# asp.net mvc...

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
SoftwareDeveloper hocam başkası için birşey diyemem ama kendim için şöyle diyebilirim, ben yazılım konusunda meraklıyım yalnız sürekli internetten yazılım araştırıp çalışacak vakit bulamıyorum diyebilirim. Kursa gitmek için vakit var evde neden vakit yok diye sorabilirsiniz. Öğrenciyim bekar odasında kalıyorum o yüzden bulunduğum ortamda böyle bir imkan zor. Kursa para verdim gideyim kafasında değilim gidip hem öğreneyim hem hocalarıyla yarışayım, kendimi bildiğim için bir kere başlangıç yapsam yarı yılda o eğitimleri ben kendim bitirmiş olurum. Müfredata uygun sıralı halde internette konular bulabilirim tekrar dediğiniz gibi doğru ama kurs benim için daha faydalı gibi geliyor. Ben yarışmayı ve hırsı seviyorum, internette birçok örnek var bakarak yapılabilir ama benim kurstan beklentim şu;

bana + işareti toplama işaretidir desin sonra ;

234234 + 24234 + 5546547 + 23453454 = ?

gibi sorsun, bana temel birşey versin sonra zorlasın bu beni gaza getirsin, şuan boş kaldıkca php dersleri bakmaktayım ama .net düşündüğüm için kurs almayı uygun gördüm :)

Yorumunuz için teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al