wmaraci reklam
lidertakipci

WordPress Hakkındaki Tüm Soru/Sorunlarınızı Cevaplıyoruz!

28 Mesajlar 2.189 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Two Two Çapa Medya Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım, Adwords, Editörlük
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
Fatihaydin

Optimizasyonlar farklılık gösterebilir. Bir çok konuda optimizasyon yapılabilir fakat genellikle hız konusunda yapılır. Bu konuda önce site hızını etkileyen faktörleri belirlemek gerekir. Mesela bunun temel faktörü resim boyutlarıdır. Bazı resim sıkıştırma pluginleri kullanarak sitenizi rahatlatabilir böylece optimizasyona ilk adımı atabilirsiniz. Sıkıştırma işlemi resmin MB türünden boyunu küçültür, böylece fazla alan kaplamaz ve yükleme kolay olur.

Diğer bir faktör ise cache eklentileridir. Kişiler önermese de önerilerim arasında yer alır her zaman. W3 Total Cache gibi önbellekleme eklentileri sitenizin sayfalarının bir kopyasını oluşturup sunucuda saklar. Böylece kullanıcılar sürekli sayfayı yeniden yüklemeyi beklemezler ve direk girdikleri için siteniz hız kazanır.

Google Site Hız ölçme platformunda genellikle gördüğümüz " Oluşturmayı Önleyen JavaScript ve CSS Kodları " ve çoğu kişinin fazla bilgisi olmayan bu işlemide şöyle özetleyelim. Sitenizin başlık kısmında bulunan JavaScript ve CSS kodları tamamen yüklenmeden tarayıcı sitenin devamını işleyip görüntüleyemez. Bu sebeple Google Javascript ve CSS kodlarını sayfanın footer bölümünde async şekilde eklemeyi öneriyor. Bunu sağlamak için Async JS and CSS adlı eklentiyi kurup Ayarlar başlığı altından Async Settings e gelip bütün kutucukları işaretleyin. Eğer bu işlemden sonra sayfanızdaki bazı bileşenler doğru çalışmaz ise Load Javascript asynchronously kutucuğundaki işareti kaldırın.

Yine sayfa hızını arttırmak için Remove query strings from static resources eklentisini sitenize kurun. Bu sayede sitenize eklenen JavaScript kodlarının sonunda ki gereksiz versiyon parametrelerini kaldırıyor.

Use Google Libraries eklentisini de yükleyebilirsiniz, böylelikle WordPress kurulumuyla gelen Jquery kütüphaneleri siteniz yerine direkt Google üzerinden kullanıcılara sunulacaktır.
Fatihaydin

kişi bu mesajı beğendi.

http://bit.ly/capamedya - Elektriği, Suyu Kesilmeyen Makale - Editör Hizmetlerimize Göz Atın..
wmaraci
reklam

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Çok güzel açıklamışsınız.Elinize,emeğinize sağlık.
Two

kişi bu mesajı beğendi.

polatdev polatdev Fullstack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Fullstack Developer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 511
  • Beğeniler 104 / 103
  • Ticaret 16, (%100)
merhabalar blogger bir sitem var wp'ye geçmeyi düşünüyorum. geçiş yapmamın bana ne kadar fayfası olacak? wordpress'te beni neler bekliyor. içerikler zarar görmeden geçirmek mümkün müdür? istediğim temayı nerden bulabilirim? tema kodlaması yapıyor musunz? ücretleri nedir? teşekkürler.

PHP & NodeJS | HTML & CSS & Javascript & jQuery | Vue.Js | RabbitMQ | Docker | Laravel | mongoDB TypeScript | Redis

• Üyelik 06.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
bengaripadam

Öncelikle tema konusunda görüşmek için " capamedya@gmail.com " mail adresi veya skype üzerinden ekleyerek benimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçiş yapmanız sizin için sağlayacakları şeyler; öncelikle sitenizin kontrolünü tam olarak ele alabileceksiniz, temanın belli widget ve alanlarını kolaylıkla düzenleyebilecek bazı eklentiler sayesinde sitenizi daha ön planda tutabileceksiniz. Tabi bunları genişletebiliriz fakat mantıklı bir karar vermişsiniz.

İçerik konusuna gelecek olursak şuan Blogger'dan Wordpress'e aktarım sağlayan arkadaşlarla görüşün. Ama bazı içerikleriniz zarar görebilir, çünkü tamamen bir alt yapı değiştirme işine kalkışıyorsunuz kayıplarınız olabilir, olmayabilir.

İstediğiniz temayı bulmak için tr.wordpress.org'a giriş yapıp temalar bölümüne geçin burası WordPress'in kendi tema dizinidir. Sonuçlarınızı filtreleyerek istediğiniz sonuçlara varabilirsiniz.

http://bit.ly/capamedya - Elektriği, Suyu Kesilmeyen Makale - Editör Hizmetlerimize Göz Atın..
wmaraci
wmaraci

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Sitemde jetpack sorunu yaşıyorum. Yönetici panelinden kalktı bir hata olduğunu düşünüyorum ama nerede olduğunu bulamadım. Tekrar eklentiyi kurmaya çalıştığım da da yüklü hatası veriyor fakat sistem üzerinde göremiyorum. İstatistkleri takip edemiyorum. Fikrinizi almak istiyorum sizinde

• Üyelik 06.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
AliTasc1 hocam Analytics kullanmayı deneyin.

AliTasc1 AliTasc1 www.alitasci.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafik&Editör&WP
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 583
  • Beğeniler 45 / 190
  • Ticaret 11, (%100)
Two onu kullanıyorum zaten ama yine de site üzerinde onun eksikliği rahatsız ediyor. Sadece fikrinizi almak istemiştim , yine de teşekkür ederim :)

• Üyelik 06.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
FTP üzerinden pluginlere bakın hocam çerez olarak kalmış olabilir kaldırmayı deneyin varsa.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al