wmaraci reklam
lidertakipci

Formatla bile pcden gitmeyen lanet virüs

51 Mesajlar 7.064 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
antivirüs programları işe yaramaz modemden gelen bir virüs ne yaparsanız yapın bakın modemi resetleyince gitmiş önceki sayfada belirttiğim gibi modemin içine kendine port açıyor pc internete bağlandığında aktif oluyor yav azcık beni dinleyin bişey biliyoruzda söylüyoruz :) yaşamayan bilemez tabi nerden bilsin ancak başına gelince beni anlarlar :)
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
reklam

Cemorg Cemorg Php Developer Bronz Üye
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
ntka hocam sizin söylemenizle aradım zaten superonline 'ı hakkınızı yemeyeyim. Sağolasınız :)
ntka

kişi bu mesajı beğendi.

turhan turhan turhan Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 15, (%93)
Chrome üzerinde ise, chrome da oturum açtığınız Gmail hesabı senkronize olup aynı uygulamayı veya eklentiyi yüklemiş olabilir. Chrome dan hesabınızı kaldırmayı deneyin.
yazartesi

kişi bu mesajı beğendi.

Cemorg Cemorg Php Developer Bronz Üye
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
ugurbaybuga hocam aylar önceki bir sorundu bu nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum bile

wmaraci
wmaraci

ototasarruf ototasarruf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Web Tasarım & Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 39 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

osman3322 adlı üyeden alıntı

Voltaren hocam adam zaten format atmış (C) diskinde birşey kalmamışki program ekle/kaldır dan yapsın dediğiniz işlemi.

Ben kısaca anlatim size minkaju19 hocam ;
Dükkanıma sizin sorunu yaşayan birçok müşteri geldi..
Size e-posta yoluyla *****,telefon,su,elektrik gibi gerçekten onların mailini kullanarak gönderilmiş faturaları açtıysanız CryptoLocker virüsü yemişsinizdir.
Tüm dünyada tek formattan sonra silinmeyen virüstür.

Reklam çıkar istediğine yönlendirir.Dosyalarınızı şifreler açmak için sizden para ister vesaire bu gibi şeyleri yapar.Mouseyi bazen kitler bazen mause ucune facebook beğendirme butonunu gizler siz boş alana tıkladığınızda bilgisayarınızda o sayfaların hepsini size beğendirtir vesaire.

Çözüm yolu malesef yoktur.
Tek kurtuluş yolu ya para ödeyip kurtulacaksınız yada HDD çöpe atacaksınız..
Peki şöyle bir sorun var parayı ödedim kurtuldum birdaha bulaşırsa sorusuna bu virüsü yapan kişi yanıtlamış ve parası alınan bilgisayarlara birdaha bulaşmamaktadır.

Resmen tehdit ve para çalmak için böyle bir virüs ortaya çıkartmışlar.Belki siz çöpe atabilirsiniz HDD ama bazı kurumsal yerler mecburi ödemek zorunda kalıyor bu parayı.

Hiçbir Yazılımcı veya Hacker bu virüsü cryptolayamadı yani decode edemedi..

Geçmiş Olsun Umarım Anlatabilmişimdir.

CryptoLocker virüsü geçtiğimiz hafta bir arkadaşımın bilgisayarına girmişti. Kontrol ettiğimde bilgisayardaki tüm dosyaları şifrelemiş ve hiçbir şekilde açılmıyordu. Ne yapsanız şak diye karşınıza geliyordu. 900 TL parayı bilmem ne hesabına yatırarak kurtulabileceğinizi not etmişler fakat zaten ************** olan insanlara nasıl güvenebilirsin ki? Fakat sizin dediğiniz gibi reklam, facebook beğendirme, vs. gibi yan etkileri yoktu. Güvenli modda sistemi açarak combofix ve birkaç virüs temizleme programı ile sistemi tarattım. Normal modda başlattığımda virüs gitmişti. Her dosyanın uzantısının sonuna abuk subuk yazılar ilave etmişler. Ek uzantıları silip dosyayı normal haline getirdiğimde sonuç vermedi. İnternette şifreyi çözecek bir program mevcuttu ancak o da basit bir excell dosyasını bile çözmek için 30-40 dakika bekletiyor. Sonuç olarak bilgisayarı formatladık ve kurtulduk.

"Fikirlerin çarpışmasından hakikat ışığı doğar"

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Eset, Combofix, Kaspersky, Malvare ve Avast ile tarama yap. Bunları full istiyorsa pm yolla. Temizlenmeyen virüs yoktur. Eğer virüs modemden geliyorsa, modemi resetleyip tüm şifreyi değiştir. Değiştirmeden önce pc de full olarak eset yüklü olsun.

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
Modem virüsü söylendiği kadar kolay temizlenebilecek birşey değil. En iyisi yeni bir modem almak. Ve sonrasında indireceğiniz her dosya ver her siteye dikkat etmeniz gerek. Herhangibir kod modem virüslerine neden olabilir.

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

rshcoosl rshcoosl Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 31 / 39
  • Ticaret 26, (%100)
Modem virüsü için; varsa modem arayüzü güncelleme, modem arayüz şifresi değiştirme, farklı dns tanımlama gibi yollar var ama kesin çözüm olmayabiliyor. Ben zyxel modemimde yaşamıştım bu sorunu dns değiştirerek çözdüm. Tam randuman alamadığım için en son modemi değiştirdim.

MaximusTR MaximusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Uygulama Geliştirme
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 48 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Virüsün yaptığı işlem modemde açık bulup dns adreslerini değiştirerek kendi dns sunucularına yönlendirmeleri böylece sizi istediği gibi yönetebilirler.(İnternet sayfalarını değiştirebilirler içine kod gömebilirler) modeme bağlı tüm cihazları etkiler. Modem resetin dışındaki diğer çözüm ise vpn ile bağlandığınızda bağlantılar şifreli olduğu için bir şey yapamazlar.

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Bu kadar uğraşmaya gerek yok. Memleket meselesi olmuş konu :) Hangi sağlayıcıyı kullanıyorsanız ***** mi neyse arayın durumu anlatın o kadar. Modemi sıfırlıyorlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al