wmaraci reklam
lidertakipci

Çipli kimlik kartları tehlikesi, (li mi?)

40 Mesajlar 4.344 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Teknik olarak kısaca açıklama yapayım. Bu çipli kartlar aktif güç kaynakları ile çalışır. Kendilerine enerji sağlayan alıcı cihazdır. Örneğin kredi kartı pos cihazları kartı taktiginizda karta güç sağlar ve kart üzerindeki mikro işlemci çalışır. Şu andaki teknolojiler ile bırakın uzaydan elektrik aktarımını 2 metre alanda bile aktarım sağlanamıyor
Ticari başarıya ulaşan kablosuz şarj cihazları ve nfc li cihazlar ( gizli bir Tesla yoksa yaşayan)

Su an icin boyle birsey mümkün değil.

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

Gelsinler takip etsinler sıkıntı ne ? devletin işi gücü yok kenan bugün ne yapıyormu diyecek. ben neyimki ... yapmayın bunu beyler.. tabi büyük bir suçlu degilseniz..

Takip edilmek için illa suçlu olmanız gerekmez. Ticare alanda guclu biriyseniz veya devlet dairelerinde söz hakkı sahibiyseniz takip edilirsiniz.

Teknoloji çağında yaşıyoruz ama hala herhangi bir siber team yok ülkemizde.

Bundan 1 hafta önce izmirde yakalanan 3 kişinin üzerinden 2 MİLYON kişinin KREDİ KARTI BİLGİLERİ çıktı.

Guvenlik sağlanmıyorsa, bu konuda zaaf varsa bu şekilde savunmamalısınız. Yarın Öbür gün sizin kimlikle gider bi banka işlemi gerçekleştirirler Ömrünüz boyunca Almadığınız parayı öderseniz.

Öyle bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantıgında olmamanızı öneririm.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Mağara_Adamı İyide bankalar özel kurumlardır ve kredi kartı bilgileri çalındıysa bunun sorumlusu kişinin kendisidir. Eğer kişiden kaynaklı değilse de banka sorumludur bundan.

Çipli kimlik kartlarıyla kredi kartı bilgilerinin çalınmasını bağdaştırmanız alakasız olmuş. Devlet ister kişiyi takip eder, isterse takip etmez. Ki zaten devletin bu birimlerinde 3-5 heçkır değil çok daha profesyonel beyaz şapkalı hackerlar bulunuyor. Senin kredi kartın çalındı diye devlete güvenlik zaafınız var dersen devlet sana güler :)

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

Mağara_Adamı adlı üyeden alıntı

Takip edilmek için illa suçlu olmanız gerekmez. Ticare alanda guclu biriyseniz veya devlet dairelerinde söz hakkı sahibiyseniz takip edilirsiniz.

Teknoloji çağında yaşıyoruz ama hala herhangi bir siber team yok ülkemizde.

Bundan 1 hafta önce izmirde yakalanan 3 kişinin üzerinden 2 MİLYON kişinin KREDİ KARTI BİLGİLERİ çıktı.

Guvenlik sağlanmıyorsa, bu konuda zaaf varsa bu şekilde savunmamalısınız. Yarın Öbür gün sizin kimlikle gider bi banka işlemi gerçekleştirirler Ömrünüz boyunca Almadığınız parayı öderseniz.

Öyle bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantıgında olmamanızı öneririm.
kimse senin bilgilerini çalacak diye konu açmadı. bu konuda diyoki adam ve ben!!! devlet bizi takip edecek!! sen kredi kartına uçtun bilader.. h_
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
Agzı olan konuşuyor işte.. illa devlete laf edip ortalıgı karıştıracaklar.. Yapmayın canınız yanar...

KaanYilmazz KaanYilmazz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar sakin lütfen.
Bu konuyu fikir edinip, tartışmak için açtım kavga için değil.. :(
ahmet47

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Bahsettiğim olay Gücün kimin ürettiği değil, kimin kullandığıdır. Siz Bu farkı algılayamamışsınız.

Devlet sizin nerde olduğunuzu merak etmiyor olabilir. Siz suçlu da olmayabilirsiniz. Ancak Bir başkasının iştahını kabartan biriyseniz ve o kişi eğer bu bilgilerinizi kullanarak herhangi Yarar sağlayabiliyorsa kullanmaktan çekinmeyecektir. Bilgiyi alıyorsunuz eyvallahta, koruyabiliyor musunuz o önemli.

Kredi kartı konusunda, suçu banka ve kişiye attınız. Yarın bu kimlikle ilgili başınıza bir iş geldiğinde suçlayacağınız kişi yine Kullanıcı olacaktır. Çünkü devletimizin Yaptığı Herşey Dört Dörtlük.

Çok profesyonel hackerları nedense ben hiç göremedim bu güne kadar. Hani çok profesyonel Hackerlarımız varsa, 2 gün önce enerji Bakanının yaptıgı Siber saldırı açıklaması Göz boyama mı ?

wikileaks'ta yer alan tüm mail dökümanlarının bu kişiler tarafından kayıt altına alınmasını neden engelleyemedi mesela Bu Süper Hackerlar ?

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

kimse senin bilgilerini çalacak diye konu açmadı. bu konuda diyoki adam ve ben!!! devlet bizi takip edecek!! sen kredi kartına uçtun bilader.. h_

Bende diyorum ki illa devlet sizi takip edecek diye birşey yok. Herhangi bir şahısta bu bilgilere erişip sizi takip edebilir, bundan yarar sağlayabilir.

Yazdığım mesajda devleti kötülemek adına bi cümlemi gösterir misin ?

Suçladığın konuda Çuvadızı kendine batırmanı öneririm. Yapılan herşeye alkış tutmaktan vazgeçip, iyi kötü yönlerini eleştirmeyi öğrenin.

dacar dacar Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek inşaat mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
İlk yürürlüğe girdiği zaman çıkartmıştım ben. Şimdi yeniletmem gerekiyor mu?

• Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

Mağara_Adamı adlı üyeden alıntı

Bende diyorum ki illa devlet sizi takip edecek diye birşey yok. Herhangi bir şahısta bu bilgilere erişip sizi takip edebilir, bundan yarar sağlayabilir.

Yazdığım mesajda devleti kötülemek adına bi cümlemi gösterir misin ?

Suçladığın konuda Çuvadızı kendine batırmanı öneririm. Yapılan herşeye alkış tutmaktan vazgeçip, iyi kötü yönlerini eleştirmeyi öğrenin.

ozaman kanıtlı olarak kötü yonlerini gösterirmisin?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al