wmaraci reklam
lidertakipci

Amerika'da suan halihazirda devam eden projemiz!

19 Mesajlar 2.031 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gerrard Gerrard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaslar, ben Yigit. Amerika'da Florida'da yasiyorum. Sizlere burada bir aile dostumuzun yaptigi isten bahsetmek istiyorum. Izmirden yaklasik 300.000$'lik mal satin aldi mozaik lamba, ve bunlari amerika'da satiyor. Ticaret iste. Ancak suanlik 1 adet dandirik websitesi, 1 adette deposu var bu kadar. Ama yinede satislar vasat. (bana gore bu durumda vasat alti bile olmali)

Simdi amerikan insanlarini az cok bilirsiniz. Festivallerde, christmas'da halloween'de veya normal gunler bile olsa evleri ile ilgili suslere cok onem verirler. decoration olsun, bahce susleri olsun. benim bu projede onem vermek istedigim kisim bu isi dijital olarak, bir webmasterci olarak daha nasil ilerletebiliriz?

kafamda olan seyler sunlar arkadaslar, fikirlerinizi bekliyorum;

-sosyal medya hesaplari acarak
twitter, instagram, facebook bu kanallardan insanlara ulasabilmek. ozellikle instagram olmak uzere sponsorlu reklamlar vermek. iste bu konuda hicbir bilgim yok. instagramda veya baska platformlarda reklam fiyatlari asagi yukari nedir, ne kadar surelidir?

-google olayı
sitenin googlede ust siralara cikmasini istiyorum. mesela "buy Mosaic lamp" veya "Mosaic lamp" yazildiginda ust siralarda bizim satis, ticaret sitemizin cikmasini istiyorum. bu konu hakkinda bilgim yok. ayrica resimde ki gibi yanda direk urun&fiyat cikmasinida istiyorum

bu tarz yukarida yazan seylerin destegini ucretli/ucretsiz bu forum uzerinden saglayabilirim. ayrica ilerleyen zamanlarda is bolumune calisan ilanida verecegiz, oturdugunuz yerden bizimle calisabilirsiniz. tek sartimiz ingilizceniz ust duzey olsun. ve gunde 4-5 saat bilgisayar basinda olabilmeniz. ne tarz bir is olacak dersenizde amazon hesabi isletme tarzi bir is olacak.

bu tamamen bir beyin firtinasi konusu, hepinizden fikirlerinizi bekliyorum, daha nasil satislari arttirabiliriz, ne yollar izleyebiliriz. her turlu fikirlere acigiz.

wmaraci
reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Başarılar...
Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
nasıl satacağının araştırmasını yapmadan bir işe 300.000$' lık yatırım yaptıysa ben daha birşey demiyorum. Umuyorum ki konuya bir sıfır fazla eklemişsinizdir
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

lonnca lonnca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, öncelikle başarılar, hayırlı bol kazançlar diliyorum. Nacizane bir kaç tavsiye vermek istiyorum. Bazı internet siteleri orada mağaza açıp yöneterek orası üzerinden satış yapmanızı sağlıyor. Başlangıç olarak öyle sitelere önem verirseniz reklamsız satış yapma fırsatınız doğar. Reklamlara gelince. Facebook reklamlarını kullandım. Fakat tavsiye etmiyorum. Alan hedeflemesini çok dikkatli şekilde yapsam dahi saçma saçma yerlerden insanlar beğeniyor. Geri dönüşler sayısal olarak var verim olarak sıfır. Zaten facebookun reklam güvenliği şu aralar konuşuluyor bir çok yerde. İnstagramı kullanmadım ama hediyelik ürün satan herkes oraya önem veriyor. Google'a gelince. Google reklamları muhteşem derecede geri dönüş sağlıyor. Düşük bütçelerle bile adwords reklamı verdiğim zamanlar telefonlarım çalıyor. Tam hedef kitleme reklamı ulaştırıyor. Ajanslarla çalışmanı tavsiye etmem. Bir çoğu sana google'ın panelini göstermek yerine kendi panelini gösteriyor. Onların oluşturduğu panelden görüyorsun. Kaldı ki reklam yönetmek hiç zor bir olay değil. Google'ı arıyorsun. İrlanda ofislerinde bir sürü Türk var. Sana istediğin kadar yardımcı oluyorlar. Adım adım onlarla kuruyorsun reklamlarını. Aşırı derecede ilgileniyorlar. Senin önem vereceğin tek iş anahtar kelimelere odaklanmak. Görsel reklamlar ise çok daha ucuz. Google'ın bir de yeniden pazarlama diye bir reklam çeşidi var ki tam sizlik. Sitene birisi girdimi çerezlerini takip ediyor. Hangi siteye çıksa sizin reklamınızı gösteriyor.
yb79 Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)

amatoryus adlı üyeden alıntı

nasıl satacağının araştırmasını yapmadan bir işe 300.000$' lık yatırım yaptıysa ben daha birşey demiyorum. Umuyorum ki konuya bir sıfır fazla eklemişsinizdir

Ticaret zaten risk işidir.Bu ürün şurada satılır, iyi para kazandırır gibi bir dünya yok.
Çin'den scooter motor modelleri getirip 3-4 tane dükkan açıp satmaya çalışıp satamayan ve en az 300 bin dolarlık yatırım yapan bir tanıdığım vardı.O işten zarar etti, başka işten kazandı.Zaten bu tarz ticari girişimi yapanlar dört koldan çalışırlar, tek işe kendilerini vermezler...

Gerrard Gerrard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Y** Ş**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 40 / 22
  • Ticaret 2, (%100)

Tesekkur ederim hocam, is benim degil ama yinede tesekkur ederim. Ben sadece bu aile dostumuzun isini gelistirmek istiyorum :p

amatoryus adlı üyeden alıntı

bende eger gercekten 300.000$'lik yatirim yapilan bir isin plansiz yapildigini dusunuyorsan bende sana bisey diyemiyorum, yada bisey diyebiliyorum ama burada ifade etmeyeyim. hakaretten ban yerim herhalde. is kendini donduruyor yavasta olsa ama biz hizlandirmak istiyoruz, farkli kanallara acilmak istiyoruz.

lonnca adlı üyeden alıntı

Merhaba, öncelikle başarılar, hayırlı bol kazançlar diliyorum. Nacizane bir kaç tavsiye vermek istiyorum. Bazı internet siteleri orada mağaza açıp yöneterek orası üzerinden satış yapmanızı sağlıyor. Başlangıç olarak öyle sitelere önem verirseniz reklamsız satış yapma fırsatınız doğar. Reklamlara gelince. Facebook reklamlarını kullandım. Fakat tavsiye etmiyorum. Alan hedeflemesini çok dikkatli şekilde yapsam dahi saçma saçma yerlerden insanlar beğeniyor. Geri dönüşler sayısal olarak var verim olarak sıfır. Zaten facebookun reklam güvenliği şu aralar konuşuluyor bir çok yerde. İnstagramı kullanmadım ama hediyelik ürün satan herkes oraya önem veriyor. Google'a gelince. Google reklamları muhteşem derecede geri dönüş sağlıyor. Düşük bütçelerle bile adwords reklamı verdiğim zamanlar telefonlarım çalıyor. Tam hedef kitleme reklamı ulaştırıyor. Ajanslarla çalışmanı tavsiye etmem. Bir çoğu sana google'ın panelini göstermek yerine kendi panelini gösteriyor. Onların oluşturduğu panelden görüyorsun. Kaldı ki reklam yönetmek hiç zor bir olay değil. Google'ı arıyorsun. İrlanda ofislerinde bir sürü Türk var. Sana istediğin kadar yardımcı oluyorlar. Adım adım onlarla kuruyorsun reklamlarını. Aşırı derecede ilgileniyorlar. Senin önem vereceğin tek iş anahtar kelimelere odaklanmak. Görsel reklamlar ise çok daha ucuz. Google'ın bir de yeniden pazarlama diye bir reklam çeşidi var ki tam sizlik. Sitene birisi girdimi çerezlerini takip ediyor. Hangi siteye çıksa sizin reklamınızı gösteriyor.

Hocam cok tesekkur ederim, iyi ki mesaj atmissin bu konuya. Gorunuse gore PM kutunu cok zorlayacagim, seni cok rahatsiz edecegim ilerleyen gunlerde :$ Her ne kadar ilk mesajda facebook yazsamda facebook bizim icin fazla onemli degi. Ama su instagram ve googleye kafaya takmis durumdayim diyebilirim. Reklam yonetmek konusunda zerre bilgim yok. Tekil hit, cogul hit cart curt seo, bu tarz terimleri bilmem anlamam.

yb79 adlı üyeden alıntı

Ticaret zaten risk işidir.Bu ürün şurada satılır, iyi para kazandırır gibi bir dünya yok.
Çin'den scooter motor modelleri getirip 3-4 tane dükkan açıp satmaya çalışıp satamayan ve en az 300 bin dolarlık yatırım yapan bir tanıdığım vardı.O işten zarar etti, başka işten kazandı.Zaten bu tarz ticari girişimi yapanlar dört koldan çalışırlar, tek işe kendilerini vermezler...

Yok hocam, bizim abinin yaptigi tek is lambalar uzerine lol

lonnca lonnca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Her zaman hocam. Girişim ve girişimcinin yanındayız. :)

FilKafa FilKafa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 41 / 57
  • Ticaret 7, (%100)
Oncelikle işinde başarılar. Bir rus asıllı alman dosttum vardı nickin onun ismine yakın.bizde turkiyede buyuk iş yaptık neyse. Evet dediğin gibi amerikalı brolar meraklıdır bahçe dekarosyanlarına. Ama isvicre ikea sı amerikada aktif pazarda. Bence sen piyasaya turk motifleri turk işçiliği ile girmen. Bu sermayen demektir.sermaye tamam.şimdi sıra sanal ortam... Sanmaki butun amerikalılar facebookta çoğu hi5 twitter ve benzeri lokal ve ulusal platfromda. Oralarıda araştır.amerikada ozellikle newyorkta dostlarım var seo çalışması yapan.trden bu işler zor. Birinci sorjn inglizceye hakim değiller... Amerikan ruyası seninle olsub kolay gele.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
neden izmirden satın aldınız? sektörü bilmiyorum fakat bir çok ürün çinde daha ucuz. türkiyeye de çinden geliyor.

hem google hem fb reklam verdim. google çok daha ucuz ve müşteri dönüşleri alabildim. instagrama reklam vermedim fakat türkiyede bir çok kşi instagramdan satış yapıyor.

reklam vermek istemiyorsanız hatta verseniz bile google için sitenizin seo suna önem verin. aramalarda ilk iki sayfada çıkmak satışınızı artıracaktır.

fb instagram g+ da paylaşımlar yapın. bu kısım zaman alıcı olduğundan ilgilenmedim hiç.

şu linklerde adwords ve fb karşılaştırdım.

https://wmaraci.com/forum/adwords/google-adwords-reklam-verdim-sonuclar-soyle-399443.html

LivadiSeo LivadiSeo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO & SEM Expert
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** M**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 22 / 13
  • Ticaret 6, (%67)
Başarılar.
Gerrard

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al