freelance iş ilanları

Google Gibi Getir Önemi? Zararları? Faydaları?

7 Mesajlar 1.092 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Serhatguney Serhatguney Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 10 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Foruma giriş yaptığımdan beri bazı konulara denk geldim arkadaşlar, bu konuda ne yapacağım diye sormanıza karşılık sizlere faydalı bilgiler paylaşacağım.

1.Google gibi getir faydası

Google gibi getir sadece yeni web sitelerinin kurulumunda yada sitede her hangi bir değişiklik yapıldığı zaman kullanılmalıdır. Örnek başlık, açıklama vs yada tema değiştirildiği zaman diyebiliriz. Zaten bu bunun için vardır.

2. Google gibi getir zararları

Siz zaten sitenize bir içerik girdiğiniz zaman Google botları sitenize girmiş oluyor. Pingomatic sitesi sayesinde anında sitenize bot giriyor ve diğer sitelerin özgünlüğüne göre index alacak olan sayfanızı dizine ekliyor. Fazla yaptığınız zaman Saat dilimi farklı olan botlar ile dalga geçmiş gibi oluyoruz ve bir süre Google gibi getir özelliği ile ilk sayfalara getirdiğimiz konular, aradan biraz süre geçtimi geriliyor. Bunu yapmanız SEO açısından sitenize zararlıdır. Google gibi getir kullanımlarında, botlar zaten sitenizi tararken siz Google gibi getir kullanıyorsunuz ama bu size zarar verir. Neden 500 Hakkım vardır? yazılarda ve konularda değişiklik yapma hakkınız vardır o nedenden Google size 500 limit vermiştir. Eğer Google gibi getir faydalı olsa ve bunu herkes kullansa, bütün Google gibi getir yapanlar şu anda en hitli sitelerden olurdular.
kinyas editorxx Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle çok doğru.

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
Biraz düz bir anlatım olmuş ancak işin '' düz mantıkla en doğru hali '' budur.

Biraz daha detaylı bir yazıyı farklı forum üzerinden paylaşmıştım.Sanırım 1 yılı askın bir süre oldu .Kesinlikle ve kesinlikle yapılmaması gereken bir işlem.

Lütfen türk mantığına göre '' Kısa yoldan başarı '' cümlesini beyninizden çıkartınız.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
bence tamamen yanlış mantık.
Ben şahsen google gibi getiri yeni sitelerin kullandığını düşünüyorum. Google gibi getirin asıl amacı Google sizi indexlemeden sizin yazılarınızın bir başkası tarafından çalınmasını engellemek için kullanılır.
Hitli olan siteler zaten anında index aldığı için gerek kalmıyor ki ve siz Google gibi getiri ilk sırada olmak için kullanıyorsanız yanılıyorsunuz

wmaraci
wmaraci

editorxx editorxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 74 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
Biz de zamanında söylemiştik bunları ama kendilerine seo uzmanları diyen (Hx taglarını bilip hemen seo executive olanlar)arkadaşlar bu işleme çok faydalı, kullanın gibi tavsiyelerde bulunuyordu:):):) Şimdi bunlar gelip bu konuyu beğeniyorlar şaka gibi :D Demek ki bir musibet bin nasihatten faydalıdır:)

editorxx editorxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 74 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
HeroTürk Google gibi getir index almak ya da içerik hırsızlığını engellemek için kullanılmaz. Neden kullanıldığını Google dökümanlarından bulabilirsiniz.

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
kullanımı iyidir ancak abartılıp sürekli kullanım zararlıdır :) ben bunu acemi bir webmaster olarak dediğim zaman burada çoğusu beni terslemişti ne alaka sen bilmiyorsun falan diyordu ancak sizinde bunu söylemeniz iyi oldu :) teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al