wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye'deki Youtubenin Çöp Olması (Güncelleniyor)

92 Mesajlar 12.575 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AdnanSimge AdnanSimge Adnan Simge Zaimoğlu Telefon Onaysız
  • Üyelik 02.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 50 / 45
  • Ticaret 30, (%93)

canan1989 adlı üyeden alıntı

çok haklısınız bende bir örnek vermek istiyorum, Barış özcana bakın, adam güzel güzel yararlı birşeyler sunuyor, ama kaç kişi izliyor ! çünkü bizim ilgi alanımız farklı, afedersiniz ama bir kadın vücudu olan bir çok video MİLYON İZLENİM !!! video girdim baktım birinin içinden portakalın faydaları anlatılmış ! ne ilgisi var şimdi ! youtube buna dur demeli bence ! birde içerde dizisi var biliyorsunuz, içerde son fragmanı seyretmek istiyorum ama imkansız. içerde dizisi 19. bölümde ama nasıl oluyorsa 22. bölüm fragmanı var, içine bakıyorum videodan kurtlar vadisi çıkıyor bu nasıl bir site oldu, youtube böyle değildi 1-2 yıl önce bence

Aklıma geldikçe ekliyorum parça parça oluyor ama kusura bakmayın.

Tepkikolik https://www.youtube.com/channel/UC49if6153NFe5lUNFSmIDxw

Eğlence için değişik ama güzel bir yol bence. Bu arada burada toplanan kaliteli kanalları konunun giriş yazısında toplarsanız ilgilenen arkadaşlar için de erişim daha kolay olur sanırım.

wmaraci
reklam

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1179
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)
Valla bizimde şuanki projemiz video portalı ve insanları artık böyle çöplükten ve gereksiz içerikten kurtarmak için start verdik :)

"Aileniz ile beraber güvenli video izleme keyifini yaşayabiliceğiniz ve çocuklarınızın, kardeşlerinizin keyifli çizgi film izleyebiliceği güvenli bir platform hayal edin."
Artık hayal etmenize gerek yok, www.videotabi.com Türkiyenin saygın video içerik portalı siz ve aileniz için hizmetiniz de. :)
canan1989

kişi bu mesajı beğendi.

ahmetce33 ahmetce33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek turizm
  • Konum -
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 257 / 262
  • Ticaret 150, (%100)
Zaman İçinde Bilgilendirme yerine iğrendirme halini aldı internet

Bir yalana inanmak sizi aptal yapmaz Saf olmak Şerefsiz olmaktan iyidir...

muhammedakif muhammedakif www.muhammedakif.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bende Bilmiyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 106
  • Ticaret 1, (%100)
Nejdet Delioğlu, Genelde kendin yap ve bilişimle ilgilenen, 10,20 yaşlara hitap etsede, 1milyon videoları izlenmesede, küfürsüz, doğal haliyle yansıması ve 55bin abonesi olup, zevk alarak izlediğim tek youtuber.

Kanalına ise buyrun.

Ölümü Unutmayın, Çünkü Ölüm Sizi Unutmadı !
wmaraci
wmaraci

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Başlığa baktım, Türkiye'deki Youtube'un Çöp Olması", başlığın neyi kastettiğini anlamadım, içeri girdim, konunun "yeterince kaliteli Türkçe Youtube kanallarının azlığı" ile ilgili olduğunu anladım.

Öncelikle, "çöp" derken, kime göre, neye göre? Tabii ki (kişisel görüş bağlamında) kaliteli kanalları belirlemek, bunları paylaşmak güzel bir şey fakat bunları belirleyip paylaşmak için kanıtı zor bir argümanla genelleme yapmanız gerekmiyordu bence.

Belirtilen kanallardan ilgimi çekenleri not alıyorum, herkese teşekkürler.
abdakgl BTPHP

kişi bu mesajı beğendi.

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
takip ettiğin ilk 3 kanal mevcut değil:D

abdakgl abdakgl YouTube Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Hemşire
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 13, (%100)
Çöp diyorsun hoş güzelde bir video hazırlamak için ne kadar uğraşıyoruz maddi manevi ne kadar uğraş veriyoruz bu açıdan hiç düşündün mü? Yani uykusundan gezmesinden kısıp bir şeyler yapmaya çalışan insanlara beğendirmeye çalışan bu insanlar için ağır bir tabir değil mi? Her kanal için geçerli değil tabi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Adsense olayı çıktığından beri Youtube kalite olarak çok ama çok aşağılara düştü. Eskiden öylesine video yükleyenler olduğu gibi bir hobi, bir zevk olarak Youtube'a video yükleyenler olurdu. Şimdi iş ticarete bindiğinden kullanıcı odaklı videolar yerine tıklanma odaklı saçma sapan videolar internette dolanıyor. Biri güzel bir video mu yükledi? Hemen bir diğeri bunu indirip kendi kanalına yüklüyor, öbürü görüp o da tavşanın suyunun suyu hesabı videoyu yüklüyor. Sonra 1080p çözünürlüğünde ama leş gibi kalitesi olan videolar Youtube'un her tarafını sarıyor.

Bazı videoların önizleme resminin konuyla falan en ufak ilgisi yok. Adam önizlemeye fil yutan anakonda yılanı koymuş, videoda ise ..... kadar bir yılan. Sırf izlensin diye. Saçma başlıklar da cabası. Akit gazetesinin "Atom bombasını durduran uçaksavar" haberi kadar saçma ve bilgi namına hiçbir şey vermeyen videolar.

İşin hakkını verenler, bir çıkar gözetmeyenler hep Vimeo'ya kaçmış.
canan1989

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin

canan1989 canan1989 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 25 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Zargana adlı üyeden alıntı

Adsense olayı çıktığından beri Youtube kalite olarak çok ama çok aşağılara düştü. Eskiden öylesine video yükleyenler olduğu gibi bir hobi, bir zevk olarak Youtube'a video yükleyenler olurdu. Şimdi iş ticarete bindiğinden kullanıcı odaklı videolar yerine tıklanma odaklı saçma sapan videolar internette dolanıyor. Biri güzel bir video mu yükledi? Hemen bir diğeri bunu indirip kendi kanalına yüklüyor, öbürü görüp o da tavşanın suyunun suyu hesabı videoyu yüklüyor. Sonra 1080p çözünürlüğünde ama leş gibi kalitesi olan videolar Youtube'un her tarafını sarıyor.

Bazı videoların önizleme resminin konuyla falan en ufak ilgisi yok. Adam önizlemeye fil yutan anakonda yılanı koymuş, videoda ise ..... kadar bir yılan. Sırf izlensin diye. Saçma başlıklar da cabası. Akit gazetesinin "Atom bombasını durduran uçaksavar" haberi kadar saçma ve bilgi namına hiçbir şey vermeyen videolar.

İşin hakkını verenler, bir çıkar gözetmeyenler hep Vimeo'ya kaçmış.

. Adam önizlemeye fil yutan anakonda yılanı koymuş, videoda ise ..... kadar bir yılan. :)) buna hem çok güldüm hemde çok hakverdim ama benim anlamadığım böyle şeyler yaparak insanları kandırarak dahamı çok para kazanıyorlar

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Güncellemiş olduğun listedeki kanalların yarsı da bana göre boş beleş takılan faydasız kanallar :)
canan1989

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al