lostyazilim

Siteye nasıl daha hızlandırma uygulayabilirim?

6 Mesajlar 713 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kaancom kaancom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba
Web siteme ekstradan hızlandırma yapmak istiyorum. Hız iyi gibi ancak biraz daha iyi olsa fena olmaz. Şu ana kadar CPanel'den web sitesini komple optimize ettim, sitenin header şablonuna hızlandırıcı bir kod ekledim (gerçekten de etki yapıyor), GZIP sıkıştırması yaptım, .htaccess'e linux sunucular için hızlandırma tekniği uyguladım ancak halen istediğim hıza gelmedi. Daha neler yapsam, ek hız takviye edebilirim?

wmaraci
reklam

Karakurt Karakurt www.cemkarakurt.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 45 / 109
  • Ticaret 21, (%95)
header'a hız için eklediğiniz kodu gönderebilir misiniz özelden. Wordpress optimizasyon hizmeti veriyorum merak ettim hangi kod olduğunu. Bu arada gtmetrix ve pagespeed analizlerindeki eksiklerine bakabilirsin. Onlar dışında fazla şey kalmıyor zaten.

kişisel blog - https://www.cemkarakurt.com.tr - HOSTING FİRMASI ÖNERİLERİM : https://goo.gl/67KMKp

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Site hızını etkileyen birçok faktör var ve bizim söyleyeceklerimiz veya internetten bulabileceğiniz bilgiler sitenizi bir noktaya kadar hızlandırabilir onun dışında sitenizin yapısına göre çözümler üretmek gerekiyor. Bunu daha iyi açıklamak için şöyle bir örnek vereyim sitende çok fazla resim mi kullanıyorsun ? yapacağın araştırma resimlerimi nasıl optimize edebilirim bununla ilgili araştırma yapacaksın.

Sitene çok fazla video mu yüklüyorsun ? o zaman videolarını trafiğini ve disk alanını çok yemeden nasıl yayınlayabilirim diye araştırma yapacaksın bu araştırmadan çıkan bilgilere göre siteni optimize edeceksin.

Çok fazla resim ve video yok sadece basit blog sitesi diyorsan standart düzeyde yaptığın çalışma yeterli olacaktır.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Şöyle olabilir: Resimlerini sıkıştırırsın, gereksiz JS dosyalarını kaldırırsın. Bir kütüphaneye bağlı olmayan Javascript dosyalarını yeniden düzenleyebilir veya muadillerini kullanabilirsin. Mesela bazı sistemlerde halen eski model uzun uzun Javascript kodları kullanılıyor. Bunun yerine daha az kodla daha hızlı işlem yapan kütüphanelere geçilebilir. JQuery olsun Node.js olsun... bunlar gibi. Stil dosyaları sıkıştırılabilir. Görseller için cache yapılabilir. CDN hizmeti kullanılabilir. Sitedeki fazla
'ler kaldırılıp daha sade bir hiyerarşiye oturtulabilir.

wmaraci
wmaraci

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam zaten bahsettiklerinizi yapan bir çok arkadaş wordpress uzmanıyım diye geçiniyor. Siz ise kendinize bile yeterli gelmemişsinizntebrik ederim.

kaancom kaancom Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Karakurt

Buyrun hocam bu.

+

Teşekkürler arkadaşlar.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)