wmaraci reklam
lidertakipci

Memurlar.net Ne Zaman SSL'e Geçerse, Bende O Zaman Geçeceğim !

16 Mesajlar 2.246 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

enerjibes enerjibes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektrik mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 50 / 33
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Malum google amcamız birçok kişiye SSL'e geçmesi için mesaj gönderdi. Ancak, benim bu konuda tereddütlerim var. Özellikle organik ziyaretçi trafiğinin yoğun olduğu sitelerim için henüz SSL'e geçmeyi düşünmüyorum.

Çünkü, (benim görüşüm), SSL'e geçilmesi durumunda organik ziyaretçi sayısının bıçak gibi kesileceğine inanıyorum. Bu yüzden, bu konuyu forumlardan biraz daha takip etmek istiyorum.

Örneğin, memurlar.net gibi aylık milyonlarca ziyaretçiye sahip bir site neden SSL'e geçmedi ! Bence onlarda trafiklerinin kesilmesini istemiyor olabilir. Veya başka bir neden ?

Konuyla ilgili tecrübeleriniz varsa, bunları dinlemek bana ciddi anlamda bilgi katacaktır. Şimdiden cevap verecek herkese teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Neden kesilsin ki organik ziyaretçi sayısı? SSL'ye geçtim organik trafik aynen devam ediyor hatta biraz da arttı. Sadece Adsense gelirleri 4-5 gün düşüş göstermişti sonra tekrar eski haline geldi.

Bir site neden SSL'ye geçmeyebilir sorusunun cevabı çalıştığı reklam firmasıyla alakalı olabilir mesela. Çalıştığınız reklam firması ssl altyapısı sunmuyorsa onu kaybetmemek için geçmeyebilirsiniz.

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam, adam otoritedir der ki "Zaten yeterince ziyaretçi geliyor.". Masrafa gerek yok diyebilir.

www.ontedi.com
www.cizgi.site

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://adres.com/ $1 [R=301,L]

Bıçak yarasının ilacı
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

NovemberNight NovemberNight WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmalat Ar-Ge Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 158 / 174
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam ben Google'ı bu konuda biraz işgüzar görüyorum, e-ticaret sitesi için SSL olmazsa olmazdır ama tutup memurlar.net gibi bir sitede SSL'ye ne gerek var anlamış değilim.

Dipnot olarak şunu da belirteyim, SSL Google için hafif kriterlerden biri, önceki bir yazımda kaynağını da paylaşmıştım bu bilginin. Benim de eğitim sitem var, hiç almazsa günlük 3K hit alıyor, güzel işleyen bir sistemi neden bozayım ki?

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
SSL yok diye site ilerlemez mi ne kadar saçma bir şeu

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Matt Cutts SSL kullanımının yüzlerce SEO sinyalinden biri olduğunu ve arama sonuçlarına %1'den daha düşük etki edeceğini açıklamıştı. Ben de geçemedim ve ne zaman arama sonuçlarına etkisi kayda değer bir düzeye gelirse o zaman geçeriz.

Ne ekersen onu biçersin

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
Ya arkadaşlar reklam probleminiz yoksa, geçin. Memurlar.net geçerse geçicem ne demek ya? Google üzerinden para kazanıyorsun, google'a trip mi atıcaksın?

Zaten her hosting servisinde ücretsiz ssl mevcut.
Imbrossa

kişi bu mesajı beğendi.

enerjibes enerjibes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektrik mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 50 / 33
  • Ticaret 3, (%100)
Seo konusunda kendisini uzman olarak tanımlayan arkadaşlardan birisinin verdiği bilgiye göre SSL'e geçi aşaması biraz sıkıntılı olabilirmiş. Örneğin, mevcut url'leri https'li url'lere 301 ile yönlendirmek gerekiyormuş. Bunu birçok yoldan yapmak mümkün. Ama işin bir de google kısmı var. Google aşırı derecede 301 yönlendirmesini görünce ne olacak? Arkadaşın dediğine göre "küçükte bir ihtimal de olsa sitenin google arama motorunda index'inin kaldırılması söz konusu olabilirmiş".

Konuya mesaj yazan bazı arkadaşlarımızında benim gibi tereddütleri var.

Ben parasında değilm. Neticede yıllık ciddi bir meblağ tutmuyor.

SSL konusunu biraz daha takip edeceğim.

dinders dinders WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar
Sitelerimi yaklaşık 10 gün önce ssl'e geçirdim. Bununla ilgili yazılan çizilen tüm yapılması gerekenleri uyguladım. İlk başta 301 yönlendirmeyi sadece anasayfayı kapsayacaka şekilde yapmışım. Gözden kaçtı bir süre sonra fark ettim altsayfalarda yönlendirme olmadığını. Sonra onu da hallettik. Benim 10-11 gündeki hit kaybım şu anda %50 yi geçti. Artık umutla beklemedeyim. Belki toparlar diye ama artık başta gözümden kaçan yönlendirme hatasından mı yoksa süreç mi bu şekilde olacak. Bilmiyorum. SSL'e geçen başka arkadaşların bu konudaki tecrübesi nasıldır. Paylaşırlarsa istifade ederiz.
enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al