wmaraci reklam
lidertakipci

"Türkiye'de e-Spor" Hakkında Görüşleriniz [ANKET]

12 Mesajlar 1.458 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ngin Ngin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,
Diğer ülkelerde ve uluslararası statüde olmak üzere e-Spor Federasyonları kurulmuşken Türkiye'de e-Spor'a yönelik ciddi bir adım atılmamasından dolayı bu anketi hazırladım.

En fazla 1 dakikanızı ayırarak anketime katılırsanız memnun olurum. Anketi yanıtladıktan sonra burada birbirinize yorum ve sorularınızı aktarabilirsiniz.

Anket Linki: https://goo.gl/forms/jnFto8g9KMOy20is1

Ek Bilgi: Uluslararası e-Spor Federasyonunun Websitesi üzerinden e-Spor federasyonu bulunan ülkelere bakabilirsiniz. Link: http://ie-sf.com/en/about/nations.php

wmaraci
reklam

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
12 yıldır oyun oynuyorum, son 6 yıldır da profesyonel oyuncuyum. Diğer ülkelerde olduğu gibi Fiziksel Spor klüpleri de adım attı fakat henüz yeterli değil. Bence artık bir fedarasyon kurulup ligler belirlenmeli ve bu pazar ciddiye alınmalı. Yanlış okumadınız evet pazar. Buyrun League Of Legends TBF Finalin de sunuculuk yapan Burcu Esmersoy'un röpotajı. Bence herşeyi açıklamış hanımablamız.

Doruk AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr

BatuhanYildizz BatuhanYildizz King in the North Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 51 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Ciddi adımlar var.Galatasaray olsun fenerbahçe olsun e-Spor takımları kurdular.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
SefaCanDemir Aynı fikirdeyim. Türkiye'de büyük spor kulüplerinin e-Spor pazarına katılmasıyla başlangıç için büyük bir adım atıldı fakat bu Riot Games sayesinde oldu. Ülkemizde kapsamlı olarak düzenlenen tek e-Spor etkinliğinin LoL Turnuvaları olmasından dolayı ilk adımı LoL alanına attılar. Ama gereken bu büyük spor kulüplerinin diğer oyunlar için de takım oluşturması. Belki bu sayede federasyon için gereken adımlar atılır. Hatta etkinlikler ileri boyuta taşınıp uluslararası etkinlikler ile döviz geliri elde edilebilir.

BatuhanYıldız Ne yazık ki yeterli değil Türkiye gibi bir ülke için. Ciddi pazar payı olan bu sektörden genç nesil sayesinde yüksek bir pay alabilecek bir ülkeyken gerekli adımların atılmaması şaşırtıcı.

wmaraci
wmaraci

BatuhanYildizz BatuhanYildizz King in the North Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 51 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
Ngin daha ülkenin interneti vahim durumdayken e-spor dalına gerekli adım beklemiyorum zaten.

Unstopables Unstopables Unstopables WM Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Satınalma
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 43 / 54
  • Ticaret 21, (%100)
Knight online oynadık prof mu profduk da ha elimizden tutan olsa şampiyonlar liginde bile oynardık.

bizim zamanımızda e-spor diye bi kavram yokdu, pc bagımlısı olarak görülürdük. haberlere çıkardık zihni bulanmış gençler olarak. şimdi bakıyorum da güzel bir sonraki genç neslin önünü açtık.

Roark QuelArph Gatastrophe Selamlar olsun:)

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bence artık futbolda diretilmemeli, olmayınca olmuyor. Yurtdışına giden milyonlarca dolar para ve elde var sıfır! Galatasaray'ın UEFA kupası vb. birkaç başarımızdan başka hiçbir şey yok. Her sene gidip elimiz boş dönüyoruz, şahsen ben bıktım :)

O paranın çok daha azı basketbol ve e-spor'a yatırılırsa kısa sürede büyük reklamımız olacaktır.

• Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 333
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 1, (%100)
İsa Aynen katılıyorum. Fiziksel sporlardaki durumumuz ortada. Onun yerine başarı gösterdiğimiz e-Spor alanına yatırım yapmalıyız. Ülkemizin bu alanı desteklememesine rağmen mevcut birikimlerle dünya şampiyonu (CS:GO) olabiliyorsak ve dünya finallerine (LoL, CS:GO, HearthStone, DOTA2) gidip derece yapabiliyorsak bence artık bu alanı desteklemenin zamanı gelmiştir.

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük kulüplerinde sektöre girmesiyle e-spor son derece iyi gelişiyor. Ama Türkiye'de e-sporu takip eden kitlenin hali çok kötü. Riot Games Twitch kanalında Galatasaray-Fenerbahçe maçı varken chat berbat durumda oluyor. Galatasaraylılar fenerlilere, fenerliler galatasaraylılara küfür ediyorlar :D

marivkan marivkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
altyapı sağlam değilse eğer giripte zaman kaybına yol açar. Ülkemizin en büyük sorunlarından biriside budur altyapı yetersizliği..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al