wmaraci reklam

Mailing Gmail - Outlook Arasında Farklılık

3 Mesajlar 656 Okunma
wmaraci reklam

MuhammetKoc MuhammetKoc muhammetkoc.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 88 / 36
  • Ticaret 2, (%100)
Hazırladığım mail şablonu (kullanılan resimler alakasızdır) gönderdiğimde gmailde farklı outlook ile açıldığında ise çok farklı gözüküyor.

Gmail ile açtığımda istediğim gibi gözüküyor fakat outlook ile açtığımda arkaplan renklerini buton renklerini çekmiyor. Outlook üzerinden mail gereksizlere düşüyor.

Bilgisi olanlar yardım ederlerse sevinirim.

KODLAR

Merhaba

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Sen ben yokuz, biz varız.

Siteye Git

Gmail

Outlook

muhammetkoc.com
wmaraci
reklam

infstock infstock WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
dostum mailing işi çok pis bir iştir. gmail için ayrı hotmail için ayrı outlook için ayrı ayarlamalar gerektirir outlook içinde bile versiyonlara göre farklı görüntüler çıkar. Hiçbir zaman tüm platformlarda ortak bir görüntü çıkmayacaktır. Senin problemine gelince mailingde yapı öncelikle table lar ile oluşturulur divler kullanılmaz html-1 ile yazmak gerekir ve css ler inline olarak yazılmak zorundadır css leri inline yazmışsın zaten fakat css de css-1 kodlarıyla yazılmalıdır. mailinglerde css problemleri yaşamamak için imajlar kesip ftp ye atıp ordan çekersen daha iyi çözüm olacaktır.

templates.informationstock.com
www.informationstock.com

MuhammetKoc MuhammetKoc muhammetkoc.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 88 / 36
  • Ticaret 2, (%100)
infstock bilgiler için teşekkürler. Son okuduğum makalelere göre bir düzen oluşturup yolladım. Outlook ve gmail için sorun çıkmadı.

body tagları içindeki kodu alıp direk orayı yapıştırdım. İki platform için doğru sonuç verdi.
Kodlarda linear-gradient kısmını kaldırdıktan sonra.

muhammetkoc.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al