wmaraci reklam
lidertakipci

Özel Sektörde Seo uzmanı ne kadar maaş alır veya alıyor. ?

11 Mesajlar 2.493 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cold459 cold459 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Wordpress Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 32 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar boştayken yazmak istedim. Bu kategorideyseniz çoğunuz SEO ile bilgi sahibisinizdir diye düşünüyorum. Sizce bir firmada SEO'ya hakim SEO uzmanı biri bilişim sektöründe ne kadar maaş alır? Alması gerekir? bu sektörde çalışan varsa ne kadar alıyor? düşüncülerinizi merakla bekliyorum herkese iyi çalışamalar dilerim.

İzmir SEO Uzmanı | proji.com.tr
wmaraci
reklam

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek E-Sporcu!
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1179
  • Beğeniler 359 / 372
  • Ticaret 26, (%100)
Her insanın farklı bir fiyatı vardır. :)
cold459

kişi bu mesajı beğendi.

enverehan enverehan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backend Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 6 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi yorumlara gel :-)

Bu konunun altında ki genel cevaplar şunlar olacak

- "Bence" X lira alıyorlar
- İstanbulda güzel alıyorlardır diye "tahmin ediyorum"
- Nerden baksan "X" lira alıyorlarDIR
- "Bana kalırsa" iyi kazanıyorlar
- Kişiden kişiye değişir
- Aynı yerde kimisi X lira alır kimisi 5X lira alır bence

Al ben bekleme diye direkt sunuyorum sana kardeşim. Bu sektördeki çok az insan gelip doğrudan cevabını buraya yazar. Bunun için doğrudan bu işin içinde ki insanlarla yüz yüze görüşmen lazım. Asla aradığın cevabı bulamazsın yoksa.
cold459

kişi bu mesajı beğendi.

https://ehantechnology.com/

ilkanbalkan ilkanbalkan Genel Yayın Yönetmeni Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek BT Eğitmeni - Webmaster
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad i** B**
  • Mesajlar 1680
  • Beğeniler 435 / 562
  • Ticaret 30, (%100)
Türkiye'de öncelikle diplomaya sonra da referansa bakılır. Eğer firma çok büyük bir firma ise ve giren kişi şirketin CEO'sunu birebir tanıyıp bir de Boğaziçi Yönetim Bilişim Sistemleri okumuşsa maaşı 10 bin liranın üstündedir.

Eğer bir belge bir referans bir diploma yoksa fiyat epey düşer.

wmaraci
wmaraci

cold459 cold459 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Wordpress Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** Y**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 32 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
diplomaya genelde büyük prejtijli firmalar bakıyor özelde direk portföy ve deneyim gibi şeylere bakılıyor ama sıkıntı şu ki direk iş arıyan kişiyle iletişim kurmanız gerekli iş arama sitelerinde arama katagorilerine göre sıraladığı için üniversite mezunu değilseniz sizi görme ihtimalı çok düşük çünkü başvuru sayıları çok 10 bin lira komik bi rakam toplasan bilişim sektöründe o parayı 3 kişi anca alıyordur belki

İzmir SEO Uzmanı | proji.com.tr

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
SEO uzmanı maaş almaz. Daha doğrusu; SEO uzmanı, özel sektörde çalışmaya tenezzül etmez. Sadece; çok büyük işlere girenler oluyor, onlar da; ortak giriyorlar zaten. Mesela Apple'ın SEO'su desek, evet. Olabilir. SEO uzmanı orada çalışabilir. Ama özel sektörde, küçük işler için, SEO uzmanı maaşı gibi bir durum yok.

Uzman olanlar zaten kendine çalışarak, yüzlerce kat daha fazlasını kazanır. SEO uzmanı demek, Google algoritmasını yemek bitirmek, açıklarını bilmek ve ona göre hareket etmek demektir.

Ben forumda görüyorum da; SEO uzmanı falan olayı yok arkadaşlar. Forumdakiler SEO uzmanı olsa, kendine çalışır, forumdan aldıkları paranın yüzlerce kat fazlasını kazanırlar. Hatta; binlerce kat. Çünkü; SEO uzmanı olmak bunu gerektirir.

Yüksek TBM sektörlerde takılır, parayla oynar SEO uzmanları. Böyle forumda paket satma olayı falan değil; SEO uzmanlığı. Ya da başkalarına çalışma olayı da; değil.

Neyse; şimdi SEO uzmanı olduğunu idda edenler, bu mesaja dadanacak. Daha fazla uzatmayayım. Ha, bu arada. Lütfen mesaja dadanmayınız. İşimiz var gücümüz var. Bir de size cevap yetiştirmek zorunda kalmayalım.
Farazi zyx kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Öncelikle burası Türkiye, bizim sektörde çok nadir firmalar tek yetenek arar. Genelde bir adamın hem SEO yapmasını, hem içerik hazırlamasını, hem İngilizce bilmesini, hem çeviri yapmasını, hem sosyal medya uzmanı olmasını hem de PS bilmesini isterler :D
KDOGAN kizilperi barize

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

editorxx editorxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 74 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
Özel sektör diploma, dil, tecrübe, vizyon gibi faktörlere dikkat eder ve şirket kültürüne adapte olabilecek kişilerle çalışır, bu kadar basit.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Konuyu tekrar güncelleyelim :). Freelance olan bir SEO uzmanı ne kadar gelir elde eder ortalama ve şirketteki bir SEO uzmanı ne kadar gelir elde eder sizce?

Şirkette çalışan bir uzman min 3000-5000 TL alması gerekiyor bence. Freelance tarafında ise proje bazlı olarak ne aldığı değişebiliyor.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Özel Sektörde kimse tek başına SEO bilip bilmediğinize bakmaz. işverenler genelde Ajans olarak hangi işten kazanç sağlıyorsa o işe giriyor. Yani, Grafik tasarımcı alıp, Hem sosyal medya hem Seo Uzmanı olarak müşteriye tanıtılıyor.
Maaş kısmına gelirsek, özel sektörde Tabiri caizse pilot bile olsan alacağın maaş belli. 3500-4000.
Freelance çalışan kişide ortalama bu kazancı sağlayabiliyor.
SEO uzmanı olup, Sürekliliğini yitirmeyen kişiler kendi projelerinden güzel paralar kazanıyor zaten.

Seo, Paket satmak/Satın almak değildir.
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al