lostyazilim

Dünyanın En İyi Veri Kurtarma Programı

11 Mesajlar 2.711 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Tam bir gündür bozulan hard diskimi düzeltmek için yanlışlıkla formatladığımdan dolayı benim için hayati değer taşıyan 1 txt dosyasını kaybettim.

Diskten onu bulmak için tam 20 nin üstünde kurtarma programı denedim, hepsi 0 derecesinde sonuç verdi. Bunu denedim bir baktım her şeyi buldu...

Benim hayret kaldığım durum şu, diski 3 kere biçimlendirmeme ve aradan yaklaşık bir gün geçmesine ve diski kullanmama rağmen bu kadar sonucu nasıl veriyor. :eek:

Sizin de işinize elbet bir gün yarayacaktır, burada kalsın. :)

http://www.r-studio.com/
idrisdemir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4044
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Hepsini bulması bazen başka bir sorunu beraberinde getiriyor, dosyanın sağlıklı olma ölçüsüne göre süzme işleminyapmaz ise program; öyle bir çöplükte dolaşırken buluyorsunuz ki kendinizi, yaşlanıyorsunuz resmen.

Bence aransn dosyanın tespitinden ziyade, yüzde kaç sağlıklı dönüşebileceği veya olumlu olumsuz olarak dosya hakkında yorum belirten program en iyisidir, en kralıdır :)

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
CenkOnsoy

Hocam tüm sitelerimin panel şifreleri, email şifreleri vs. içerisinde olan diski yanlışlıkla 3 kez biçimlendirdim ve disk hata verdi yanlış diski biçimlendirmiştim.

Sonra bir baktım teknoseyir youtube kanalında bunu baya övüyorlar, sonra indirdim hemen tam ümidi kesmişken, yaklaşık abartmıyorum 20 adet yazılım denedim hepsi tırı vırı çıktı.

Valla ne yalan diyeyim, aşırı şekilde pratik bir arayüzü de var bu yazılımın, tüm şifrelerimi kurtarabildim. :)

Çok dipleri bile aşırı şekilde tarıyor.

En aşağı x.xxx miktarlarda zarara uğrayacaktım kurtaramasaydım. :(

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
txt dosyaları kurtarmak çok sıkıntılı bir şey değil, zor olan resimleri kurtarmak. Programların bir çoğu hızlı tarama yapmakta, fakat kullanılan programda derinlemesine tarama özelliği var ise zaten hepsi hemen hemen aynı sonuçları çıkartacaktır. Önemli olan hangi program daha iyi kurtarma yapıyor. Yani dosyayı bulmak yetmiyor. Bazen bir resim dosyasını buluyorsun fakat gel gelelim bazı piksellerde bozulmalar ve renk kaymaları oluyor.

Ayrıca diski formatlamak çok bir zarar vermiyor, esas formatlanmış ve tekrar kullanılmış disklerden veri kurtarmak zor, üzerine yazım işlemi yapıyor çünkü. Kurtarma işlemi ne kadar erken yapılırsa iyi tabiki ama yeri geliyor geçen sene sildiğin bir dosyayı bile bulabiliyorsun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
cihaneken

Diske yaptığım işkenceyi tahmin edemezsin, aynı disk üzerine tekrar bir işletim sistemi kurmak için tekrar formatlamıştım bozulan diski sonra işletim sistemi kurulumu yaptım.

Bir çok program falan kurdum aradan yaklaşık 15 saat geçti onlarca işlem yaptım sonra bununla her şeyi nep net ilk gün ki taze şekilde tüm dosyalarımı geri alabildim.

Resim dosyaları vs. hepsini de geri alabiliyor şuan denedim, sorunsuz çok az piksel kaybıyla geri aldı.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam bulut diye bir şey var, webmaster adamsınız bari siz yapmayın :)
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
İsa

Yok zaten asıl veriler için uzak sunucu kullanıyorum. :)

Ama bazı şifreleri txt olarak kaydediyorum bilgisayarıma, uzak sunucuya ne de olsa pek güvenilmiyor bu konuda.

Şimdi gittim 2 tane flash disk aldım elimde 3 adet flash disk var, onlara artık txt olarak şifreleri yedeklerim.

Uzak sunucuya da base64 olarak crypt eder atarım şifreleri...

Eşek çukura bir kere düşermiş. :D
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Ya benimde geçen annem yanlışlıkla telefondaki resimlerle videoları silmiş sen yazılım okuyan adamsın al kurtar diye elime tutuşturdu. :D Resimleri falan program buldum geri yükledimde videolar için bi çözüm bulamadım ya acaba paylaştığınız uygulama telefonlar içinde çalışır mı?

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

JumperTech adlı üyeden alıntı

CenkOnsoy

Hocam tüm sitelerimin panel şifreleri, email şifreleri vs. içerisinde olan diski yanlışlıkla 3 kez biçimlendirdim ve disk hata verdi yanlış diski biçimlendirmiştim.

Sonra bir baktım teknoseyir youtube kanalında bunu baya övüyorlar, sonra indirdim hemen tam ümidi kesmişken, yaklaşık abartmıyorum 20 adet yazılım denedim hepsi tırı vırı çıktı.

Valla ne yalan diyeyim, aşırı şekilde pratik bir arayüzü de var bu yazılımın, tüm şifrelerimi kurtarabildim. :)

Çok dipleri bile aşırı şekilde tarıyor.

En aşağı x.xxx miktarlarda zarara uğrayacaktım kurtaramasaydım. :(

Yanlış diske format attığınızı anladıktan sonraki o 10 saniyede neler hissettiniz? :) Benzer bir durum yaşamıştım daha önce oradan biliyorum. İyi yine kurtarmışsınız.
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
cgrclk

Web'i külliyen bırakmayı düşündüm...

Aylardır hazırlık yaptığım süreç böyle bitmemeliydi. :) Sadaka adadım eğer dosyalarımı kurtarabilirsem, kurtardım. :D İlahi bir güç olsa gerek, 18.000 txt dosyası çıktı bu programda tarama sonrasında, hep gereksiz dosyalar vardı bu listede sonra bir anda bir tane 8740. txt dosyaydı sanırsam, tam ümidi kesmişken bir tıkladım tüm şifreler önüme geldi.

Şimdi daha çok anladım Cloud'un önemini...
cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al