wmaraci reklam

Responsive Tema Tasarlamak İçin Ne Bilmem Gerekiyor?

16 Mesajlar 1.408 Okunma
smmexpress

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

webubekir adlı üyeden alıntı

Bootstrap öğrenin. Hazır class'lar ile çok basit bir şekilde responsive tema yapabilirsiniz.

Örneğin yan yana 3 tane div etiketiniz var bootsrapta col-md-4 class'ı verirseniz bilgisayarda 3'ü yanyana direk gelir. Aynı 3 div içerisine birde col-xs-12 verirseniz bu sefer o divler telefon ekranında alt alta bilgisayar ekranında yan yana görünür. Basit bir örnek ;

Deneme Kolon 1

Deneme Kolon 2

Deneme Kolon 3

Bootstrap classlarına hakim olursanız çoğu yerleşimi kendi yapıyor zaten. Umarım anlatabilmişimdir.

Hocam bootstrap sınıflarını nereden görebilirim?

Mesela ben blog yapmak istiyorum. Tek sidebarlı olacak. Sağ tarafta bir sidebar yer alacak ve sol tarafta da iki sütunlu blog yazıları listelenecek. Ancak bootstrapda sınıflara hakim olamadığım için bunu yapamıyorum.

wmaraci
reklam

webubekir webubekir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
Bootsrap ile ilgili ben ingilizce siteden öğrenmiştim Türkçeye de çevrilmiş buradan http://www.trbootstrap.com/components/ yapıyı öğrenebilirsiniz.

• Üyelik 20.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 4, (%100)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

Hocam bootstrap sınıflarını nereden görebilirim?

Mesela ben blog yapmak istiyorum. Tek sidebarlı olacak. Sağ tarafta bir sidebar yer alacak ve sol tarafta da iki sütunlu blog yazıları listelenecek. Ancak bootstrapda sınıflara hakim olamadığım için bunu yapamıyorum.

Bootsrap ile ilgili ben ingilizce siteden öğrenmiştim Türkçeye de çevrilmiş buradan http://www.trbootstrap.com/components/ yapıyı öğrenebilirsiniz.

• Üyelik 20.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
Ben bu forumda son yazıya niye alıntı yapamıyorum. Bir mesaj eklenince alıntı çıkıyor son mesaja alıntı yapamıyorum :/

wmaraci
wmaraci

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

webubekir adlı üyeden alıntı

Hocam ilk önce hızlı bir şekilde HTML tasarımını yapıp sonradan Bootstrap'a çevirmek mi daha iyi, baştan bootstrap tasarlamak mı daha iyi sizce? HTML/CSS Bilgim iyi ancak bootstrap sınıfları ile uyum haline getiremedim, biraz uğraşacağım galiba.

• Üyelik 20.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 11 / 27
  • Ticaret 4, (%100)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

Hocam ilk önce hızlı bir şekilde HTML tasarımını yapıp sonradan Bootstrap'a çevirmek mi daha iyi, baştan bootstrap tasarlamak mı daha iyi sizce? HTML/CSS Bilgim iyi ancak bootstrap sınıfları ile uyum haline getiremedim, biraz uğraşacağım galiba.

Ben olsam Bootstrap ile HTML/CSS tasarımını birlikte yaparım. Bootstrap zaten yapıyı oluşturmaya yarıyor.
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al