wmaraci reklam
lidertakipci

TBM yapmış olduğum ayar sonrası uçmaya başladı.

27 Mesajlar 4.282 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BostanVA BostanVA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek amatör illüstratör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 422 / 59
  • Ticaret 3, (%100)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

AdSense ile uzun zamandır ilişkiliyiz, bu süre zaafı içerisinde bir çok TBM yükseltme önerilerini makalelerde, forumlarda okudum. Önerilenleri harfiyen yapmama rağmen bir şeylerin değişmediğini gördüm. Aksine tıklanma oranım dahi düştü, TBM ne kadar düşük olsa da tıklanma çok olunca ( Her siteye girenlerin çerezlerine göre reklam çıktığından oldukça tıklanmalar alıyordu ) memnun bir tablo ile karşı karşıya kalıyordum gün sonunda.

Ama yüksek ziyaretçili web sitesine sahip olmayanlar peki ne yapmalı ?Her proje başarı göstermiyor, bu durumları çok yaşadığımdan ortalama 100-200 ziyaretçili web siteme 50 kişi reklamlara tıklayacak değil ya ? Taş patlasın 3-5 kişi olsun. Bu durumda TBM oranlarının yüksek olduğu reklam ağlarını aktif edip, diğer düşük bütçeli reklam ağlarını da pasif hale getirmem gerekti. Bunu en iyi analiz etme imkanlarını aradım.

Web de ne kadar arasam da sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Bir arkadaşımın önerisi üzerine araştırmalar yaptım. Forumda da benzer bir kaç konu açılmış ve tartışma ortamı olmuştu açıkçası, kimi öyle yaparsan düşer, böyle yaparsan normalde kalır, v.s v.s derken yönlendirmeleri sezdim ve denemekte fayda var dedim.

----------------------------------
Yapmış olduğum uygulama
----------------------------------

Akıllı telefon'um dan sürekli kullandığım AdSense uygulamasından ''Seçenekler'' - ''Reklam Ağları''- ''TBM'' Alanlarına gelerek düşük bütçeli ağları görerek, PC'den de AdSense ''Reklamlara izin ver ve Reklamları engelle'' - ''Reklam Ağları'' - '' Arama Alanı'' kısmından telefondan bakarak düşük reklam ağlarını engelleyin. Yüksekler kaldığı zaman bir terim vardır '' Az olsun, öz olsun'' tam da öyle oluyor.

Yaklaşık 6 gün önce işlem yaptım ve bu 6 gün içerisinde TBM oranlarım öncesinde 0.03-0.09 arası iken şuan 0.15-0.45 sürekli takip ettiğimden bazen bu rakam 1.00+ üstüne çıktığı oluyor. Şahsen bu gün 4 TL gördüm.

Umarım sizde faydasını görür, kazancınızı bol bir şekilde alırsınız :)

Scrite uzunvade mediacenter ntka zaynet nokta Mesutbozbey

Bana bir faydası yok ancak, çoğu gizli formulcü'lere karşın bunu halka açık paylaştığınız için tebrik ederim :) Hayırlı kazançlar herkese.
yb79

kişi bu mesajı beğendi.

medyabiz.net / insta: dr_shevek
wmaraci
reklam

MK71 MK71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 85 / 57
  • Ticaret 1, (%100)
SerkanALAZ Paylaşımınız için teşekkürler. TBM ayarlarını yaptım ayrı olarak BGBG oranları iyi olanlarada izin verdim. İnşallah etkili olur. Teşekkürler.

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Reklam aglarina baktim, sadece ilk 10 tanesini görebildim mobilde. Bi ayari falan var mi daha fazlasini görmek icin.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

trgames trgames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek sosyal medya reklamcılığı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 70 / 64
  • Ticaret 8, (%100)
Bende Google Adwords harici 2900 reklam ağını engelledim. Bakalım ne olacak ya herro ya merro =))
hlsbhr

kişi bu mesajı beğendi.

Yaşıyoruz işte ölüm icabı...
wmaraci
wmaraci

hava15 hava15 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 17 / 46
  • Ticaret 4, (%100)
Bu değişiklikler ay sonuna denk gelmiş. Ay sonlarında Reklamverenlerin bakiyesinde kalan fazlalığı eritmek için TBM oranlarında artış olabilir. Yaptığınız bu değişiklikler açık arttırma baskısını düşürür. Bu sebeple bir taraftan kazanayım derken diğer taraftan kaybedersiniz. En iyisi standart ayarlarla yola devam etmek olacaktır diye düşünüyorum.

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Daha önce paylaşıldı o zaman uyguladık bir faydasını görmedik . İpucunu hatirlattiginiz için teşekkürler
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Ben 3 den fazla reklam yayınladığım için bu ayarları yapmam imkansız çünkü alanlar boş çıkıyor bu nedenle fazla kazanç için hiç bir ayar yapamıyorum %70 reklam dengesi ile tmb 0,10 ile 0,15 arasında yani 150 tık karşılığı aşağı yukarı günde 20 tl kazandırıyor yeter buda Allah bereket versin fazlasında gözüm yok :)
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al