wmaraci reklam
lidertakipci

Niche Domain Tavsiyesi

21 Mesajlar 2.852 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Merhabalar,
Çoğunuz niche domain ismi vereceğimi düşünerek geldi ama değil maalesef. Günlerdir ingilizce sağlık sektöründe niche kelime arıyordum sonunda buldum. Aranma hacimleri aylık 25 milyondan başlayan keywordler var.

domain olarak ne yapmam gerektiği konusunda kararsız kaldım fikirlerinizi bekliyorum.

keyword.org -- keyword aylık 100 150 milyon arası gösterime sahip. .com ve .net siteleri kapalı
keyword.life keyword aylık 500 milyon 1 milyar arası gösterime sahip .com .net .org ya kapalı yada alakasız içerik mevcut (sektör sağlık olduğu için life düşündüm)
keyword.org aylık 20 25 milyon arası gösterime sahip .net i premium olarak 400 doalra satılıyor .com'u kapalı olsa daha iyi o derece :)

* Keyword olarak yazılanların hepsinin içinde ana keyword geçiyor ve diğer anlam bütünlüğü olan kelime ile devam ediyor.

Ek olarak seçtiğim keyword ve keyword'ün alt konuları alttaki resimler gibidir.

---

Niche'e yönelmek arkadaşlar şansını deneyebilir.

Uzunadam adlı üyeden alıntı

İsteyen bu sektöre yönelsin ama zor bi sektör olduğundan eminim. illada nic site açmak isteyenler için önerim. Bu siteye ekleyeceğiniz konu başlıklarınında TBM oranları yüksektir.

birfincanask

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mazlum4734 mazlum4734 Online Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freetime
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 87 / 26
  • Ticaret 18, (%94)
merhaba hocam bende ingilizce site açmayı düşünüyordum ama nasıl seo çalışması yapılabilir? mesela siteismi.com türkçe sitelerden nasıl tanıtım yazısı alabilriz.fakat ingilizce siteyede güvenilmez. gidipte bir tükçe siteden ingilizce tanıtım alamıyız heralde. Bu konuda bir fikriniz var mı

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

mazlum4734 adlı üyeden alıntı

merhaba hocam bende ingilizce site açmayı düşünüyordum ama nasıl seo çalışması yapılabilir? mesela siteismi.com türkçe sitelerden nasıl tanıtım yazısı alabilriz.fakat ingilizce siteyede güvenilmez. gidipte bir tükçe siteden ingilizce tanıtım alamıyız heralde. Bu konuda bir fikriniz var mı

Merhaba hocam. Seo işi küresel bir iş olduğu için Türkçe sitene nasıl ayarlar yapıyorsan onada aynısını yapmalısın. İngilizce sitelerde durum birazcık değişiyor, zorlaşıyor. Google denetimleri biraz daha sıklaşıyor gibi geldi bana. Kullanıcıya faydalı, doğru bir siten varsa zaten otomatik olarak yükselirsin. İlla backlink tanıtım ayzısı dersen çok sağlam forum siteleri var. Üye olup tanıtım yazısı satın almak zor olmaz
mazlum4734

kişi bu mesajı beğendi.

mazlum4734 mazlum4734 Online Ticaret Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freetime
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 87 / 26
  • Ticaret 18, (%94)

JonnedRyan adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam. Seo işi küresel bir iş olduğu için Türkçe sitene nasıl ayarlar yapıyorsan onada aynısını yapmalısın. İngilizce sitelerde durum birazcık değişiyor, zorlaşıyor. Google denetimleri biraz daha sıklaşıyor gibi geldi bana. Kullanıcıya faydalı, doğru bir siten varsa zaten otomatik olarak yükselirsin. İlla backlink tanıtım ayzısı dersen çok sağlam forum siteleri var. Üye olup tanıtım yazısı satın almak zor olmaz

Bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

mazlum4734 adlı üyeden alıntı

Bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu

Ben araştırma yapacağım zamanlar şu ikisini kullanıyorum hocam. Şayet site açacak olursanız bu forumlardan yararanabilirsiniz.
Webmaster World Forum
V7N Forum

--

Bu arada hala konuyla ilgili cevap gelmedi. Bilen bir arkadaş yorum yaparsa sevinirim
mazlum4734

kişi bu mesajı beğendi.

ibrahimcagan ibrahimcagan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bulduğun anahtar kelimeleri Adwords anahtar kelime planlayıcıya yapıştır.
Çıkan analizleri şöyle değerlendirmelisin: Aylık aranma hacmi 8000 aşağısında ve CPC değeri 15 TL nin altında olmamalı. Özellikle CPC değerine çok önem vermelisin.

Yukarıda ki tavisye ingilizce anahtar kelimeler için geçerlidir. Türkiye pazarını hiç kullanmadığımdan bu konuda bilgilendirme yapamayacağım.

CPC değerinin ne anlama geldiğini biliyorsan, neden bu kadar önemli olduğunu da biliyorsun demektir.

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

ibrahimcagan adlı üyeden alıntı

Bulduğun anahtar kelimeleri Adwords anahtar kelime planlayıcıya yapıştır.
Çıkan analizleri şöyle değerlendirmelisin: Aylık aranma hacmi 8000 aşağısında ve CPC değeri 15 TL nin altında olmamalı. Özellikle CPC değerine çok önem vermelisin.

Yukarıda ki tavisye ingilizce anahtar kelimeler için geçerlidir. Türkiye pazarını hiç kullanmadığımdan bu konuda bilgilendirme yapamayacağım.

CPC değerinin ne anlama geldiğini biliyorsan, neden bu kadar önemli olduğunu da biliyorsun demektir.

Tavsiyenize uyacağım. Domain uzantısı olarak ne önerirsiniz acaba

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bir blog sitesi mi düşünüyorsunuz, satış ortaklığı veya Cpa sisitemi üzerine kurulumu bir sistem mi düşünüyorsunuz? Ya da sitenizden nasıl gelir elde etmeyi planlıyorsunuz (doğru soru bu aslında)?

• Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

ibrahimcagan adlı üyeden alıntı

Bir blog sitesi mi düşünüyorsunuz, satış ortaklığı veya Cpa sisitemi üzerine kurulumu bir sistem mi düşünüyorsunuz? Ya da sitenizden nasıl gelir elde etmeyi planlıyorsunuz (doğru soru bu aslında)?

Genel olarak blog mantığında ama tek bir keyword üzerine en az 1000 er kelimelik onlarca altbaşlıklı sağlık makaleleri olacak. Adsense'den para kazanmayı düşüüyorum

• Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman klasik .com üzantılarını veya .life gibi niş pazarına uygun uzantıları seçsen sıkıntı yaşamazsın.
Ben .com ve .blog uzantılarından başka kullanmadım (adsense sitelerim için tabi)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al