wmaraci reklam
lidertakipci

Hayır propagandası yaptığı için ifadeye çağrılma

7 Mesajlar 1.003 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
Bir tanıdık HAYIR propagandası yaptığı için şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış .Gerçi ne için şüpheli olduğu belli değil ancak OHAL ve refarandum olduğu için buna yorduk

kağıtta c.savcısın adı soyadı yok 2 polis adı ve 3 gün içinde gitmesi gerektiği yazıyormuş.

ben dedim c.savcısını bul onla konuş gizli Fetöcümü gizli pkk'lımı veya genç biri olup makam-mavki hevesli kraldan çok kralcı olmaya çalışan birisimi konuşarak anlamaya çalış dedim. Ona göre cevap verirsin böylece

fakat c.savsını nasıl bilecek avukatı var ondan öğrenebilir mi acaba?

LikeSend tecrübeli oda yazarsa faydalı olabilir

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Benim durumum farklıydı, dava Ankara C. Savcılığı merkezli açılmış bana, savcının adını da sormadım açıkçası çünkü daha karakola girdiğim ilk 15 dakika içerisinde ülkeyi terketmeye karar verdim, o an hep onu düşünüyordum,şuradan çıkayım da ilk işim bu ülkeyi terketmek olacak amaç oradan beni sıkıntısız çıkaracak kanaldan yürümekti . İran baskı rejiminini anlatan filmlerde bir sahnede gibiydim. İfade sonrası dava kapanır diye düşünürken bir iki ay sonra telefonuma gelen duruşma tarihi mesajından sonra da ülkeden çıktım, hakim ne der savcı ne görüşte pek umrumda değil, ben karakolda kim ne görüşte çok iyi gördüm, suçlamam terör örgütü propagandası, bu devletin kardeşlik koridoru diye yol açıp silahlı destek sağadığı Pyd ye onuruyla savaşıyorlar dedim diye pkklı yapmış savcı beni, karakolda sağolsun arkadaşlar 4-5 saat Akp propagandası yaptılar, işine gelmeyen konularda da siyaset yapmayalım neyse dediler, şiddet falan olmadı, ama bunda cidden terörist olmamamın da etkisi var tabi, suçlamalar suçluk bir konu bile değil öyle eylem övme bombaya oh çekme falan yok, zaten öyle bir şeyi neden yapıyım gerizekalımıyım, neden ülkede ayrımcılık yapılıyor yok işte pyd dün ankaraya gelip gidiyordu şimdi terörist mi oldu ışid ile savaşıyorlar kaçsınlar mı teslim mi olsunlar falan dedim buradan girmiş sağolsun savcı pkkya kadar yürümüş, işi çıkmasa idama kadar götürecekmiş işi :) mahkeme heyeti de bundan farklı olmayacaktır herhalde, hakim savcı mı kaldı, o fetöcü o solcu o komünist diye diye her yere kendi adamlarını doldurdular, şimdi o kafada bir insana neyi nasıl izah edebilirsin ki , zaten adil olmaması için oraya getirilmiş insanlar bunlar, taraflı karar vermeleri için bu makamlara getirildiler, o yüzden gidecek kim varsa geçmiş olsun, pek derdini anlatabileceğini sanmıyorum, hatta küçük şoklar yaşayacaktır, savcıdan köprü güzellemesi duble yol övgüleri falan duyarsa sürpriz olmaz :)

Bağımsız savcı da olsa şu ortamda siyasi iktidarın görüşüne göre davranacaktır, aksi olamaz yani, çünkü hakimler savcılar hepsi baskı altında, tutar biri ceza vermedin der dava açmadın der de fetö metö ayağına gönderilirler diye korkularına yenik düşüp adil davranmıyorlar, hepsinin hakkını yemeyelim adilleri de vardır ama söylediğine göre o ifadeyi isteyende adil olmayanlardan biri.

Karakola avukatı ile gitsin dosyayı ve suçlamayı görsün bence, ya da çekincesi varsa sadece avukatı gitsin, suçlamaları istenen ifadenin tam olarak ne ile alakalı olduğunu görsün, örnek falan alabiliyorsa alsın, ona göre ifade hazırlığı yapar avukatıyla birlikte, karakola vermeyecekse de söyler savcıya ifadesini verir. Ben hiç bulandırmak istemediğimden karakoldan verdim, Ankara da savcıya gidiyim ne yapmaya çalışıyorlar diyim dedim önce ama kime ne anlatacaksın ki diyip vazgeçtim.
Golsime

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Arkadaşınız için üzüldüm hocam, avukatıyla sürekli iletişim kurmak zorunda. Savcı kimin adamı çıkar bilemiyorum.

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Adalete güveni kalmamış kimsenin bu konudan belli.
Ama ben hala inanıyorum. Barolarla iletişime geçin.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com
wmaraci
wmaraci

hoobaa hoobaa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** P**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Ne için cagirildiginizi bile bilmiyorsunuz daha ama dünyanın senaryosunu yazmişiniz. Garipsiniz

radyomevlana radyomevlana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 2, (%100)
İnancınızı yitirmeyin. Tanıdığınız için üzüldüm umarım iyi sonuçlar alınır.

dursunyilmaz dursunyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Kesin hayır propagandası yaptığı için çağrılmıştır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al