wmaraci reklam
lidertakipci

Paravan Blog ve Seo İlgili

12 Mesajlar 1.615 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

totti1905 totti1905 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar seo konusunda bir kaç bilgiye ihtiyacım var. Bu konuda uzman arkadaşlar ve denemiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

İki kelime var aylık 100.000 aranması var. Bu kelimelerde çıkmak için şöyle bir yol izleyecem ilk etapta.

İki kelime için anahtarkelime . com uzantısı olmadığı için .site vb domain alacağım. Bu domainleri blogspota yönlendireceğim.

Aynı şekilde blogspot ve wordpress gibi sitelerden anahtarkelime-ist domainleri alacağım. Bu paravan blogları anahtar kelime diğer sitelere link çıkışı sağlayacağım.

Burada merak ettiğim iki kelime için 2 makale yazdırdım. Bu makaleleri bütün bloglarda kullanmak mantıklı mı? Yoksa hepsi için ayrı ayrı mı yapmak gerekiyor.

Başka ne tarz yöntemler deneyebilirim. Yorumlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Tanıtım yazılarında hepsinin farklı olması daha iyi oluyor diye biliyorum. Sizde her paravan blog için yeni yazı yazdırsanız bence daha iyi olacaktır.

• Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
gorkemaslan peki bu domainleri blogspor veya wordpress yönlendirmek iyi olur mu yoksa hosting de barındırmak lazım. Birde farklı sunucuda olması gerekiyor mu?

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
benzer soruları ben de araştırdım aldığım cevaplar ve uygulamalarım sonucu şöyle anlatayım size.

1- bir kere bu kadar efor sarfedecekseniz asıl siteniz com uzantılı olsun. olmadı net ya da org.

2- paravan siteleriniz farklı ip lerde barınsın. bu konuyu hosting firmanızla görüşün. ya da her site için ayrı firma ile çalışın. benim aynı hosting firmasında 3 farklı hostingim var mesela bunlardan ikisi aynı ip de barındırılmış durumda. biri farklı. firma size yeni ip satalım derse 60 lira falan tutuyor senelik ki bence paravan için pahalı. en basit çözüm farklı firmalarda açmak hostingleri.

gelelim bloggera. bunu ben denemedim ama forumdaki arkadaşların uyarısı bu yöndeydi. aynı hesap ile açacağınız blogları google farkedecek ve pek etkisi olmayacaktır dendi. mantıklı geldi bana ama zaten blogger tecrübem yok uğraşmıyorum ucuz hostingler var.

3- link için piramit sistemi kullanmak daha faydalı deniyor. burada seo konusunda uzman olduğunu düşündüğüm kişilerin paylaşımlarından edindiğim bir bilgi bu. bence mantıklı. 12 paravanınız olsun mesela. 3 tanesinden ana siteye link çıkıyorsunuz. diğer 9 tanesini de 3 erli gruplayın ana siteye link çıkışı yaptığınız sitelere bu gruplardan 3 er tane olmak üzere link çıkın.

4 sitelerinizin tamamı özgün yazılardan oluşsun. aynı kategoride olsunlar fakat içerikleri kopya olmasın.

5 ya da tanıtım yazısı satın alın uğraşmayın sadece asıl siteyle ilgilenin. 10 tl ye falan süresiz tanıtım yazısı satanlar var. ben de satabilirim. daha ucuza geldiği gibi paravanlara vakit harcamazsınız.

işin içine girince seonun çok ayrıntısı var. yaz yaz bitmiyor sor sor bitmiyor.
1SMHMedya bhdrbltc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

bhdrbltc bhdrbltc Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 120 / 43
  • Ticaret 12, (%100)
noop Anlattığınız şema Tier mantığı oluyor ve en sağlıklı çalışma yöntemidir.

• Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
noop aynen seo çok geniş bir kavram.

Ana sitem zaten .com uzantılı sorun değil. Ben 2 kelimede çıkmak için 2 kelimede ana paravan blog açmak istiyorum buda .com, .net vs gibi uzantıları yok malesef. Bunun için ne bulursam alacağım.

Daha sonra blogspot, wordpress gibi sitelerden paravan bloglar açıp bu iki ana paravan blogları besleyeceğim.

Bir diğer yandan kimiside paravan bloglar yapmayın artık diyor. Ozaman ne yapmamız gerekiyor :). Birde bu yönetimi en son ne zaman denedin sonuç aldın mı? Anlatırmısın hocam.

Ankanew Ankanew Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek O artık Bir işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 59 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Paravan bloglarınızı
blogned.com
Blogger.com
wordpress.com da açın hem tabanları hemde ipleri farklı olur

• Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
piramit ya da tier denilen yöntemi henüz denemedim. fakat bana mantıklı geldiği için domainleri falan hazırladım. yavaş yavaş kuruyorum hazırlıyorum. iş değil hobi benim için. ama bence pahalı ve lüks bir yöntem.

bir sitemde aynı anda hem link aldım hem de ssl kurdum ve sıralamada ilerlediğini gördüm. ssl mi linkler mi daha etkili oldu bilmiyorum ama ikisi de etkilidir herhalde. bir rakibim de son bir hafta içinde 15 sıra birden yükseldi. tahminen link almıştır diye düşünüyorum. belki son google güncellemesinin etkisidir.

• Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
noop peki linkleri nerden aldınız. Almak için hangi kriterler önemli.

• Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
en doğrusu hakkında kesin bilgim yok. benim dikkat ettiğim kriterler:

ucuz olması
çok sayıda link çıkışı yapılmamış olması
içeriğin benzer ya da uygun olması

tekrar link alacak olsam adsensi olan sitelerden almak isterdim. adsense kriterlerini yerine getiren bir site link almak için iyidir diye düşünüyorum.

ek: buradan tabıtım yazısı bölümünden aldım.

totti1905

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al