wmaraci reklam
lidertakipci

Aldığım domainleri firma iptal etmiş . Ne yapabilirim?

64 Mesajlar 7.227 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)

DomainDepos adlı üyeden alıntı

Hocam cevabınız için teşekkür ederim.
Söylediğiniz durumu da düşündüm. Böyle bir durumda Natro'nun bunu
"bu alan adı satın alınmış, yine de almak ister misiniz" diye sorması gerekiyor.
Benim sorgulamalarımda ise domainler direk boş görünüyordu. Ama premium değillerdi.

Konunun akıbetini mutlaka sizlere bildiririm. Zaten konu yakında basına düşer...

Bence haklı arkadaş sonuçta parasını ödeyip hangi alan adını almak istediğini bildiriyorsun onlar manuel regliyor bakıyor domain premium sen 1 dolar vermişsin adam 5 bin tl lik domaini verecek hali yok cebinden sistemsel sıkıntı premiumları aradan ayıklamaları lazımdı. Bu durumda dava açsan bile dava boşa düşer para iaden de yapılmış zaten kardeşim der hakim yollar.
DomainDepos

kişi bu mesajı beğendi.

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir
wmaraci
reklam

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
bence natro ile uzlaşıya gidin tahminim 5 domain değilde size 3 domain kaydedeyim gibi bir öneride bulunacak.
DomainDepos

kişi bu mesajı beğendi.

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Aklıma bir olay geldi. Bir aralar bi adam Google.com domainini almıştı. Tamamen yazılımsal hatalar yüzünden. Adamdan aynı gün geri aldılar. Hadi o Google ama sizin bir suçunuz yok burda. Yazılımsal problem sizi ilgilendirmiyor ki bu onların suçu küçük de olsa bir tazminat ödemeleri gerektiğini düşünüyorum. Fakat mahkeme olayında fatura için para iadesi yapılacağından davanın düşeceği kanısındayım.

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen / Yazar
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)
Eğer ben o domainleri satın aldım. Onlar da elimden aldılar derseniz siz haklı çıkarsınız. Ben natronun ya da diğer firmaların aracı olup olmadığını nerden bilebilirim ki. Sonuna kadar arayın hakkınızı.
DomainDepos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
O zaman düzeltecekler sistemsel sorunlarını saçmalamayın burda firma nasıl haklı olabilir? Faturasını kestiği t-shirti senden geri alsa, aaa eniştesine vercekmiş haklı geri veriyim mi diceksin?

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)
Daha öncesinde ismi lazım değil bir Türk domain firmasından oldukça kaliteli bir domaini yakaladım.
Ödemeleri yaptım, faturam mailime geldi. Daha sonrasında domain onay adımını felan geçti.
Aradan 2 gün geçti. Ancak hesabıma bir baktım domain yok. O gün bugündür, kaliteli domainleri vs. Türk firmalardan kayıt etmem.

Kaliteli domainleri kendilerine saklamak için bin türlü oyun yaptıklarına inanıyorum.
Çok geçmiş olsun hocam. Umarım sonucunda sen kazanırsın. Bu tarz firmalara prim vermemek gerek.
Ben daha önce böyle bir sorun yaşadım, mahkemeye vs. gitmedim. Sen iyi yapmışsın.

Türkiye de Bilişim Suçlarına bakan savcıların yetersiz olduğuna inanıyorum. Umarım en kısa zamanda sonuca kavuşursun :)

İyi haberlerini bekliyoruz inşallah.

DomainDepos DomainDepos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Domain Alım Satım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 3, (%100)

noop adlı üyeden alıntı

premium domainleri kaydetmeye çalışmışınız. olay bundan ibaret natro kaydedip sonra iptal etmiş değil. aynısı bana da oluyor domain için notro ile öalışıyorum domainin premium olduğunu görünce para iadesi yapıyorlar. firmayı savunmuş olacağım ama,

natro ne paranızın üzerine ne de domaine yatmış. tek hata yazılımsal olarak premium domainleri süzemiyor olmaları.

sizin ayıbınız teknik bir kusur nedeni ile hakkınız olmayan bir şeyi mahkemeye taşımak hak talep etmek. 10bin dolara satılan domaini 1 dolara natro size satamaz ki natro aracı kurum burada mal sahibi değil. satamayacağını görünce de iadenizi yapıyor.

bence şikayetinizden vazgeçin avukatlık mahkemelik bir durum yok. kazanacağınızı da sanmıyorum.zaten şahsi fikrim haksızlığa uğramadığınız yöbnünde.

teşekkürler kardeşim...

fakat;
bu benim ayıbım olamaz.
madem öyle, bunu süzecek bir teknoloji kursunlar.
ayrıca facebook veya google açıklarını bulanı ne yapıyor? Ödüllendiriyor.
Natro ise cezalandırıyor. Müşterisini ,insan yerine koyup aramıyor bile.
Çünkü burunları kaf dağında...

• Üyelik 06.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 3, (%100)

HamdiCetin adlı üyeden alıntı

Bence haklı arkadaş sonuçta parasını ödeyip hangi alan adını almak istediğini bildiriyorsun onlar manuel regliyor bakıyor domain premium sen 1 dolar vermişsin adam 5 bin tl lik domaini verecek hali yok cebinden sistemsel sıkıntı premiumları aradan ayıklamaları lazımdı. Bu durumda dava açsan bile dava boşa düşer para iaden de yapılmış zaten kardeşim der hakim yollar.

bakalım kardeşim.
hayırlısı diyelim...

• Üyelik 06.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 3, (%100)

alemburda adlı üyeden alıntı

bence natro ile uzlaşıya gidin tahminim 5 domain değilde size 3 domain kaydedeyim gibi bir öneride bulunacak.

denedim.
mail yazmaktan öteye geçmiyorlar kardeşim...

• Üyelik 06.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 3, (%100)

GBEDEL adlı üyeden alıntı

Daha öncesinde ismi lazım değil bir Türk domain firmasından oldukça kaliteli bir domaini yakaladım.
Ödemeleri yaptım, faturam mailime geldi. Daha sonrasında domain onay adımını felan geçti.
Aradan 2 gün geçti. Ancak hesabıma bir baktım domain yok. O gün bugündür, kaliteli domainleri vs. Türk firmalardan kayıt etmem.

Kaliteli domainleri kendilerine saklamak için bin türlü oyun yaptıklarına inanıyorum.
Çok geçmiş olsun hocam. Umarım sonucunda sen kazanırsın. Bu tarz firmalara prim vermemek gerek.
Ben daha önce böyle bir sorun yaşadım, mahkemeye vs. gitmedim. Sen iyi yapmışsın.

Türkiye de Bilişim Suçlarına bakan savcıların yetersiz olduğuna inanıyorum. Umarım en kısa zamanda sonuca kavuşursun :)

İyi haberlerini bekliyoruz inşallah.

kardeşim Allah razı olsun.
güzel mesajlarınız bizleri biraz daha cesaretlendiriyor.
inşallah iyi olacak diye düşünüyorum.
eksik olma değerli kardeşim...
Baykus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al