wmaraci reklam
lidertakipci

Google, Bulunduğunuz Her Yeri Kayıt Altına Alıyor!

9 Mesajlar 1.415 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

backlinkcomtr backlinkcomtr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 20 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Bright Side adlı teknoloji sitesinin hazırladığı habere göre konum ayarları kapalı bile olsa google, konumunuzu otomatik olarak kayıt altına alıyor ve sunucularında gizliyor. Kolayca kanıtlanabilen bu konum kayıt durumu gittiğiniz yere hangi tarihte, araçla mı yaya olarak mı gittiğinizi de ayrıca size belirtiyor.

Modern teknolojinin pek çok faydası var, ancak bazı detaylar can sıkıcı. Bilişim sitesi Bright Side, teknolojinin karanlık yönünü kamuoyu ile paylaşıyor. Steven Spielberg'ün yönettiği ve Tom Cruise'un başrolünü üstlendiği “Azınlık Raporu” filmini hatırlıyorsunuzdur. Azınlık Raporu'nda Tom Cruise'un oynadığı karakter, yerinin tespit edilmesini engellemek için retinalarını değiştirtiyordu. Çünkü retinalar herhangi bir alışveriş merkezine girerken bile taranıyor ve kişinin bulunduğu mekan merkeze bildiriliyordu. Google'da da benzer bir gelişme olduğu ortaya çıktı. Evet, şirket her yerde akıllı telefon kullanıcılarını takip ediyor. Şirket, haritadaki bir kişinin nerede olduğunu işaretlemek için noktalar kullanan bir programdan faydalanıyor.

Eğer ikna olmadıysanız kendinizi izlemenin bir yolu var. Akıllı telefonunuzda kullandığınız Google hesabında oturum açmanız ve bu bağlantıyı takip etmeniz yeterli. Geçerli ayın birinci gününden beri bulunduğunuz yerlerdeki tüm kayıtları görebilirsiniz. Daha da inanılmaz olanı, hangi gizlilik ayarlarını seçerseniz seçmiş olursanız olun bilgileriniz hala Google tarafından bir sunucuda toplanıp saklanıyor.

Konum geçmişinizin hesabınızda etkin olup olmadığını kontrol etmek için “Google Haritalar Konum Geçmişi” sayfasına gidin ve Geçmiş ayarlarınıza erişmek için dişli şekilli simge düğmesine tıklayın. Hizmeti devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Ancak konum geçmişinizin devre dışı bırakılması, ay içerisinde bulunduğunuz yerlerin sunuculardan silineceği anlamına gelmiyor.

kaynak : https://www.backlink.com.tr/blog/google-bulundugunuz-her-yeri-kayit-altina-aliyor

wmaraci
reklam

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Devlet adamı ya da kimliği vs gizlili olmaması gereken bir kişiyseniz çokta dikkate alınacak bir şey gözükmüyor. iPhone kullanıyorum ve şarj göstergesinin yanında kocaman bir konum işareti var. Yani telefon gittiğim her yeri biliyor hatta dışarıdayken telefon bildirim çubuğunu yukardan çektiğimde evime giden yol için şu şu yoldan git şu yolda trafik var gibi ikazlarda da bulunuyor. Yani belki bir gün işimize yarar takip edilmemiz :) çok mu polyannaca oldu bilmiyorum lakin ben bu şekilde düşünüyorum

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
Cem yılmazın bir sözü vardı bilenler bilir o hesap :) alsın kayıt sorun olmaz.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Muhittin Topalak From Kazlıçeşme :D Hocam güzel yazı elinize sağlık.

wmaraci
wmaraci

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
komedyatube tam attım sende atmışsın :) tam bu hesap harbiden var böyle takıntılı insanlar.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
luxfm Haha :) attıysan yeter hocam tekrar izlememe vesile oldu :)

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
Demek Google'da bana karşı boş değil :D

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Bende birşey çıkmadı nedense. Beni takip etmeye değer bulmuyor olabilir :D

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

legend196 legend196 Do you understand me ? Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim sadece bununla sınırlı kaldığını düşünmeyin. Hackerlar' laptop kameralarını neden bantladığını düşünüyorsunuz. Çok mu ileriye gittim o zaman biraz da geriye gideyim. Büyük bir ihtimalle insanların çoğu tarayıcı geçmişini sıfırlar ve girdiği sitelerin gözükmesini istemezler. Peki tarayıcı geçmişinizi tamamen sildiğiniz de bile gerçekten siliniyor mu ? Google hesabınızda önceden hangi sitelere girmiş olduğunuzu görebilirsiniz.(Kanıtlayabilirim.) İzlendiğimizi biliyoruz. :) Saygılarımla. ! Not: Adult sitelere girmeyin sonra Adsense hesabım neden onaylanmadı. :D

instagram.com/f.ratgok | https://www.youtube.com/channel/UCX0sqXpVPig93-JGCcEGeNQ
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al