Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Biliyorum bir çoğunuza photoshop programı bayağı zor geliyor işin aslı zaten o kadar da kolay bir program değil.Ama şu var hiç bir şeyde sizin iradenizden daha güçlü değildir.Şimdi belki siteye girenler beni photoshop uzmanı sanacaktır.Hayır benim de o kadar çok bilgim yok sadece pratik v.s yapıyorum.Ama size tavsiyem bu programı kurup çalışmalara başlamanızdır.Evet bir çoğumuz facebook,twitter gibi yerlerde boşa zaman harcıyoruz hepiniz nereden baksanız aylık en az 50 tl internet parası veriyorsunuz.Peki boş zaman kaybı için 50 tl az mı ?

Yani şunu belirtmek istiyorum ben ilk photshopla tanışmam bir arkadaşın dükkanında olmuştu.O zamanlar net bilgimde azdı.Baktım arka planı falan siliyor bayağı ilginç buldum ama birde programa göz gezdirdim şöyle yok dedim 50 tane buton var yok filter yok brush yok styles falan dedim yapamam.Daha sonralar video editleme ile uğraştım.Derken bundan bir buçuk ay öncesine kadar kendimi tamamen photoshopa adadım.Yani şimdi bakıyorumda o kadar zor bir program değil.Bir pratik ile çok güzel noktalara gelinebilinir.

Mantık şu olmalı programı alıp içine resim koyarak kendinizce birşeyler yapmaya çalışmayın.Sanal alemde bir çok site ve video mevcut videolu ve resimli photoshop programı diye aratırsanız bulabilirsiniz.Siz ilk olarak başlangıç derslerini izleyin.Ve dersleri izledikçe de uygulayın en güzeli bu.Neden mi ? Çünkü şöyle örnek vereyim siz arka plan silme dersini görürken aynı anda bir çok işlevi kullanmasınıda öğreniyorsunuz.Ve bakıyorsunuz ki hiç anlamadan tüm buton ve işlevlerin ne işe yaradığını çözüyorsunuz.

Kısaca örnek vermek gerekirse ilk önce programımızı kuralım.Program burada .İndirelim ve kuralım şöyle bir göz gezdirelim ne imiş ne değilmiş.Ve unutmayım photoshopun hiç bir zaman türkçesini indirmeyiz çünkü bütün photoshop dersleri ingilizcedir.Şimdi programımızı kurduk mu.Hemen googleye girip photoshop başlangıç dersleri diye aratalım bir çok kaliteli site ile karşılaşacaksınız buradan başlangıç derslerini izleyiniz.İlk bir haftanızı şu ne işe yarar bu ne işe yarar olayına harcayın.Ve daha sonra eğitim videolarına geçiniz hem izleyin hem uygulayın.Göreceksiniz en fazla 6 ay içinde photoshopu pratik olarak kullanabileceksiniz.Ve daha da üstüne düşerseniz kurs vesaire giderseniz çok kısa zamanda güzel işler çıkarırsınız.Ah şunu diyebilirsiniz.Öğrensem benim ne işime gelcek ? Birincisi en azından kendinize güzel çalışmalar yapabilirsiniz ayrıca güzel bir iş bulabilirsiniz.Örnek vermek gerekirse bugün iş ilanlarında rastladım Photoshop bilen eleman aranıyor.1,750 Maaş,Yemek+Ssk Benden söylemesi gerisi size kalmış birşey.
http://fhuner.com/photoshop-zor-mudur.html