wmaraci reklam

Penguen Kapatma Kararı Aldı :(

12 Mesajlar 2.383 Okunma
smmexpress

FakirYazar FakirYazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel Güvenlik, Web yazılım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
Penguen'in Kapatma kararının Sebebi:

Artık dergi okumuyoruz, dergi okuma alışkanlığını kaybettik. Mesele sadece mizah dergileri de değil. Bütün dünyada basın hızla küçülüyor. Önce internet, ardından akıllı telefonlar hayatımıza girince dergi, gazete okuma alışkanlığı yavaş yavaş azaldı. Bunun üstüne bir de kendileri bir şey üretmeden karikatürlerimizi izinsiz yayımlayan, bizim işlerimizin üzerinden reklam geliri toplamaya çalışan siteleri, sosyal medya hesaplarını da ekleyin. Aman yanlış anlaşılmasın, bu yüzden okurlarımıza sitem içinde değiliz. Nerede olursa olsun karikatür okumak isteyen okurlarımızı anlıyoruz, kendi sayfalarında karikatürlerimizi arkadaşlarıyla paylaşan okurumuzun heyecanı da hoşumuza gidiyor. Ama durum bu, keşke dergi Facebook’taki like’larla çıkabilseydi. Şu yaşadığımız zorluklar da yeni değil, aslında yıllar önce zorlanmaya başladık. Özveriyle ancak buraya kadar gelebildik.

Adamlar haklı beyler...

Penguen'in kapatma kararı ile ilgili geniş yazı
https://www.penguen.com/penguendenmesaj

:(

Fakir Yazar - Dizi Öneri <3
wmaraci
reklam

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Hey gidi hey üzüldüm gerçekten de, umarım bu güzel insanların yolu açık olur. Bizlere başka çatı altında gerçekleri, karikatürleri ulaştırırlar inşallah.

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Yak yak yak..

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

ilk defa şu görsel ile tanıdım, okumaya bile tenezzül etmedim.
GokhanKara muzo06 mpolat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

nihatturan adlı üyeden alıntı

ilk defa şu görsel ile tanıdım, okumaya bile tenezzül etmedim.

Misvak okuyun siz :)
Diri Ozanlar Derneği'nden sonra iki oldu bu açıkçası üzüldüm. Kapatma kararında haklılar okuyan bir millet değiliz. Ben elimden geldiğince Kafa, Bavul, Penguen gibi dergileri almaya çalışıyordum keşke kapanmasaydı. Umarım en az Penguen gibi başka dergiler açılır, çıkar
Dorebar LastWebmaster Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

JonnedRyan adlı üyeden alıntı

Misvak okuyun siz :)
Diri Ozanlar Derneği'nden sonra iki oldu bu açıkçası üzüldüm. Kapatma kararında haklılar okuyan bir millet değiliz. Ben elimden geldiğince Kafa, Bavul, Penguen gibi dergileri almaya çalışıyordum keşke kapanmasaydı. Umarım en az Penguen gibi başka dergiler açılır, çıkar

adamlar dinle alay ediyor, ben bunu eleştiriyorum ve sizde benle mi alay ediyorsunuz?
mpolat

kişi bu mesajı beğendi.

dursunyilmaz dursunyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** Y**
  • Mesajlar 242
  • Beğeniler 24 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Penguen'i takip eden biriydim ama devlet alman vakıflarına el atınca bazı güruhların Türkiye içinde fonlanacağı yer kalmadı, o yüzden kapanıyor. İleri ki günlerde yine sözde sebeplerden kapanacak bu tarz oluşumları, bazı gazetelerden durduk yere istifa eden yazarları göreceksiniz.

velkamtu alaman turnusolu.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
nihatturan Dostum bu tip insanlar gerçekten boş insanlar mı? Aşk meşk konusunda master yapıp onun hakkında karikatürler mi hazırlamasını bekliyorsun yoksa divan edebiyatı kafasıyla kitap yazılırsa devlet erkanını her seferinde övülmesini mi? Doğrusu illuminati gibi şeyleri konuşmaya bayılan bir milletiz ama camilerden tut üfürükçülere kadar her yerde bir imge bir kaynağı belli olmayan emareler mevcut. Sen buradan bakıp dine hakaret olarak mı algıladın bunu? Algın oldukça dar, zira topluma verilen mesaja bakınca içinde sıralar aradığımız kitabı, işlemeleri olan camileri, konuşan insanları dikkatle izlememiz gerektiğini düşündürmüyor mu hiç? Allah yok demek onun yok olmadığı anlamına mı geliyor yani? Baktığımızda peygamberi 5 vakit namazı miras bırakmış bir topluluk sadece cuma namazı ve bayram namazı kılıp 4 4'lük insan olmaz, hatasız kul olmaz deyip abuk sabuk gerekçelerle 5 vakti terk ediyor, ağzından küfür düşmüyor, bahaneler bulduğu ibadetini terk etmek zerre umurunda değil ama akşam oturunca tv'deki bütün programları seyrediyor, ezbere yayın akışını biliyor. Karikatürde tanrı ile pazarlık yapacaksan niye en baştan tüm şartları kabul edersin? Neden kabul ettiğin halde yapmayıp, toplum içinde süper müslüman modunda dolaşırsın? Bu süper müslüman kızının başını örtmesini dinsizlik olarak addediyor ama tv'de baldırı çıplakları keyifle seyrediyor,zekat mı verecek? Ne gerek var! Kızına oğluna en güzel düğünü yapmak varken, ev, araba, yati kat, arsa almak varken neden versin ki? Kapı önüne koyduğum bi kap yemek ve suyu hangi insafsız her sabah tekmeliyor? Eminim yoldan geçen bir müslümanda onu görüyordur, uyaran yok, herkes dilediğini yapıyor, ne de olsa bana dokunmayan bin yaşasıncılık tek kanun olmuş. Haaa tamam tamam, senin peygamberine ailesine, kabul ettiğin topluluğa öylesine bağlısın ki el oğlu küfürlü, etik olmayan, saçma sapan hakaret aşağılama dolu karikatürleri işine gelmiyor ama içinden biri seni eleştirince zoruna gidiyor? Bir toplum ne zaman eleştirilmekten çekinmez ise, ne zaman ön yargılardan kurtulur ise işte o zaman refaha erebilir. Bir uydurukçu meshebin dayanığı mıydı neydi, müzik haram imiş, biraz buna kulak ver bakalım, şeytan sana ne fısıldıyor?
Dorebar LastWebmaster canfidelity

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Yenilikçi olmazlarsa, Teknolojiden şikayet ederler tabi.

Yap mobil uygulamanı Dergiyi e-dergi olarak çıkar. Masrafın yarıya iner. Normal abonelik aylık 10 liraysa mobil uygulama ile 5 lira yap. Bak bakalım milletçe okuyor muyuz okumuyor muyuz görün.

wattpad'i örnek alsınlar az.

Bunu sadece penguen için söylemiyorum. Güncelliğe ayak uydurmadığınız taktirde yok olursunuz. Bakın biz wm bile siteleremizi responsive yapıyoruz. Bu bile bir örnek olabilir.

İlerlemediğiniz her gün geriye gidiyorsunuz demektir. Demiş birileri..
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

Fitzi Fitzi Sadece zaman... Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** P**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 95 / 95
  • Ticaret 0, (%0)
Mobil uygulamadan dergi satma fikri gelmiş heryerden insanın aklına. Kesinlikle bir çözüm olabilirdi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al