wmaraci reklam
lidertakipci

İngilizce Flash Oyun Sitesi Açıyorum Tavsiye ve Yardım Lazım

5 Mesajlar 1.126 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BYILDIZ BYILDIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 105 / 39
  • Ticaret 24, (%100)
Merhabalar,

Bugün gece bir tane İngilizce tamamen keyword bir domain aldım. domain ABCD.com şeklinde 4 kelimeden oluşuyor ve bu cümlenin aranma hacmi 100B-1M, .net ve .org dolu. ve bu adın genelde arasında tire(-) olan adları bile alınmış durumda.

Şimdi gelelim asıl konuya. Uzun zamandır bir yabancı site açmak istiyordum, ve kendim bir kaç flash oyun sitesinde editörlük yaptım. Oyun ekleme konusunda bir sıkıntım yok. Tek isteğim ise bilmediğim bir kaç konuda detaylı bilgi almak;

1- Benim reseller hostum var ve Türkiye lokasyon, İngilizce site için çok bir sorun teşkil eder mi?
2- Wordpress myarcadeplugin mi yoksa direk script mi kurmak mantıklı, hangisinde daha iyi performans alabilirim? (Bedava veya çok pahalı olmazsa çok iyi olur.)
3- Günde kaç oyun girmem siteyi 3-4 ay içinde yükseltebilir?
4- Nasıl sitelerde/forumlarda flash oyun sitelerinin reklamlarını yapabilirim? (organik hit ve siteye link için) (facebook da reklam cıkartabilirim iyi gidersem)
5- Ve son olarak flash oyun sitesinde uzman olan kişiler tavsiyeler verirse çok sevinirim.

Öğrenciyim ve bu öğrenci halimde bu sitede yükselmeyi planlıyorum çünkü çok güveniyorum. Sitenin .net ve .org uzantıları 1. ve 2. sayfada. Umarım iyi yerlere geleceğim. Acele etmeyeceğim zamana yayıp her şeyi profesyonel yönetmeyi planlıyorum. Adsense de elimde Youtube onaylı Pinli, sitede onu da onaylatmak istiyorum, böylecek direk bir gelir elde edip onun neredeyse ilk aylar tümünü siteye harcamak istiyorum.

Şimdiden yardımcı olanlara çok teşekkür ediyorum, hayırlı günler diliyorum.

(Domaini sadece gerçekten işten anladığını anladığım kişilere PM atıp yorum almak istiyorum.)

Edit: Sitenin .net uzantısı flippa da 800 gün önce 3100 dolardan satılmış.

Edit 2: Şimdi fark ettim, domainin kelimeleri ayrı şekilde google da aratınca tek bir site ilk 2.5 sayfada cıkıyor, bunu nasıl becerebiliyorlar? bu beni çok etkiler mi?

wmaraci
reklam

76623 76623 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1963
  • Beğeniler 482 / 483
  • Ticaret 51, (%100)
Hocam flash oyun sektöründeyim. Esasen yurt dışı TBM'leri öyle aman aman iyi değil.

1- Benim reseller hostum var ve Türkiye lokasyon, İngilizce site için çok bir sorun teşkil eder mi? (Sıkıntı hiç olmaz)
2- Wordpress myarcadeplugin mi yoksa direk script mi kurmak mantıklı, hangisinde daha iyi performans alabilirim? (Bedava veya çok pahalı olmazsa çok iyi olur.) (Script)
3- Günde kaç oyun girmem siteyi 3-4 ay içinde yükseltebilir? (Binlerce gir yükseltmez)
4- Nasıl sitelerde/forumlarda flash oyun sitelerinin reklamlarını yapabilirim? (organik hit ve siteye link için) (facebook da reklam cıkartabilirim iyi gidersem) (AdWords tavsiye ederim)

Bu arada... Chrome, yavaş yavaş flash'ın ipini çektiği için kolay kolay AdSense onaylatabileceğini de düşünmüyorum. Başka siteden onaylatıp kullanırsın o başka.

brba brba Buraya Reklam Alınır Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Turkiye Yatirim
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 17 / 47
  • Ticaret 3, (%100)
Önceden yabancı flash oyun sitem vardı. En az uğraşla aylık 30-40 lira gibi paralar kazanmıştım. Sorularına gelecek olursak lokasyon çok sorun olmaz. Wordpress için My Arcade Plugin önerebilirim. Hatta almak istersen hesabımla beraber uyguna verebilirim. Günde 20 oyunu geçmeni önermem. Ortalama birer saat aralıklarla giriş yapabilirsin ama paylaşım aralığı çok düzenli olmasın. (Bazen bir saat bazen bir buçuk saat gibi) Son sorun için detaylı cevabı özelden verebilirim. Yardımcı olabilirsem ne mutlu...

MesuT MesuT Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1830
  • Beğeniler 1585 / 557
  • Ticaret 2, (%100)
Yurtdisi host almani oneririm. Script olarak codecanyonda kendimin de kullandigi.https://codecanyon.net/item/arcadia-arcade-gaming-platform/19717943?s_rank=1. Scripti oneririm. Google adwords cikabilirsn
EchoBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

EchoBilisim EchoBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Doğalgaz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 139 / 141
  • Ticaret 2, (%100)
Mesıtcvkli nin dediği yazılımı bende kullanıyorum tavsiye ederim falsh sektörü bitiyor ancak html5 oyun sektörü devam ediyor bu yazılımda her ikiside var tavsiye ederim ancak hosting için bişey diyemem o size kalmış bişey başsrılar dilerim. Sitemde oyunmak.com inceliyebilirsiniz
MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

Rhost.com.tr EchoBilisim.com AnlıkHaber.com.tr webmasterturkiye.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al