wmaraci reklam

İSS Olma Hakkında - Beyin Fırtınası

24 Mesajlar 2.856 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

senisende senisende Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Borsa, Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 66 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
weblobedi Ergin ABD'de iktisat çok popülerdir. Nedeni de ABD'lilerin krizden sonra "..ya biz napıyoruz? Aslında ekonomiye dair hiç bir şey bilmiyormuşuz.." demeleridir. İktisat bir sosyal bilimdir yani "her bireyin" iktisat bilmesi gerekir. Çünkü iktisat hayatımızın her anındadır. Ne kadar eğitimi örgün kadar etkili olmasa da Açıöğretim" fakülteleri sizin kolay bir şekilde iktisat okumanızı sağlıyor. Tavsiye ederim..

Yazmak istediğim anlatmak istediğim o kadar çok şey var ki anlatamam çünkü buna hem zaman yetmez hem de burada oturup saatlerce bunu yazamam. Merak eden arkadaşlar vardır muhakkak dilerlerse özel mesaj atsınlar cevap veririm.

zangess Kısa ve öz Türkiye'de altyapı, teknoloji vs. problemi vardır. Ne kadar bunu kabullenmek istemesek de var.

EgeBey Dostum sanıyorum sende cevabını aldın :)

wmaraci
reklam

atuvural atuvural WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
senisende doktora öğrencisi olarak tavsiyem, liberalizm ve ingiliz okulu kuramı vb. zırvalarından uzak durmanız. Zaten kendiniz söylemişsiniz, devlet kontrolü olmadığı için fiyatlar bu durumda. Devlet bünyesinde hizmette sorun yok yani özelleşmemiş olan daha uygun. Özel sektörün olduğu yerde önemli olan kardır. Özelleştirme bunun çözümü değildir. Diğer konularda hem fikiriz.

• Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 66 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
atuvural Çok iddialı oldu. Şimdi siz "..doktora öğrencisi.." diyerek kendinizi benden üstün gördünüz. Buna dayanarak da benden daha çok bilgi sahibi olduğunuzu ima ettiniz.

Bende Yıldız Doktora öğrencisiyim. :) Bu durumda kimsenin kimseden üstün bir yanı yok. Tavsiyelerini de kendine sakla. ;)

atuvural atuvural WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
senisende burada üstünlük diye birşey söz konusu değil, hatta buraya yazan hiçbir arkadaş birbirinden üstün bir konumda değil (en azından ben böyle görmekteyim), sizin tutumunuza yönelik belirttim. Böyle gereksiz konuları tartışmaya gerek duymuyorum. Bu yüzden devam ettirmeyeceğim. Konunun dağılmasını istemem. İyi forumlar.

wmaraci
wmaraci

eminezaman eminezaman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek İstatistikçi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** Z**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 82 / 62
  • Ticaret 14, (%100)
İktisat mezunu, doktora yapan, doçent, profesör vesair arkadaşlar Wikipedia'ya erişimin engellendiği ülkemize; Facebook, Google vb. şirketlerin "internet erişimi" sağlamak adına yatırım yapabileceğini ciddi ciddi tartışıyorlar.

• Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 66 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
atuvural Bilmiyorum ben bu şekilde sezdim. Yani benim asıl anlatmak istediğimi anlamamakta ısrar ediyorsun. Ben liberal görüşü savunabilirim. Buna saygı duyman gerekir. Tavsiye vermen değil! Bende seninle tartışmamı sonlandırıyorum.

eminezaman Wikipedia'nın engellenmesi "ekonomik" değil "siyasi" bir olaydır. Bense siyasetten pek anlamam. Sadece ekonomi konuşurum..

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
senisende Açık öğretim falan ayar mı veriyosun sen bize şimdi :) Neyse yaşına veriyorum. Madem okumuş adamsın bak ne diyor burda:

A large number of people in the US have little or no choice at all on who provides their internet access. The country suffers from a severe lack of competition in the broadband business.[2] Nearly one-third of households in the United States have either no choice for home broadband Internet service, or no options at all.[

https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_in_the_United_States

Demek ki bu konu özelinde liberalizm ABD'de bile çözüm olmuyormuş. Burda kimse seninle liberalizm/devletçilik karşılaştırması yapmıyor. Bu kadar alıngan olmayın yahu.

Üniversiteden mezun olunca değil üniversitenin sana hiçbirşey öğretmediğini anladığında birşeyler öğrenmeye başlarsın.

Not: Lise mezunuyum :)

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
atuvural Özelleştirilen kurumların kendi altyapı ve hizmetlerinde yine aynı şekilde kendi kadrolarıyla daha iyi başarılara ulaşabildiğini bence herkes biliyor.Devlet elinde bunca sene bulunan kurumsal özelleştirildikten sonra atak yaptılar.Thy, Ptt vs vs..Şuanda bu kurumlar oldukça iyi konumdalar.Mesela Turknet şuanda internet piyasasına meydan okuyor adeta.Çünkü kendi altyapılarını hızlı bir şekilde kuruyorlar.Rekabetin en iyisini Turknet yapıyor.

EgeBey Öncelikle 1.000.000 ₺ ödenmiş sermayeniz olması gerekiyor.Bu ödemeyi yapmadığınız zaman ISS olamıyorsunuz.Ayrıca yüzlerce ISS bu sebeple kapatıldı.Yatırım olarak Türkiyenin hemen heryerinde hava ile internet hizmeti veren yüzlerce firma var.Şahsen benim memleketim olan manisa salihlide bile 10 a yakın yerel internet firması var.Bunlar Türk *******dan hat satın alıyorlar.Fiber dolaptan şehrin yüksek kesimi mevcutsa buralara istasyon direkleri dikiyorlar ve vericiler yardımıyla internet hizmeti sunmaya başlıyorlar.Türk ******* rekabet açısından hat talep edenlere gerekli ücreti verenlere hat satmak zorunda.Aslında ne kadar tekel gözüksede ADSL VDSL hizmetlerinde her firma ************* altyapısını (direklerini) kullanıyorlar.Üstelik Türk ******* diğer ISS'lere uygun fiyattan vermek durumunda kalıyor interneti.Mesela 1 Gbps hattı aylık 1.500-2.000 ücretle kiralıyorlar.Bu işe giren kişiler kendi routerlarını kuruyorlar.Hizmet sundukları kişilerin evlerinin en üst katlarına mikrotik alıcılar kuruyorlar (genelde) bu şekilde verici-alıcı arasında hava yoluyla internet erişimi sağlanmış oluyor.Dairenizde gelen interneti modem den çekiyorsunuz.

Bahsetmiş olduğunuz yatırım ve iş modeli şuan bu şekilde uygulanıyor.
senisende

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 66 / 38
  • Ticaret 3, (%100)
Ergin Bende seni adına veriyorum. Wikipedia'da yazanların hepsinin doğru olduğunu sanan kişilerdensiniz anlaşılan :)

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
senisende Tama öyle olsun :) Madem wikipedia hep yalan dolan kapatalım gitsin dimi. Açık öğretim fakültesine dilekçeyle sorarız bundan sonra birşey öğrenmek istersek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al