4, hatta sanırsam 5 (süre uzadıkça karıştırılıyor :) ) yıldır internette yapılabilecek her türlü işi yaptım. Herkes gibi metin yazarlığından başladım, site al-sat, site yap-sat, SEO, Wordpress kurulum, bakım, edit, Forex, pazarlama, reklam, sosyal medya ve daha gittiği yere kadar gider bu liste. Şuanda ise Gazeteciler Cemiyeti'nde çalışmaktayım. Mevcut işim internetten biraz uzak fakat kan çekiyor, boş vakitlerimde yine uğraşmak istiyorum. Silikon Vadisi (Türkiye'deki TV programı) web sitesinde kısa bir süre çalıştım, niye kısa bir süre, burada açıklamayayım ama ben masum olduğumu düşünüyorum. Bimeks, Media Markt gibi şirketlerin tanıtım ve pazarlama kollarıyla, 208 adet farklı web site sahibiyle çalıştım. Ne yaptım? Aklınıza gelebilecek her şeyi. Hepsini bildiğimden değil, öğrenebildiğim için yaptım. Wordpress site içi SEO konusunda geçtiğimiz aylarda GTMETRIX'te %100 puan alarak rekorumu (ki daha çıksa çıkardım diye düşüyorum) kırdım. Umarım kendimi övme kısmım yeterli olmuştur. Gelelim ne yapmak istediğime. Yazı yazmak, video çekmek istiyorum, asıl işim editörlük (webmaster forumlarındaki editörlük değil, imlâ ve anlam düzenleyiciliği) ve bu işi devam ettirmek istiyorum. Tabii karşılığını alarak. Bugüne kadar malumdur ki internette yemediğimiz kazık kalmadı. Bundan sonra böyle şeylerin peşinde sürüklenemem. O nedenle ödeme yapmayacak, geciktirecekseniz hiç bana dokunmayın arkadaşlar.

Başlıkta KALİTELİ yazdım fakat nedir kalite? Çok para kazanması yada deli gibi içerik girilen siteler değil. Gerçek anlamda okunduğunda aranılan veya ilgi duyulan konuyu aydınlatacak içeriklere sahip sitedir. Kaliteli site kaliteli kurucuya, editöre, yazara sahip olmalıdır. Godaddy'den kuponla 50 liraya açılmış siteyle olmaz. Mevcutta siteye en azından reklam alınmış olmalı; teması sağlıklı olmalı, paneli sağlıklı olmalı, ekip içi iletişim sağlıklı olmalı.

Bütün bunlar var diyen site sahibi, editör bana pm'den ulaşabilir, hatta Mersin'deyse gelip yüzyüze konuşabiliriz.

Diyeceksiniz ki, ulan iyi ki iş arıyorsun, verseydin ne yapacaktık! İşverene şart koşulur mu!
Evet, koşulur. Çünkü işveren bana para veriyorsa ben de karşılığında emek ve bilgimi veriyorum.
Geri dönüşlerinizi bekliyorum. Forumdaşlarıma kolaylıklar.