wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiyede neden adam akıllı grafiker sitesi yok?

9 Mesajlar 1.291 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DKZBilisim DKZBilisim İnternet Bilişim Hiz. Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Bilişim Hiz.
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 133 / 109
  • Ticaret 31, (%97)
Benim aklımda olan soru şu türkiyede neden adam akıllı grafik tasarım, 3D modelleme, rigleme ve animasyon konusunda dolu dolu içerik olan bir Web sitesi yok bu işe girişsek batarmıyız:) global olarak çok kaynak var lakin Türkçe içerik çok az örnek autodesk maya ülkemizde Türkçe kaynağı çok az hatta yok sayılır olanlar da ücretli bir online ücretsiz okul açsak sizce nasıl olur

wmaraci
reklam

VokalNET VokalNET Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnternet & Teknoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 2 / 19
  • Ticaret 10, (%60)
Bakgidio ekmek yemeyeceği yere kimse emek vermez dostum :)

güzel fikir fakat dediğim gibi bizim insanımız böyle şeylere pek yanaşmaz bence :)

• Üyelik 03.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 133 / 109
  • Ticaret 31, (%97)
VokalNET ekmek yemeyelim demiyorum ki :) reklam geliri olur ise ekmek yeriz çorba pişer beraber çalıştıklarımıza da elbet bize düşen neyse o düşer ha yok reklam gelmez ise Adsense malum yokuşun kralını yapıyor :) alamaz isek napalım bari bir kaç kişiye faydamız dokunmuş olur belki dua ederler

VokalNET VokalNET Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İnternet & Teknoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 2 / 19
  • Ticaret 10, (%60)
Bakgidio olabilir yani, böyle bi projeye girerseniz haber verin elimizden gelen desteği sağlayalım :) paylaşırız 3 5 birşeyler :)

wmaraci
wmaraci

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam bizim ülkemizde kurumsal olarak bu tür hizmet veren yerler çok az ( Kurumsal oldugunu zannedenler var baya ama ).

Mimari animasyon ve 3DSmax çizimlerini bile hala adam akıllı yapabilen yok maalesef ülkemizde. Bildiğim bir kaç Büyük mimari şirket, 2 boyutlu planalrını Çin'e gönderiyor. Adamlar modellemesini, Animasyonu ve Render'lerini gönderiyor. ordan gelen renderlarla bizim ülkemizde ki ofislerin yaptığı randerleri kıyasladıgımız da gerçekten aradaki 7 farkı hemen bulabiliyorsun.

Bizim ülkemizde birşeyde uzmanlaşma kavramı yok. Az da olsa herşeyi bilelim düşüncesi hakim.

Tüm bunları şu nedenle yazdım... Para kazanmak (çorbayı kaynatmak) istiyorsan, ülkemizde ki insanların ilgi alanlarına hitap etmelisin. Maalesef senin bu dediğini çok az kişi kullanır.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 03.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 133 / 109
  • Ticaret 31, (%97)
Mağara_Adamı haklısın bu söylediklerinde hepsine katılıyorum ama düşüncem şu yönde ilk öğretim çağında başlayan bir öğrenme açlığı var okullardaki eğitim kalitesi belli hocalarımızın kötülüğünden değil müfredatın berbatlığından kaynaklı bir eğitimsizlik var ben lisedeyken visual basic den delphi ye geçtiğimde afallamıştım �� Var gerisini sen düşün benim gibi olmasınlar giye en azından giriş seviyelerini tamamlamaya yönelik düşündüm ama olmaz gibi duruyor

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)
Bu tarz sitelerden çok fazla fikir de çalınıyor. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Şu an müsait değilim arayıp bulamadım ancak Ekşi'de bunun tartışması çok olmuş açılan davalar tartışılmıştı.

• Üyelik 03.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 133 / 109
  • Ticaret 31, (%97)
Athynas ne gibi davalar tam olarak anlayamadım benim yazdıklarımdan ne gibi bir hukuki süreç doğar onu anlamadım bilgiyi yeni kuşaklara aktarmak amaç herhangi bir kurumsal siteden veya kuruluştan bilgi çalıp dağıtmak değil ki maksat

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)
Yok yok seninle alakalı değil Bakgidio büyük reklam ajansları sitede paylaşım yapılan fikirlerden çalıntı yapıyor. Bunun ardından da fikri üreten arkadaş şirkete dava açıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al