wmaraci reklam
lidertakipci

Günlük 300-400 Hitli Site CPU Sorunu

13 Mesajlar 1.427 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Merhabalar,
Bir dizi sitem var. Godaddy Linux Deluxe paketini kullanıyorum. Aslında bu hitlerde böyle bir sorunun çıkması imkansız ama neden 3-4 günde bir siteme erişim kesiliyor.
Eklentilerimde gereksik hiçbir eklenti yok. (Jetpack yok)
Tekil 350 hit almaktayım sitem daha 1 aylık bunun sebebi nedir sizce?
Vps için çok erken değil mi?

wmaraci
reklam

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Ayni hostu bende kullaniyorum delux paketi sitemin gunluk tekil hiti 3000 bazen geciyor daha hic cpu bildirisi gelmedi .Ama bir ara ayni siteleri 1 ay denemek icin hostgatora tasidim ilk gunden cpu bildirisi geldi geri tum siteleri godadye tasidim.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

flatcast adlı üyeden alıntı

Ayni hostu bende kullaniyorum delux paketi sitemin gunluk tekil hiti 3000 bazen geciyor daha hic cpu bildirisi gelmedi .Ama bir ara ayni siteleri 1 ay denemek icin hostgatora tasidim ilk gunden cpu bildirisi geldi geri tum siteleri godadye tasidim.

Benimde sitelerim vardı hocam sıkıntı yaşamıyordum ama çok garip oluyor. hatta sitede anlık ziyaretçi yokken kendiliğinden gönderiyor bildirimi. Bakıyorum ne saldırı var ne ziyaretçi var. Haftada 1-2 defa sitem 10 15 dakika kapalı kalıyor

dargman69 dargman69 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 1300
  • Beğeniler 262 / 261
  • Ticaret 35, (%100)
sebebi büyük bir ihtimal errorlog ile alakalıdır. ftp den error log dosyasını bulun. tema hata veriyor ise, error log şişiyordur. buda sitenin cpu sorunu ile karşılaşmasına neden olabilir

wmaraci
wmaraci

APOINT APOINT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 52 / 54
  • Ticaret 24, (%100)
hocam cloudfire kurup cpu oranlarina bakarmısın ? sanirim saldiir aliyorsun ben alystr kullanıyorum 2 adet film sitem orada barınıyor birinin günlük hiti 20k birinin hiti yenı açtigim için günlük 300lerdeydi 300lerde olan pakette sürekli cpu hatasi aliyordum kilitlenıyordu aynı paketi kullanmama rağmen ardindan cloudfire kurup aktif ettigim zaman cpu oranlari düşüyordu 3 4 gün kullandıktan sonra cloudfire devre dişi bıraktim sorun çözüldü

baydogan baydogan En iyi çay Beta Tea'dir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam hiç boşuna uğraşmayın, direkt hostingi başka bir şirkete aktarın. Aynı sorun bende de vardı, yerli bir şirketle anlaştım, 3 tane sitemi tek hostingde kullanıyorum, hiçbir sınır yok, aylık da 12 lira. Başta ucuz etin yahnisi mi diye düşündüm ama adamlar gerçekten işini güzel yapıyor. Hatta şirketin adını da vereyim, reklamsa reklam :) Veridyen. Forumdan bir arkadaş tavsiye etmişti, tavsiyesine uydum, ben de tavsiye ediyorum. Ücretsiz SSL de sağlıyorlar, destek yanıtları da maksimum 10 dakika sonra geliyor, ilgililer. Godaddy'nin tribiyle, bir yıl ucuz, sonraki yıl dört katı fiyatlarıyla uğraşılmaz. Deluxe paket satın aldıktan sonra bir de Cpanel'den site kaynaklarını ekstra satın almanız gerekiyor. Cart curt anlayacağınız. Boşverin.
ahmtkndr

kişi bu mesajı beğendi.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Godady benim kullandigim en iyi ve en ucuz hostlar arasinda bir iyiligide turkiyede oturanlar icin yenileme fiyati mesela delux paketi yenileme 27 tl fransada oturanlara 11euros yaklasik 45 tl ulkenin ekonomisine gore her ulkede fiyat degisiyor boyle fiyat uygulamasi yapan ilk host godady gordum birazda sucu hosta bulmayalim kullanmis oldugumuz temalara gore cpu harcamasi degisiyor genelde cok veri sorgulamasi yapan siteler cok cpu harciyor onun icin sitelerinizde veritabanina cok kullanim veren kodlari azaltin derim.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------

hcmls hcmls WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 573
  • Beğeniler 90 / 166
  • Ticaret 9, (%100)
Digitalocean'ı kullanmak isterseniz, uygun fiyata kod satıyorum.
60$'a 12 ay boyunca 5$'lık paketi kullanabilirsiniz.

https://wmaraci.com/forum/firsatlar/super-firsat-digitalocean-50-lik-kod-428341.html

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
godady kullaniyorim ve memnun deilim ne musteri hizmetlerinden nede panelinden sirf sunuculari güvenli oldugu icin kullaniyorum yoksa boş turkiyede veridyen adli bi firma var tavsiye ederim su an cok memnunum verdikleri destek cok iyi 6 tane alan adi 6 tane site barindiriyorum yuz üstu kalmadim su ana kadar hatta vds ile kendi siteme vurdum cpu normalde 99 u gormesi gerekirken 7 nin ustune cikmadi % olarak tabiki ama guvenlik istiyosaniz turkiyede o yok sunucularin portlar kabak gibi biri girse duman eder :)

Erhanyavuz91 Erhanyavuz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)
Cpu sorunu konusunda su makaleden oldukca faydalandim.
Godaddy de kullandım . Müşteri temsilcileri filan oldukça iyiydi ,çoğu sorunumu hemen çözmüşlerdi. Ancak döndük dolaştık veridyene geldik :) Müşteri temsilcileri wp optimizasyonu dahil tüm konularda yardımcı oldular. Süreniz bitince mutlaka veridyene bir sans verin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al