wmaraci reklam
lidertakipci

Güncel wordpress açıkları hakkında.

7 Mesajlar 1.110 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Merhaba güncel Wordpress açıkları hakkında bilgisi olan varmı? Açık nerelerde var ve ne çeşit açıklar.

Bir süredir forumda denk geliyorum bi çok kişi Wordpressi çok açığı olduğu için tercih etmedigini belirtiyor. Mobil olduğum için kapsamlı bakamadım.

Neden bu kadar korkuluyor Wordpressten anlam veremedim.

// Acta est fabula
wmaraci
reklam

mkarson mkarson Web Dev. - Sec. Expert Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer - Security Exp.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 0 / 88
  • Ticaret 11, (%100)
Şöyle söyleyeyim hocam wordpress açık kaynak ve ücretsiz dağıtılıyor. Bu da şu demek oluyor ; isteyen herkes indirip inceleyebilir. Şimdi bunda ne var ki diye bilirsiniz. Ancak durum öyle olmuyor çünkü indiren herkes iyi niyetli olmuyor kimileri sadece bug bulmak için indiriyor. Biri bir açık bulduğunda bu tüm sistemler için geçerli olduğundan bir sonraki güncellemeye kadar tehlike altında oluyorsunuz. Ayrıca birde tema ve eklentilerde her zaman güvenli olmuyor. Zaten genelde wordpress kullananlar ya uğraşmak istemiyorlar yada kendi scriptlerini yazmak konusunda yeterli olmuyorlar. Dolayısı ile kurulan sistemi güvenlik testine tabi tutamıyorlar. Bu da beraberinde güvenlik zaafiyetini getiriyor. Kısaca böyle. :)
Kodespa netman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Teşekkürler uzun uzun açıklamışsınız, yaklaşık 15 yıldır bilgisayar ve internetle iç içeyim. Onlarca Wordpress, Joomla vs site kurdum. Allaha şükür bugüne kadar hiç hack yemedim :) umarım bundan sonra da yemem.

Bi süredir hep denk geliyorum forumda çoğu kişi güvenemiyor Wordpress'e. Yeni başlayanlar veya tam anlamıyla sisteme hakim olamayanlar illaki açık bırakır bir yerde.

Wordpress veya Joomla farketmiyor aslında açık tamamen ilgilenen kişiyle bağlantılı.

Tanıdık biri var, kendi çapında yerel bir gazete haber ekliyor vs Wordpress altyapısından zerre anlamıyor sadece haber girmeyi biliyor o kadar. Başı sıkıştıkça benden yardım istiyor. Önüne gelen eklentiyi indiriyor deniyor vs ee haliyle sistemde şişmeler tutarsızlıklar oluyor elbette.

İşin özü demek istediğim herşey altyapıyla ilgilenen kişinin dikkati bilgisi ve becerisine kalıyor kanaatindeyim.

// Acta est fabula

egehema egehema WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 18 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
hocam herşeyin açığı var yani.çok çok çekincesi olanlar ve büyük site projeleri olmayanlar blogger tercih etmeli

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Tabii ki doğrudur kesinlikle açığı olmayan hacklenmeyecek sistem yoktur. Sıklıkla bu konuya değinilince dedim acaba benim bilmediğim yakın zamanda bir çok insanı mağdur eden bir açık mı çıktı. Tamamen onun merakı benimki :)

// Acta est fabula

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Buzzy kullanın. Destek olun. Adamlar daha da gelişsin. Bir gün belki wordpress gibi geniş bir kullanım alanı sunabilir.

• Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
O kadar geniş bir kullanım alanı olsun o zaman kullanırız :D

// Acta est fabula
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al