wmaraci reklam
lidertakipci

Ortak mı aramalıyım, Yatırımcı mı?

26 Mesajlar 2.715 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)

Casus adlı üyeden alıntı

Bu soruyu kendinize sormalısınız, benim neye ihtiyacım var diye oaranız varsa ortağa da gerek yok demektir. ki projeyi bilmeden net bir yorum yapmak da mantıksız olur

Aslında tavsiye toplamak amacıyla sürekli sunumlar yapıyorum fakat yatırımcı konusunda fikir veren insanlara pek denk gelemedim maalesef. Geliştirmeler ve masraflardan dolayı ilerlemek kolay olmuyor, bu yüzden maddi kaynak şart oldu

wmaraci
reklam

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam, yatırımcı elbette daha mantıklı. Lakin yatırımcı bulmak daha doğrusu iletişime geçmesi oldukça zor. Temel sorunlardan biriside projenizi satın almak istemeleridir.

Misal; Aylık yüz binlerce lira kazandıracak bir projeyse tabi ki yatırımcı, ancak hedef on binlerce liraysa sıkıntı çıkarmaması adına sözleşmeli ortak. Birde görev dağılımlarını tam anlamıyla karşılayabileceğini düşünüyorsanız.
Eğer bu şartlara uygun birisini bulamazsanız kredi çekebilir , borç arayabilirsiniz :) Affınıza sığınarak söylüyorum lakin ortaklıkta 5000 Lira çokta büyük bir rakam değil.

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
ÇağatayGüney Hocam teşekkürler gerçekten, ufuk açtınız. Sözleşme olayı aklıma dahi gelmemişti. Birde ufak bir soru sorayım o zaman. Ziraat ve Yapıkredi bankalarına 7.500 TL'li bireysel kredi başvurusu yapmıştım fakat gelirim olmadığı için red geldi (Gözü karartmıştım yani, çekecektim onaylansa) Onay alabileceğim bir banka ya da miktar var mıdır acaba?

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
EranKucuk Devletin girişimcilere/işletmecilere uyguladığı bir destek vardı. Desteğin şartlarını net bilmiyorum. Onu araştırmanızda fayda var. Yine bazı bankaların girişimcilere sunduğu küçük ölçekli,diğerlerine nazaran daha olumlu çıkan kredileri oluyor.
İmkanınız ve sabrınız varsa bir tanıdığınız veya işletme üzerinde kendinizi bir kaç ay kadar çalışıyor gösterirseniz kredi konusunda sorun yaşamayacaksınızdır.

wmaraci
wmaraci

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
EranKucuk Web sitesinden nasıl para kazanıyorsunuz? Eğer ürün ya da hizmet satarak para kazanmayı düşünmüyor, sadece reklam üzerine bir kazanç elde etmeyi düşünüyorsanız, yatırımcı aramak ile uğraşmayın derim.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

• Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
eka7a hocam şuan tek kazanç yolum reklam, çünkü ürün ve hizmet satabileceğim noktaya ulaşmak için de yatırımcı şart gibi sektörümde. Fakat proje sunumumda hepsi yer alıyor, yani satacağımız üründen tutun da, daha çeşitli reklam türlerine (ki sektör resmen muhtaç bu reklam türlerine, bütün büyük teknoloji ve oyun şirketleri boşluğa para akıtmakta.) hatta Türkiye'de çok fazla denenmemiş bir hizmet türüne kadar her şeyi harfi harfine hazırladık. Bu yüzden normal şartlar altında yatırım yapmak için mantıklı bir proje, fakat...

Ülkemizin ekonomik durumundan dolayı yatırım yapmak tehlikeli bir iş, borç değil sonuçta bu, batarsa para da batacak. Ayrıca henüz üniversite öğrencisiyim, güvenilecek bir makamım yok, hatta 13 kişilik ekipte 1 tane mezun yok, zaten olmaması mantıklı, çünkü profesyonel bir kadroyu çalıştıracak param da yok. Bu tip durumlardan dolayı, yatırımcı bulamama ihtimalim korkutuyor beni açıkçası. Bana soracak olursanız, bu proje ve devamında başlatacağım diğer iş fikirleri sonucunda 3 yıla kalmadan Türkiye'yi aşmış, Dünya'da da belli öneme sahip bir yere gelmiş olacaktır. Fakat yatırım olmadan, emekle, imkansız... 3 yıl değil 10 yıl da olsa çok zor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al