lostyazilim

PHP İlerleme

6 Mesajlar 785 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

yalvace yalvace WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar,

İleride PHP Developer olarak çalışmayı düşünüyorum. Temelim var ve veritabanı işlemlerinde de sorunsuzca uygulayabiliyorum. Fakat PHP'de Object Oriented ve Laravel konuları var. Bu Object Oriented ve Laravel hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

wmaraci
reklam

dump3cz dump3cz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1750
  • Beğeniler 169 / 326
  • Ticaret 3, (%67)
mrarslan İle görüş

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
object oriented programming yani nesne yönelimli programlama php ile kod yazım tipidir. aktif olarak class ve function yapısı kullanılır. bununla ilgili dersleri youtube başta olmak üzere internette bir çok sitede bula bilirsin.

laravele gelecek olursak. laravel php tabanlı bir framework tür. bir nevi gelişmiş web sayfa veya proje çatısıdır. nesne yönelimli yazılım tipine dahildir. bununla ilgili de internette bolca örnek ve ders bulabilirsin.

son olarak birinden öğrenmekten ziyade bir proje üstünde çalışarak kendin araştırarak sorunlarla karşılaşıp onları kendi başına ( istisnai durumlar hariç ) çözerek kolayca öğrenebilirsin.

tek ihtiyacın olan azim ve zaman.

MuhammedArslan MuhammedArslan Msa Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 136 / 276
  • Ticaret 11, (%100)

Geçenlerde açtığım konu için beni buraya çağırdınız heralde hocam :)

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Ben hala amatör birisiyim. Php öğrenmeye yaklaşık 5-6 ay önce başladım ve çok yol kat ettiğimi düşünüyorum. Bunu gerek ara sıra coşan soru isteğim yüzünden günde 5 konu açmam, gerek ise çok fazla araştırma yapmam etkili olmuştur. Merak ve öğrenme isteği insanı mutlu ediyor neticede. Ama şunu söylemeden geçemem, forumda gerçekten her konuma cevap yazan, bana bir şeyler katan birisi vardır. HapyMan hocamıda az yormadım .d

Neyse konu ile alakalı bir şeyler söylemem gerekirse,
Profosyonel olmak ve bunu meslek olarak yapmak istiyorsan kesinlikle oob ve framework bilmen gerekli. Şuanda en popüler framework laravel olarak göze çarpıyor. Bende kendi projemde admin panelini yazarken kullandım. Güvenlik, url yönetimi ve bir çok kolaylığı var. Ama laravel'in en çok sevdiğim yani {{Merhaba Dünya}}'dır.

Laravel'in yanında codeigniter de kullanabilirsin. Ama şuanda popüler olan laravel. Codeigniter kullanan arkadaşlarım bile laravel e geçmeye başladı şuanda.

Oob'nin mantığı ise aslında yazım kolaylığı ve projenin projeye dahil edilebilmesini sağlamak. Laravelde bol bol görürsün zaten class'ları .d

Neyse kendi deneyimlerimle benden bu kadar. Umarım yararlı olmuştur. Bu işi meslek olarak yapacaksan öncelikle seveceksin, sonra öğrenmeyi bilip sürekli araştıracaksın. Benim görüşüm budur.

wmaraci
wmaraci

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
mrarslan ne demek hocam öğrenmek isteyene her türlü yardıma açığım. :)

dump3cz dump3cz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1750
  • Beğeniler 169 / 326
  • Ticaret 3, (%67)
mrarslan Hocam ben daha lavareli duydum ama ne olduğunu tam olarak bilmiyorum şimdi araştıracağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al