"Forumasyon" Nasıl?

34 Mesajlar 4.206 Okunma
smmexpress

AliCan23 AliCan23 Teknodünya.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 13 / 63
  • Ticaret 3, (%100)
Elimizden geldiğince herkese faydalı olmak yeni projeler yapmak isteğinden kaynaklı doğmuş bir site olacak. Umarım iyi olur sonu

Teknodünya.com | Teknoloji Gezegeni
wmaraci
reklam

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
Hocam genel forum işine girmenizi tavsiye etmem. Bu alanda büyük forum siteleri varken sizi seçmeleri biraz zor. Bence bir konu üzerine yoğunlaşın. Mesela sanırım siz grafikçisiniz, grafik alanında bir forum açın. Daha iyi olacaktır. Ha illa ben genel forum açacağım derseniz iyi bir ekip toplamadan bu işe girmeyin derim. Ayrıca isim kötü olmuş. Onun yerine: forumdakik, forumhızlı,forumburda,forumanında vb. isimler daha güzel ve akılda kalıcı. Kolay gelsin.

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Piyasa beleş mybb ile açılmış ordan burdan konu almış binlerce çöp genel forum ile dolu. Eğer onlardan bir farkımız olacak biz kaliteli olacağız biz bir yerlere geleceğiz diyorsanız ve buna gerçekten inanıyorsanız o zaman başta vbulletin ile giriş yapın.

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

exorcist26 adlı üyeden alıntı

Piyasa beleş mybb ile açılmış ordan burdan konu almış binlerce çöp genel forum ile dolu. Eğer onlardan bir farkımız olacak biz kaliteli olacağız biz bir yerlere geleceğiz diyorsanız ve buna gerçekten inanıyorsanız o zaman başta vbulletin ile giriş yapın.

vBulletin için paramız yok ve Vbuletin yönetimi zor bir cms. Aslında null vbulletin kullanmayıda düşündük ama zararları çok :D
Bu yüzden forever MyBB! :D
Ve forumumuz kopyala-yapıştır taktiği ile işlemeyecektir ;)

wmaraci
wmaraci

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
mybb güzeldir ama büyük projelerde malesef çok ilerlemiyor bunu bizzat ben denedim ve gördüm. 1. çok mysql hatası veren bir sistem 2. eğer işler umduğunuz gibi giderse illaki vbulletine geçmek isteyeceksinizdir. Ben sizin gibi mybb ile başladım 2000 konu+7bin üyeden sonra geçiş yapma gereği duydum ve konuların hepsini manuel olarak ekibimle girdik üyelerin hepsini sildik ve adeta sıfırdan başladık. Neyse inşallah işler umduğunuz gibi gider ve başarılı olursunuz.

cngzhnyldz cngzhnyldz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 245 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
@exorcist26 bu işlemi boşuna yapmışsınız çünkü db yedeğini alarak zaten vb'ye geçişi yapabilirdiniz. Merge sistemide var oradan da geçiş yapılıyor sanırım (vB var mı tam bilmiyorum)
MyBB 'yi kullanmayı bilirseniz çok iyi yerlere gelirsiniz bu işe başlamadan önce kendinize bir kadro bulun, yani bence genel forum işi pek olmaz. Konuyu biraz daha sınırlayın ve uzman kişiler dahil edin kadronuza, alan adı olarakta konuya uygun bir alan adı bulun.
Böylece sizin için çok daha iyi olur. Umarım istediğiniz yere gelirsiniz..

ufonomen ufonomen gg.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam genel forum diyorsun kopyala-yapıştır taktiğiyle ilerlemeyecek diyorsun illaki olacaktır yani.Ayrıca MyBB kurulum kolay ama kullanış yönünden çok ilgi çekici değil ve Forum genel olmasıda ayrı bir eksi .

cngzhnyldz cngzhnyldz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 245 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
@ backtoback MyBB Kurulumu ve kullanımı iddia ediyorum ki vB sisteminden çok daha kullanışlı ve kolay.
Kimse zorluk çekmez, ayrıca ücretsiz sistemlerin en iyisi olarak başta geliyor, vB ücretli ve 4x sürümlerinde, aldığımız haberlere göre MyBB 2.0 sürümünde bomba gibi olacak.
Yani MyBB ile başlarsanız sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum ve MyBB sistemi var diye üye kaybedeceğinizi hiç sanmıyorum.

kaptanweb kaptanweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 12 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
@kralizasyon kardeşim burada nedense herkes birinin bi şekilde moralini bozuyor. Önemli
olan senin kafana takmaman.

Madem domaini aldın. Belki hızlı bir çıkış yapamayacaktır ama düzenli bir çalışma yaparsan iyi
yerlere gelebilir. Önemli olan sabır. Bu forum ismine gelene kadar daha daha çok saçma
isimler var ancak onlarında belli bir kitlesi oluyor. Senin forum ismin onlardan bin kat daha
iyi. Bana sorarsan tutar.

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Forum tutmaz diye birşey yok. Bu çalışmaya bağlı isim de ilgi çekici geldi bana. Forum tutması için bu işe para ayırman ve mükemmel bir ekiple çalışman gerekiyor. Aklımda mükemmel bir forum projesi var , genel forum da değil , ama bu işe yeteri kadar vakit ve para ayıramam diye giremiyorum. Allah yolunu açık etsin bu yolda :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al