wmaraci reklam
lidertakipci

Bu sabah telefonum çalındı, yapmam gerekenler nedir ?

13 Mesajlar 1.694 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ugurturkmen ugurturkmen bisoruu.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar bu sabah minibüste yolculuk yaparken Apple marka telefonumu çaldırdım, hemen kutusunu alarak karakola gittim ifademi verdim, icloud üzerinden telefonu kayıp işaretleyip, silme işlemini başlattım ve ekrana not yazdım.
Daha önceden böyle bir olay yaşayan varsa işlemlerin nasıl ilerlediği hakkında fikirlerini yazabilirler mi ?

Merak ettiklerini sor, aklında kalmasın.
www.bisoruu.com
wmaraci
reklam

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Tanıdık telefoncu bulursa parça olarak satabilir. Telefonunu bulmak için ise zorlu'daki apple store giderek telefonunun çalındığını ve icloud üzerinden yer tespiti yaptırabilirsin. İcloud şifren varsa ve telefona hard reset atarsa eğer telefonu bir daha açamaz.. telefoncularda açamaz. o yüzden parça niyetine 3-5 tl ye satabilir. yinede yarın zorlu center'a faturasıyla giderek bilgi vermenizde fayda var polis telefonu hemen bulamaz. 3 5 ay geçer üzerinden öyle bulduk derler eğer sağlamsa tabi.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
sewkii bence bulamazlar çok nadir profesyoneller artık telefonu okutmakla uğraşmıyor parçala sat, acemi hırsız ise ne mutlu sahibine şanslıymış derim

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Apple bilindiği üzere şifrelerini kırmak imkansıza yakın, olabilecek tek şey telefoncuya gidip yedek parça olarak okutulması diye düşünüyorum.
www.icloud.com/#find adresinde telefonumu kontrol ettiğim de çevrimdışı olarak gözüküyor. Zorlu Center'a gidip Apple Store'da ki çalışanlar daha ekstra bir konum bulabilirler mi peki ?

www.bisoruu.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
@ugurturkmen @Darkthepro hocam gecen sene kilyos'ta 2 tane iphone kaybetmiştik, ertesi gün zorluya gittik faturaları falan götürdük, durumu anlattık seri numarası ve her cihazda gizlenmiş icloud vericisi bulunuyor. o verici üzerinden telefon parçalansa bile bulabiliyoruz dediler ve 20 dakika uğraştıktan sonra telefon kapalı bir şekilde kadiköyde bir telefoncuda olduğunu tespit ettiler. adrese gittiğimizde adam telefonu parçalamak üzere bozukların yanına koymuş, telefoncuya durumu anlattık ancak telefoncu biraz inatcı cıktı para koparmaya çalıyordu vs telefonları getirenleri sorduğumuzda bilmiyorum gibi geçiştirdi, ancak telefonculara telefon satan kişilerin kimlik fotokopileri alınmak zorundadır çalıntı vs olduğunda telefoncu mağdur olmaması için, öyle ki telefoncu kişileri tanıyordu vermek istemedi. polise gideriz elimizde belgeler fatura vs var siz suçlu çıkarsınız diyincede telefonları verdi :D

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
sewkii hocam Allah senden razı olsun, yarın sabah ilk işim hemen zorlu center'a gitmek olacak her gün zaten önünden geçiyorum neredeyse. Çok büyük umut oldun bana sabahın köründe kalkıp gideceğim, sabahtan beri 4 çocukla ortada bırakılmış gibi takılıyorum derbeder :)

www.bisoruu.com

• Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
@ugurturkmen hocam böyle durumlarda polis yerine firmaya başvurun onlar daha hızlı sonuç veriyorlar. karakol vs uğraşmayın 4 5 ayda anca haber veriyorlar oda bulunursa tabi, dediğim gibi fatura vs hepsini alın yanınıza zorlu'ya giderek durumu anlatın. yardımcı oluyorlar

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ben direk karakola falan gitmiştim o belgeleri faturayı kutusunu vs ne var ne yok herşeyimi alıp gideceğim, inşallah bulurum bir şekilde çok teşekkür ederim bu güzel cevabın için yüzümü güldürdün :)
sewkii

kişi bu mesajı beğendi.

www.bisoruu.com

• Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Programmer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 78 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Sabah Zorlu'ya gittim, hiçbir şekilde telefonu bulamıyorlarmış anca telefon internete bağlandığında https://www.icloud.com/#find adresinden bakıp görmek gerekiyormuş, beklemekten başka bir çare yok dediler.

www.bisoruu.com

ciko ciko r00t Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 4 / 130
  • Ticaret 1, (%0)
Bende metrobüste iPhone 6S bulmuştum, ekran kilidi açıktı sahibine ulaştım bulduğum yerden 4 durak ilerdeydi gittim ayağına kadar götürdüm. İnşallah bulunur telefonun :) Kimsenin malında mülkünde gözümüz yok Allah'a şükür.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al