wmaraci reklam
lidertakipci

Themeforest Html Tema

5 Mesajlar 726 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar bu ilk konum ve mesajım.. Yani baya acemiyim daha önce aynı konu açılmışsa lütfen kusura bakmayın bunu da bilmiyor musun be kardeşim diye yargılamayın lütfen.

Site kurma işine merak saldım. Bir kaç tane blogger üzerinden site açtım ama bana yetmediğini fark ettim. O yüzden bugün wordpress üzerinden daha pro siteler kurmak için host satın aldım. Uygun bir tema arıyorken themeforest üzerinden html temalar gördüm. Örnek: https://themeforest.net/item/video-post-video-sharing-html/20113526

Bu html temalar nasıl çalışıyor bilmiyorum. Temayı satın alıp direkt filezilla ile kursam site çalışır mı? Hostingi alırken wordpress hosting aldım hata mı yaptım? Çalışması için hangi hosting lazım? Ya da ne lazım?

wmaraci
reklam

mesut33 mesut33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 44 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
1.si html olduğu için istediğin gibi kullanabilirsin ama html çok yorucu php dönüştürmen gerek.
2. wordpress hosting alman hata elbetteki. bildiğim kadarıyla sadece wordpress kullabiliyorsun.
3.linux hosting tavsiye ederim.

• Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam anladığım kadarıyla html taslak gibi bir şey kodlama bilmediğim için phpye dönüştürmem imkansız. Wordpress hostingi deneme amaçlı 1 aylık aldım zaten. Biraz alışınca Linux alırım sorun değil. Cevap için teşekkürler.

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
@LİDYASIZ

Wordpress hosting sıkıntı çıkartmaz, html içeriğini public_html dizinine atın, birebir demodaki gibi karşınıza çıkacaktır, yalnız fotoğrafları göremeyebilirsiniz, temada kullanılan tüm fotoğraflar ayrı lisanslı olduğundan demoda kullanılan fotoğraflar gelmeyebilir temayı aldığınızda..

Unutmamanız gereken; wordpress gibi dinamik değildir html ile kodlanmış siteler, statiktir, tüm içeriği sizin kodlardan girmeniz gerekir.

Eğer basit bir siteniz varsa, anasayfa, hakkımızda, iletişim gibi sabit içerik barındıran ve sık sık güncellemeye ihtiyaç duymayan, o zaman html kullanabilirsiniz. Veritabanı vs kullanmayacağı için hem hızlıdır hem de güncellemeye vs ihtiyaç duymaz.

Beğendiğiniz tema statik içerik için değil, içeriği bir panel vasıtasıyla giremezsiniz çünkü html temalarda panel falan olmaz, bunlar daha çok paneli kendileri kodlayan web programcılar için sitenin arayüzü için kolaylık sağlamak için satılırlar. Yani bu temaları satın alanlar senin gibi son kullanıcılar değildir, web sitesini kendi kodlayacak veya müşterisi için site kodlayacak kişilerdir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
@creed74 Hocam cevap için teşekkür ederim. Ben onu örnek olsun diye verdim zaten öğrenmek istediğim html temanın nasıl çalıştığıydı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al