wmaraci reklam

Konu Başlıkları Kısa Olmalı Mı ? + 1 Soru Daha :)

10 Mesajlar 979 Okunma
wmaraci reklam

unal10 unal10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese Merhabalar

Konu (Sayfa,Yazı) başlıkları 70 karakterden az olmalı diye biliyorum.Konu başlıkları kısa olursa seo açısından kalitesi artar mı ?

Yoksa yanlış mı biliyorum :)

Yani Google 60-70 arası karakterden sonra göstermiyor.

Örneği; Başlıkları adeta paragraf gibi olan Onedio'dan veriyorum.Onedio editörleride aksine başlıkları çok uzun saçma,mantıksız,akılsızca yapıyorlar.Kafam karıştı açıkçası :)

Diğer soruma gelince; Konu başlıklarında kelimelerin ilk harfini büyük yapıyorum.Yazı başlığında olduğu gibi (Konu Başlıkları Kısa Olmalı Mı)

Yani genelde sitelerde böyle oluyor.Doğru mu yapıyorum ? Yoksa arama motorları açısından bir anlamı yok mu ?

wmaraci
reklam

KodDizayn KodDizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 23 / 49
  • Ticaret 12, (%100)
Çok uzun olmasından ziyade ilk 70 harfin konu ile ilgili daha belirleyici olduğunu düşünüyorum ve deneyimlerimde bu yönde. İlk 70 karakter referans alınıyor ama 100 karakter yazdın diye senin başlığın çöp sayılmaz. Anahtar kelime / Toplam Kelime oranının makale içinde ve açıklamada %15 oranını geçmemesine dikkat etmeni tavsiye ederim çok tekrarlanan anahtar kelimeler de sıkıntı oluyor makale spama düşüyor sadece.
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Çok uzun olmasından ziyade ilk 70 harfin konu ile ilgili daha belirleyici olduğunu düşünüyorum ve deneyimlerimde bu yönde. İlk 70 karakter referans alınıyor ama 100 karakter yazdın diye senin başlığın çöp sayılmaz. Anahtar kelime / Toplam Kelime oranının makale içinde ve açıklamada %15 oranını geçmemesine dikkat etmeni tavsiye ederim çok tekrarlanan anahtar kelimeler de sıkıntı oluyor makale spama düşüyor sadece.

Gayet açıklayıcı.Teşekkürler:)

Başka yorumlarda gelebilir tabi :)

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
seo açısından title etiketinin karakter adedini uygun tutunuz ama h tagları olsun biçim etiketleri olsun elini korkak alıtırma

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
seo açısından title etiketinin karakter adedini uygun tutunuz ama h tagları olsun biçim etiketleri olsun elini korkak alıtırma

Tamam elimi korkak alıştırmayayım o zaman :)

ponpey ponpey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 70 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Onedio gibi sitelerin başlıklarının uzun olması okuyucuların ilgisini cekmesidir. Seo ile alakası yok onedio zaten ziyaretçi kitlesi olan bir site. Bana göre seo açısından kısa olan başlıklar daha avantajlı.
İsterseniz dilediğiniz kelimeyi google da aratin reklamlardan başka ilk siralarda uzun başlık gormezsiniz.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Onedio gibi sitelerin başlıklarının uzun olması okuyucuların ilgisini cekmesidir. Seo ile alakası yok onedio zaten ziyaretçi kitlesi olan bir site. Bana göre seo açısından kısa olan başlıklar daha avantajlı.
İsterseniz dilediğiniz kelimeyi google da aratin reklamlardan başka ilk siralarda uzun başlık gormezsiniz.

Haklısınız.O zaman başlıkları kısa tutmakta fayda var

blogtecrubem blogtecrubem www.blogtecrubem.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 155 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Kelimelerin baş harfleri genelde büyük giriliyor ama ben bu sitelere zıt olarak küçük harf olarak girmenin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Aramalarda büyük harf pek kullanılmadığı için az da olsa etkili olabileceğini düşünüyorum. Haksız mıyım?

maxlpol maxlpol Sosyal Medya Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 395
  • Beğeniler 31 / 77
  • Ticaret 9, (%100)
Onedio için google'ın çok bir önemi olduğunu sanmıyorum. Sosyal medyadan gelen trafiği %72 olarak açıklıyorlar kendileri.

• Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

blogtecrubem adlı üyeden alıntı

Kelimelerin baş harfleri genelde büyük giriliyor ama ben bu sitelere zıt olarak küçük harf olarak girmenin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Aramalarda büyük harf pek kullanılmadığı için az da olsa etkili olabileceğini düşünüyorum. Haksız mıyım?

Düşünce doğru tabi :)

Onedio için google'ın çok bir önemi olduğunu sanmıyorum. Sosyal medyadan gelen trafiği %72 olarak açıklıyorlar kendileri.

Yani Facebook kapansa bittiler zaten :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al