wmaraci reklam

Ateist Biriyle Sevgili Olur musun?

51 Mesajlar 8.877 Okunma
smmexpress

EmreBesiir EmreBesiir WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 24.11.2015
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad E** B**
    • Mesajlar 286
    • Beğeniler 16 / 74
    • Ticaret 2, (%100)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

İnsan olsun, benim için yeter.

Cinsiyet ayrımı yok mu sen de 😂😂😂(şakasına yazdım, ciddiye almayın.)

wmaraci
    reklam

evillord evillord WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 18.03.2017
    • Yaş/Cinsiyet 24 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** T**
    • Mesajlar 136
    • Beğeniler 0 / 45
    • Ticaret 0, (%0)

unalank adlı üyeden alıntı

Konu ateist yada müslüman olma değil insan ol yeter
    Bakın Burası japonya %98 ateistir ağacı kesmeyip yol yapıyorlarsa
    bizim müslümanlaran daha iyi olduğu kesin...

Bu resimde gördüğünüz yer Japonya değildir.
    Resim: Malezya, Langkawi Adası Sky Bridge

Bu yer gördüğünüz gibi yayaların manzarayı izlemesi için yapılan kısa bir yoldur. Ücretli olduğundan dolayı da o ağaçları kesmesi, doğallığı bozmak istemesi kendi işine gelmez.

Sosyal medyada ana sayfanızda çıkan paylaşımlara doğrudan inanmayın, sorgulamak araştırmak gerek bazı şeyleri.
    brkrtp moris AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

unalank unalank WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.07.2011
    • Yaş/Cinsiyet 46 / E
    • Meslek güvenlik
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad Ü** S**
    • Mesajlar 541
    • Beğeniler 53 / 40
    • Ticaret 18, (%100)
    Cevap yazmayacağım dedim..en azından ücretlide olsa malezyada olsa,bizim sahte müslümanlar gibi ağacı kesip katara vs satmıyorlar ülkelerini ve aydın didimde ingiltere bayrağı diktirip site türklerin girmesi yasak olan bir ülkede 4/4 müslümanız....

netman netman netman Kullanıcı
    • Üyelik 30.01.2017
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Danışman
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad K** İ**
    • Mesajlar 727
    • Beğeniler 202 / 201
    • Ticaret 10, (%90)

AzX66 adlı üyeden alıntı

Müslüman birinin evet cevabını vermesi kendi inancıyla çelişmesi oluyor

Ey iman edenler! Mü’minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah’a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

NİSA-144

Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alaya alıp oyuncak edinenleri ve öteki kâfirleri dost edinmeyin. Eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının.

MAİDE Suresi 57. ayet

Mealler Diyanet işlerinden alınmıştır

Ama onu kendi inancina yaklastirarak musluman olmasina vesile olman gibi bir durumda var degil mi? Yaklasimdan yaklasima degisiyor bu tabi.

// Acta est fabula
    wmaraci
    wmaraci

artvinhopa artvinhopa laiksozluk.net Kullanıcı
    • Üyelik 12.05.2016
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek gazeteci, yazar
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad Y** D**
    • Mesajlar 825
    • Beğeniler 418 / 269
    • Ticaret 6, (%100)

SSD adlı üyeden alıntı

:d :d :d ondan sonra mı ihk oldu :D

yok kanka imam hatipte 6 saat geçirdikten sonra açtım sayfayı
    SSD

kişi bu mesajı beğendi.

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
    • Üyelik 15.03.2016
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Programcı
    • Konum Kayseri
    • Ad Soyad A** T**
    • Mesajlar 595
    • Beğeniler 38 / 159
    • Ticaret 1, (%100)

artvinhopa adlı üyeden alıntı

yok kanka imam hatipte 6 saat geçirdikten sonra açtım sayfayı

Bende geçirsem hiç ayrılmam oradan :D
    artvinhopa

kişi bu mesajı beğendi.

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 08.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Bilgisayar
    • Konum Muğla
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 853
    • Beğeniler 27 / 212
    • Ticaret 11, (%100)
    nefes alsın

youtube bayi

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 28.04.2014
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek ...
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad S** A**
    • Mesajlar 1469
    • Beğeniler 384 / 373
    • Ticaret 20, (%100)

unalank adlı üyeden alıntı

japonya %98 ateistir

Kaynak?

opencartim opencartim Bir Umuttur Yaşamak! Kullanıcı
    • Üyelik 13.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek E-Sporcu!
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** Ç**
    • Mesajlar 1184
    • Beğeniler 373 / 373
    • Ticaret 26, (%100)
    ulan videodakilere baksana konunun dinle alakası yok diyor, ateistin ne olduğunu bilmiyor.
    Neymiş, din önemli değilmiş. Geçmişini bilmeyen bunlara ben zaten islamdan zerre kadar anlamayan cahil insanlar başkada birşey demiyorum.

Ama o cahil arkadaşlar bilmezler.

Bedir savaşında, allahu teala (cc) savaşa 3.000 ve 5000 arasında meleklerini gönderdiklerini.
    Al-i imran suresi 124 ve 125 ayetlerinde bunu söyler.

Ayetlerde geçen, bir gün birisi gelecek ve Firavunun ordularını biterecek ayetlerinde, israiloğullarında doğan erkekler firavun tarafından katlediliyordu. Bu ayetten korkan firavun ve orduları bu yüzden doğan erkekleri katlettiler.

Hz Musa'nın hayatta kalabilmesi için, annesi onu bir sepetin içerisinde deniz bıraktı. Hem Allah (c.c) hemde israil oğullarının düşmanı olan firavunun sarayına gitti. Daha sonra firavun ve ailesi ileride düşmanı olacak Hz. Musa'yı kendi çocukları gibi büyüttü.

Vel hasıl kelam, geçen zamanlar olan olaylar, Hz Musa, Medyen'den dönerken risaletle görevlendirildi. Ve doğrudan firavuna giderek, allah (c.c)'ün tebliğ ettiği ayetleri bildirir.

İsrailoğullarının kölelikten serbest bırakılmasını allah (c.c)'ün teblih ettiğini ve onlara zülm etmemesini, ve israiloğullarının tüm hayvanları ile beraber geri kendi yaşam alanına gönderilmesini söyledi. Firavun bunu kabul etmeyip, biz senin tanrına inanmıyoruz bırakmayacağız dediler. Daha sonra Hz. Musa defalarca gelir aynı konuyu söyler. Sonunda, Allah (c.c) sizin üzerinize çok büyük bir felaket ve azap verecektir der. Zaman geçer, allah (c.c) firavunun ülkesine büyük azap verir, herkes hastalanır firavunun kendi çocuğu'da hastalanır ölür.

Firavun Hz. Musa'ya israil oğullarını al hayvanlarınızı alın ve kendi topraklarınıza dönün der.
    Hz. Musa ve İsrail Oğulları kendi topraklarına dönerken, firavun daha sonra tekrar ordusuna emir verir bu yapılanlar onların yanına kar kalmayacak, gidip hepsini öldürün der.

Hz. Musa ve israil oğulları, bir büyük denizin ucuna varırlar, israil oğulları bizi allah ölüme terk etti, arkaya bakın musa firavunun orduları geliyor bizleri öldürücekler birşeyler yap dediler.

Hz. Musa günün sabahına kadar allaha dua eder ve Allah (c.c) Hz. Musa'ya elinde ki Asayı yere vur ve denizin yol açmasını söyle der.

Hz. Musa asayı yere vurur ve deniz 4 kollu bir yol açar, israil oğullarından her soy bir yol üzerinden gider.

Karşı tarafa ulaştıktan sonra firavunun askerleri de yolları kullanarak israil oğullarını takip eder.

Allah (c.c) Hz. Musa'ya tekrar der, Musa elindeki asayı yere vur ve denizin kapanmasını söyle der.
    Hz Musa asasını yere vurur, ve deniz kapanır tüm yolları kapanır, Firavun ve askerlerinin hepsinin sonu olur.

Daha sonra Firavun, herşeyden kurtulabilmek için, Kelimeyi şehadet getirmeye çalışırken, Cebrail Aleyselam, Firavunun ağzına kum doldurur.

# Hz. Muhammed (s.a.v) sehabelerinden olan, Hanzala bin ebü amir savaşa giderken, evden aceleyle çıkar, Hz. Muhammed (s.a.v) ile beraber savaşa katılabilmek ve geç kalmamak için. Abdest alamaz, Savaşta Hz. hanzala'yı birisi sırtından mızrakla vurur ve şehit eder.

Sehabiler den birisi sorar, peygamber efendimiz de, ben hanzalayı meleklerin gökle yer arasında, gümüş bir tepsi içinde yağmur suyu ile yıkadıklarını gördüm.

Ebû Useyd Sa’îd diyor ki:
    “Gidip Hanzala’ya baktım. Başından yağmur suyu akıyordu. Döndüm, bunu Resûlullaha haber verdim. Peygamberimiz hanımına haber gönderip bunun sebebini sordu. O da Uhud’a çıktığı zaman Hanzala’nın cünüb olduğunu bildirdi.”

Hanzala bizdendir
    Hazret-i Hanzala Uhud’a yetişmek için çok acele edip, yetişememek korkusu kendini kapladığından, acele ile gusletmeyi unutmuştu. Bundan sonra Hanzala’nın adı Gasîl-ül-Melâike=Melekler tarafından yıkanmış kimse diye anıldı. Medîne’de Eshâb-ı kirâmın Evs kabîlesinden olanlar, “Melekler tarafından yıkanan Hanzala bizdendir” diye iftihâr ederlerdi.

Bu kadar olaylar olduğu halde, bu kadar büyük ve ağır savaşlar Allah (c.c)'ün islam ordularına yardım etmesiyle iman gücüyle kazanıldı.

Ve bu videodakiler, hala din önemli değil ne olacak ki diyorlar.
    Bu videodaki insanlarda suç yok aslında, bu insanların "AİLELERİNDE" suç var.

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
    • Üyelik 18.07.2017
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek UI / Visual Design, UX Design
    • Konum Makedonya
    • Ad Soyad M** Ö**
    • Mesajlar 415
    • Beğeniler 174 / 209
    • Ticaret 4, (%100)

AzX66 adlı üyeden alıntı

Müslüman birinin evet cevabını vermesi kendi inancıyla çelişmesi oluyor

Ey iman edenler! Mü’minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah’a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

NİSA-144

Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden dininizi alaya alıp oyuncak edinenleri ve öteki kâfirleri dost edinmeyin. Eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının.

MAİDE Suresi 57. ayet

Mealler Diyanet işlerinden alınmıştır

Profil fotoğrafı ve mesaj uyumu.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al