wmaraci reklam

Blogger'da sayfa başlığına site adını ekleme sorunu

5 Mesajlar 1.066 Okunma
wmaraci reklam

Gyrfalcon Gyrfalcon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba herkese,

Blogger üzerinden bir site oluşturma çabası içerisindeyim. WordPress'ten buraya geçmek işi biraz zorlaştırıyormuş gerçekten. Her neyse sorunuma geleyim.

Blogger'ın yeni temalarından Contempo isimli temayı kullanmaktayım. Oluşturduğum yazıların sayfa başlığı "Yazı başlığı" şeklinde ve arama motorlarında da aynen böyle gözükmekte. Ancak ben bunu "Yazı başlığı - Site adı" şeklinde yapmak istiyorum. Biraz araştırdım, gerekli kodları da buldum ama bir problem var... Bu değişikliği yapmamı sağlayacak rehberlerin hemen hemen hepsinde aşağıdaki kodu bulup değiştirmemi istiyorlar ama tema kodlarını özelleştir dediğimde ben böyle bir kod bulamıyorum. Yani böyle bir kod Contempo temasında yok.

<data:blog.pageTitle/>

Rehberlerde verilen bilgilere göre ise aşağıdaki kodu yukarıda gözüken kodun yerine yerleştirmem durumunda sorun çözülecek. Fakat bu kodu bulamadığım için aşağıdaki ilgili kodu da nereye eklemem gerektiğini bilmiyorum. Bir şeyleri elime yüzüme de bulaştırmak istemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?

<br/> <data:blog.pageName/>

<br/> <data:blog.pageTitle/> <br/>

wmaraci
reklam

confused confused ¿ Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 68 / 67
  • Ticaret 4, (%100)
Kod en başta olması gerekiyor iyi bak eğer yok ise bloggerin yeni kullanıma sunduğu 2017 temalarından kullanıyorsan bu kodu kullanmana gerek yok temalar seoya uygun olarak google tarafından yapıldı.

• Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
confused bunun bilincindeyim. 2017 yılında sunulan temaları kullanmaktayım fakat arama sonuçları üzerinden marka bilinirliği oluşturma konusunda sorun yaşayabileceğimi düşünüyorum. Gerçi Google yapmışsa vardır bir bildiği demekle yetineceğim sanırım.

Gerbelas Gerbelas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba Gyrfalcon,

Maalesef Cantempo temasında böyle bir durum mevcut. Zorunlu olarak kullanmıyorsanız, temanızı değiştirmenizi öneririm. Sadece ''Yazı Başlığı'' mevzusundan dolayı söylemiyorum bunu. İleride yazı içine reklam yerleştirmek isterseniz veya başka düzenlemeler yapmak isterseniz, yardım bloglarında size verilen kodların hiçbirini bulamayacaksınız. Ben bir hafta kullandım, temanın kodlarına neredeyse hiç müdahale edemedim. Ya çok iyi kod bilginiz olacak ya da bu temayı kullanmayacaksınız.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese tekrardan merhaba,

Sorun kendiliğinden çözülmüş durumda. Biraz garip tabi ama Google arama motoru sonuçlarında site adını otomatik olarak başlığın sonuna ekliyor. Sanırım kodlarda yer almamasının sebebi işin otomatik hale dönüştürülmüş olması.

Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al