wmaraci reklam
lidertakipci

Soyadımla ilgili domain seoda sıkıntı çıkarırımı?

9 Mesajlar 815 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WhiteRed WhiteRed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar googlea yazınca örnek veriyorum benim soy adım akat yazılım web tasarım üzerine firma açacağım ama akad adı ile de web tasarım firması var bu sıkıntı çıkarırmı ?

wmaraci
reklam

ismetkaratas ismetkaratas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yok
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
senin ad-soyad : mehmetakat.com
diğer site: akat.com

böyle diyorsan bir sorun olmaz.

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Akad ismiyle seo bir sıkıntı olmaz ama kesinlikle, " akad " olarak tek açmayın. Akad ismi tescillenmiş, kendilerinin tutanakları mevcut ama yinede tavsiye etmem. Sadece isim ve soyadınız şeklinde alınız, bu şekilde herhangi bir sıkıntı çıkcağını sanmıyorum.

Ek olarak "akat " mış kusura bakmayın yanlış okumuşum. Düzelteyim " akat " olarak da tescil mevcut.

bilgimarketnet bilgimarketnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 271 / 124
  • Ticaret 9, (%100)
Hiç sanmıyorum. İçeriğine ve disiplinine bağlı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Penunbra adlı üyeden alıntı

Akad ismiyle seo bir sıkıntı olmaz ama kesinlikle, " akad " olarak tek açmayın. Akad ismi tescillenmiş, kendilerinin tutanakları mevcut ama yinede tavsiye etmem. Sadece isim ve soyadınız şeklinde alınız, bu şekilde herhangi bir sıkıntı çıkcağını sanmıyorum.

Ek olarak "akat " mış kusura bakmayın yanlış okumuşum. Düzelteyim " akat " olarak da tescil mevcut.

Hocam tescil olması bir şey ifade eder mi ? Akatmedya olarak ben bunu tescillersem bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ki akat zaten kozmetikçi bi firma alakamız yok

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
WhiteRed sizin tescillemek istediğiniz sınıfa bağlı bir durum. Kozmetik firması olabilir ama sizin tescillemek istediğiniz sınıfı almış olabilirler. Eğer alınmadıysa tescilleyebilirsiniz.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

Penunbra Penunbra <?web Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 218 / 117
  • Ticaret 4, (%100)
Bazı firmalar nasıl yapıyorsa bilmiyorum ama tüm alanda tescil alıyorlar kısacası o alan adının yanına bir şey dahi koysan dava açma hakları doğuyor. Tabi ki bu özel domain isimleri için geçerli ama genel olanlar içinde olabiliyor. Örnek vermem gerekirse zamanında tescilli marka ismine benzer bir site vardı *****bilisim kendileri bu olaydan muzdarip oldular çat pat kapattılar firmayı :)

Belki bu yazımı 1-2 sene görüp kendileri anca kurtulmuş olurlar tazminat ödemekten :)

• Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

eka7a adlı üyeden alıntı

WhiteRed sizin tescillemek istediğiniz sınıfa bağlı bir durum. Kozmetik firması olabilir ama sizin tescillemek istediğiniz sınıfı almış olabilirler. Eğer alınmadıysa tescilleyebilirsiniz.

Peki alındıysa ? alındıysa ve faal hizmet vermedikleri bir şeyse karşı firmayla konuşup yapılabilirmi resmi olarak ?

Penunbra adlı üyeden alıntı

Bazı firmalar nasıl yapıyorsa bilmiyorum ama tüm alanda tescil alıyorlar kısacası o alan adının yanına bir şey dahi koysan dava açma hakları doğuyor. Tabi ki bu özel domain isimleri için geçerli ama genel olanlar içinde olabiliyor. Örnek vermem gerekirse zamanında tescilli marka ismine benzer bir site vardı *****bilisim kendileri bu olaydan muzdarip oldular çat pat kapattılar firmayı :)

Belki bu yazımı 1-2 sene görüp kendileri anca kurtulmuş olurlar tazminat ödemekten :)

Peki ben akat soy isminde ısrarlıyım dedemin desteği ile birşeyler yapacağımız için soy isme önem veriyor maalesef değiştirme şansım yok nasıl bi yol izlemeliyim peki ?

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

WhiteRed adlı üyeden alıntı

Peki alındıysa ? alındıysa ve faal hizmet vermedikleri bir şeyse karşı firmayla konuşup yapılabilirmi resmi olarak ?

Alındıysa o marka ile bir işlem yapmazsınız. Karşı tarafın buna izin vereceğini sanmıyorum.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al