wmaraci reklam

Tamindir'le olan savaşımı kazandım-Çok tuhaf hissediyorum

7 Mesajlar 1.401 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
(Yazı tamamen kişisel bir hezeyan sonucunda oluşmuştur. övünme ve reklam amacı yoktur. Şahsi duygu ve düşüncelerimi barındırdığı için benim tanımladığım başarı, sizin başarı kriterlerinize uymayabilir.)

Yaklaşık 2 ay önce kış grisinin hakim olduğu İstanbul coğrafyasında, kapalı kutu odamda, adet edindiğim üzere her gece bir webmaster sitesinde site satışı konusunda açılan "pm lütfen" "pm pls" "aynısından alayım" "sayyac ve site geliri pm alayım" mesajları eşliğinde satılan sitelere şahit oluyordum. Çoğu site de, "site adresi: pm isteyiniz" şeklinde satılıyordu. Ve dışarıdan siteleri alamamak, bilememek üzücüydü.

Bazen site adreslerinin gizlenmediği satış konularına rastlayıp çok seviniyor, sanki siteyi ben satın almışım gibi heyecanlanıyordum. Eğitim sitemi konuları ekletip hallettiğim bir zaman, gecenin 2 (iki)'sinde malum forumda bir ilana rastladım. "patlamaya hazır site" benzeri bir başlıkla daha konuya girmeden heyecan veriyordu.

Konuya girince site adresinin apaçık ortada olduğunu ve siteyi incelediğimde de gayet patlamaya hazır olduğunu gördüm. O zamanki ücreti 200 lira, pr 0 günlük 160-170 hiti olan, kendi kelimesinde 3-4. sayfalarda bir siteydi. Neden olmasın dedim ve o gece uyuyamadım. Sahibinin telefon numarasını whois kayıtlarından alıp sabah 7de mesaj bile attım. O günün akşamı m.köy'de bir kafede sitenin işleyişini, ne yapmam gerektiğini anlattı arkadaş, ortağı da geldi ve siteyi pazarlıksız istediği fiyata satın aldım. Hemen o gün Özkuladan da bu site için pro. paket almıştım. O akşam taşınmaya başladı site. Sadece konu giriyor deli gibi hit artışını gördükçe beynim sulanıyordu. (hit artışı dediğim 100-200 hit) Upload ederek para kazanmaya, türlü türlü gelir elde etmeye çalıştım ama olmadı. hotfile 15$ kazanınca hesabı banlamıştı :) para içerde kaldı. letitbit ise rus kurnazlığıyla binbir türlü dalavereler çeviriyordu. Adtriplex reklamları satış olmadığından sadece süstü. Kullanıcılarım genelde tr kaynaklıydı ve okuya okuya araştıra araştıra siteyi kurcalaya kurcalaya kelimemde birinci sırayı işgal eden tamindir'i an itibariyle altetmiş bulunuyorum. Site güncellemede pr 1 aldı, alexası da 800k civarı. kendimi tuhaf hissediyorum. Para kazanamadığım bir sitenin bana mutluluk verebilmesi, işsiz evladını yine de seven ebeveyn şefkati olsa gerek. :)
(buraya kadar okuduysanız bravo! neler yaptığıma bakalım)
Neler yaptım;

Link almadan önce konu ekledim, vaktim olmayınca paralı makale yazdırdım hep özgün.
Risk alıp siteye 500 edu link aldım
farklı konularını binbir türlü siteye imledim
1000küsür (500-500 farklı zamanlarda) wiki aldım
turkish-media.com (buraya ekledim. ekleyin faydası var.)
pintereste bile yolladım site resimlerini
Sözlüklerden imkanım olanlarda bağlantısını paylaştım. (tıklanan link değerlidir.)
Alakalı sitelerden yorum backlink aldım. Reklam kokmadan. Değerli yorumlarla.
Siteyi yavaşlatacak her türlü eklentiyi silip yeniden uğraştım. İnce eleyip sık dokudum.
Link çıkışlarını kısıtladım. (Şu an 2.)
Güzel bir eklentiyle uluslararası sulara yelken açtım biraz da.(eklenti adı: transposh)

Artık sitemde tamindir'i de alt ettiğime göre intihar zamanı geldi. Dünyada başka bir misyonum kalmadı sanırım. :)

Bu arada hitler tavan yapmadı tekil hit 1k göremedim henüz. Sebebini birkaç c/p yazıya ve sunucu taşıma sırasında ve kopmalarda google'ın verdiği cezalara ve yazı yazma işini çok sıkı takip etmemeye bağlıyorum.
Siteme gözüm gibi baktım, down olduğu zamanlar emirhan beyi çok sık ve hararetli aradım :)

Asıl başarım, google'da anahtar kelimemi her aratışımda ilk gelen tamindir'e girmeyerek büyük bir azimle kendi siteme girmemdi şüphesiz. :p Şu an sitenin alt bağlantıları da var. Kendimi tuhaf hissediyorum. Artık site filtre de yese umrumda değil. Yeterli azimle her taşın delinebileceğini öğrendim. Ama gezmediğim nice dağlar, suyunda yüzmediğim nice okyanuslar var.

Belki bu size ergen sevinci gibi geliyordur ama yabancısı olduğum bir alanda bu başarı beni ihya etti. Bu arada, ben sadece öğretmenim. Ve bu sefer başkasına değil, kendime öğrettim.
Daha önümde ezip geçmem gereken bir KPSS var. Herkese iyi günler dilerim.

Tamindir gibi otoriter bir siteyi geçmek beni mutlu etti ama bu başarı mıdır değil midir tartışılır. Ne de olsa, bölümün adı konudışı. Konu çok kişisel. Tamindir'e karşı bir husumetim yok. Konu geyikte ve kelimemde üstümdeydi. O savaş bu savaş anlayacağınız.

Sitenin eski sahibi muttemelen konuyu okumuştur. Saygılar selamlar. Siteyi adsense çevireceğim uploadda para yok. tecrübeyle öğrendim. :)
viplcruel

kişi bu mesajı beğendi.

Öğretmenlikte.
wmaraci
reklam

gokay gokay Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Tam olarak başarınızı anlayamadım. Yani kendi kelimende tamindir yine senin üstünde anladığım kadarıyla.
Yanlış mı anladım yoksa?

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
Tamindir altımda :)

Öğretmenlikte.

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
Site Link nedir bi yazarsan sevınırım bırde tarzını ıve mızacını cok sevdim : ))) yazıyıda basından sonuna kadar okudum .. : ))

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ers0be ers0be new project loading... Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PC Teknik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** i**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 116 / 59
  • Ticaret 8, (%100)

WaLek adlı üyeden alıntı

Site Link nedir bi yazarsan sevınırım bırde tarzını ıve mızacını cok sevdim : ))) yazıyıda basından sonuna kadar okudum .. : ))

hocam 2012 konusu :)

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
Upsss : ))) Sabah Sabah post most yazmam bundan sonra : )

viplcruel viplcruel skype:viplcruel1 Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 121 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
okurken eğlendim diyebilirim :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al