wmaraci reklam
lidertakipci

Mavi Led Işığı Yanıp Yanı Sönüyor Bunun Anlamı Ne Olabilir?

6 Mesajlar 4.385 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

muratbk muratbk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Selam arkadaşlar,

Sony Xperia M4 Aqua kullanıyorum, telefonu yanlışlıkla cepte unutup denize girdim ve haliyle mefta pozisyonuna geçti. İlk yardım yapmasını da unuttum. Geçte olsa pirince bastım. İlk başta hiçbir tepki vermiyordu fakat 1 günlük pirince basmamın ardından şarja takınca mavi bildirim ışığı yanıp yanıp sönüyor. Ama başka bir tepkisi de yok.

Sizce ne olmuş olabilir? Yorumlarınızı beklerim.

wmaraci
reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
muratbk bir telefonun normal suya, havuz suyuna, deniz suyuna girmesi başlı başınca ayrı faktörler ama en zarar verecek su deniz suyudur çünkü saf suya eklenmiş klor gibi etki yapmaz, tuzlu su bir çok elektronik parça için çok tehlikelidir

şarj etmeyi denediyseniz söyle yapın ses açma veya kapatma tuşu olabilir telefondan telefona değişiyor. güç tuşu ile ses açma yada güç tuşu ile ses kapama tuşlarına aynı anda basın açılıp açılmadığını kontrol edin açılmazsa teknik servislik olmuştur ama şunu bilin garantisi varsa yaptığınız şeyden dolayı garanti dışı kalabilir çünkü bu tarz telefonların garanti kapsamında tuzlu su klorlu su tarzı şeyler var ki siz baya uzun süre denizde tutmuşsunuz

Swag Swag WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam cihaz kapalıyken mavi ışık yanması bir sorun belirtisidir.
Çoğunlukla anakart kaynaklı olur.

• Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

darkthepro adlı üyeden alıntı

muratbk bir telefonun normal suya, havuz suyuna, deniz suyuna girmesi başlı başınca ayrı faktörler ama en zarar verecek su deniz suyudur çünkü saf suya eklenmiş klor gibi etki yapmaz, tuzlu su bir çok elektronik parça için çok tehlikelidir

şarj etmeyi denediyseniz söyle yapın ses açma veya kapatma tuşu olabilir telefondan telefona değişiyor. güç tuşu ile ses açma yada güç tuşu ile ses kapama tuşlarına aynı anda basın açılıp açılmadığını kontrol edin açılmazsa teknik servislik olmuştur ama şunu bilin garantisi varsa yaptığınız şeyden dolayı garanti dışı kalabilir çünkü bu tarz telefonların garanti kapsamında tuzlu su klorlu su tarzı şeyler var ki siz baya uzun süre denizde tutmuşsunuz

Öncelikle deniz suyunda fazla tutmadım en fazla 2 dakika 1.5-2 metrelik derinlik yere kadar cebimde eşlik etti. Hemen anlayınca çıkarttım fakat telefonunun çalıştığını gördüğüm için yapılması gereken tatlı suda yıkayıp direkt pirince basma işlemini o anlık önmesemedim. Gittim çantaya koydum telefonu. Çalışıyor ya o hesap :D

Sonrasında eve geldim açılmıyor. Bir kez bu tatlı su olayında da olmuştu. Ama onda abartı bir su partisinden dolayı telefonum kapanmıştı pirinç olayı çözmüş yoluma devam etmiştim. Öyle olur düşüncesiyle pirince bastım, ik başta telefonda hiçbir tepki yoktu. Sonrasında bir ara fastboot ve flashmode alma olayı oldu fakat sonra tek mavi ışık yanıp sönmeye aldı. Böyle bir durum işte. Ama yüksek ihtimal anakart yandı veya bence batarya gittiği içinde açılmıyor olabilir. Çünkü ilk başta hiçbir tepki vermiyordu anakart yansa sanırım hiç tepki vermez.

Ayrıca m4 aqua grup yöneticiliği yapıyorum kasti olarak atıp telefonu yenileyenler oldu. Bu konuda sony baya zarara girdi . Galiba o yüzden x ve sonraki serilerde suya karşı dayanıklı ibaresi yok.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Swag adlı üyeden alıntı

Hocam cihaz kapalıyken mavi ışık yanması bir sorun belirtisidir.
Çoğunlukla anakart kaynaklı olur.

Bekliyorum şuanlık şarja taktım. Başka bir yerde okudum şarjın sıfırlanmasından veya bataryanın iptal olmasından kaynaklı da olablirmiş. Bana göre de öyle olaiblir. Ondan bir 5-6 saat telefonu şarja takılı tutayım. Sonra belli olur.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

muratbk adlı üyeden alıntı

Öncelikle deniz suyunda fazla tutmadım en fazla 2 dakika 1.5-2 metrelik derinlik yere kadar cebimde eşlik etti. Hemen anlayınca çıkarttım fakat telefonunun çalıştığını gördüğüm için yapılması gereken tatlı suda yıkayıp direkt pirince basma işlemini o anlık önmesemedim. Gittim çantaya koydum telefonu. Çalışıyor ya o hesap :D

Sonrasında eve geldim açılmıyor. Bir kez bu tatlı su olayında da olmuştu. Ama onda abartı bir su partisinden dolayı telefonum kapanmıştı pirinç olayı çözmüş yoluma devam etmiştim. Öyle olur düşüncesiyle pirince bastım, ik başta telefonda hiçbir tepki yoktu. Sonrasında bir ara fastboot ve flashmode alma olayı oldu fakat sonra tek mavi ışık yanıp sönmeye aldı. Böyle bir durum işte. Ama yüksek ihtimal anakart yandı veya bence batarya gittiği içinde açılmıyor olabilir. Çünkü ilk başta hiçbir tepki vermiyordu anakart yansa sanırım hiç tepki vermez.

Ayrıca m4 aqua grup yöneticiliği yapıyorum kasti olarak atıp telefonu yenileyenler oldu. Bu konuda sony baya zarara girdi . Galiba o yüzden x ve sonraki serilerde suya karşı dayanıklı ibaresi yok.

sony suya dayanıklı olayı ile gitti başı yandı o yüzden amiral serisi hariç suya dayanıklı telefon koymaz ki zaten başı çok yandığından artık suya dayanıklı olayı kullanıcı hatası konumuna geliyor önceden tamir edilip yollanıyordu fark ettiyseniz X serisinin tek performance, xz ve xz premium modellerinde görürsünüz ip68 i çünkü amiral modeller

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al