wmaraci reklam

Temalar nasıl satışa hazır hale geliyor?

3 Mesajlar 670 Okunma
smmexpress

atlantiszwitch atlantiszwitch WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba.

HTML&CSS ile kodlanan bir tema nasıl satışa hazır hale geliyor? Şöyle anlatayım, bize lisede öğrettikleri şey (öğretti demek bile ayıp ama) CSS tasarımlarımız bittikten sonra yaptığımız index dosyasının içinde sıfırdan her şeyi .html dosyasını editleyerek manuel olarak koymaktı. Şimdi düşünüyorum, bunu satın alan adamın HTML bilgisi olmak zorunda değil içerik eklemek için. Mesela biz bir menü daha eklemek için gelip HTML içinde bir
  • daha ekliyoruz fakat bunun bir kısa yolu, daha anlaşılır bir şekli olması gerek satın alan kişi için. Photoshop ile tasarlıyorum, HTML&CSS'e döküyorum ama bu soru kafamı karıştırıyor. Ben genel olarak bir tasarımcıyım çocukluğumdan beri, bu yüzden kod bilgim ve arkaplanda işlerin nasıl işlediğine dair pek fikrim yok. :confused: Mesela e-satış sitesi tasarladım, koda döktüm ama benim döktüğüm şekil sabit oluyor. Sadece HTML dosyası içinden içerik eklenip çıkarılıyor manuel olarak. Bunu otomatiğe nasıl çevirebiliyoruz?
  •  

wmaraci
    reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
    • Üyelik 16.07.2014
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek E-Ticaret
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** Ç**
    • Mesajlar 1233
    • Beğeniler 188 / 420
    • Ticaret 12, (%100)
    Php, mysql, veritabanı , backend , admin paneli bu tarz kavramları araştırmalısın, ben de bu aralar araştırıyorum

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 19.04.2015
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Developer
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** E**
    • Mesajlar 821
    • Beğeniler 1 / 302
    • Ticaret 1, (%100)
    Tek sayfa veya çoklu html tasarım ise assetler, css, js ve kullanılan kütüphaneler ile birlikte lisans ve beni oku dosyasını ziplemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca acemi kullanıcılar için bir video veya ayrıca bir tutorial index hazırlanabilir. Eğer ki etkileşimli bir sistem olacaksa script kategorisinde çalışacaksın bu durumda tema olayından çıkmış ve iş ciddiye binmiş oluyor çünkü script geliştirmek başlı başına temadan en az 10 kat daha fazla çaba gerektirir. Wodpress ve diğer hazır sistemlerin temalarını yaparken artık iş tema olmaktan çıkıyor, tabi satış için tema tabiri kullanılıyor ama geliştirici arkaplanda olanlara da dikkat etmek zorunda, temadaki bir açık bile sistemi komple indirmeye yetebilir.

İçerik ekleme olayı için iyi bir php ya da asp.net bilgisi gerektiriyor, tabi başlangıç olarak :) Korkma her ikisi de html css kadar kolaylar, artık çocuklar bile biraz kafa yorup öğreniyor sakın kafa karıştırıcı deme yoksa 5-0 geriye düşersin.

no time for caution
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al