wmaraci reklam

Türkiye'de klavye sürçmesi domain piyasası

4 Mesajlar 886 Okunma
wmaraci reklam

observer observer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 10, (%90)
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi bazı büyük şirketler, kendi domainlerinin yanı sıra, klavye sürçmesiyle yazılabilecek alan adlarınıda satın almakta, hatta iyi paralar verebilmektedirler. Örnek verecek olursak amazon.com, anazon, amaxon gibi domainleri de almıştır. Türkiye'de "klavye sürçmesi" domainlerin bir piyasası var mıdır? Şirketler böyle domainlere ilgi gösteriyorlar mı? Bunun ticaretini yapan bir arkadaş var mıdır bizlere bilgi verebilecek olan? Örnek verecek olursak, hepsiburada.com için olası bir klavye sürçmesi olacak hepdiburada.com tarafımdan alınmış. Bu domain ile birşey yapmam, hepsburada'ya iyi bir ücretle satmam mümkün müdür?

wmaraci
reklam

demontara demontara Mobil Ziyaretçi Trafik Sistemi Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Yazılım & Sistem Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 54 / 53
  • Ticaret 2, (%100)
Aldığın adres ne zamanki aramalarda diğer adresle birlikte görünmeye başlar o zaman ilgilenirler diye tahmin ediyorum.
observer

kişi bu mesajı beğendi.

observer observer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 10, (%90)
demontara anladım hocan bilgilendirmeniz için teşekkürler. Fakat bu işin ticaretini yapanlar var. Avrupa'da, domain broker'lığı olarak geçiyor. Bir markanın domaininin klavyede ilgili bir harfin hemen yanında vb. bir harfe basarak, yanlışlıkla farklı bir domain girilmesi durumunda, yine kendi sitelerine yönlendirmek amacıyla yapıyorlar. tabi Türkiye'de bu işin piyasası var mı bilemiyorum. Onu öğrenmek istedim.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Yanlış hatırlamıyorsam Nescafe yapmıştı bunu. Uykulu ve kahvesiz durumlara özellikle vurgu yapmak için ama şuan hatırlamıyorum.

Edit doğru hatırlıyormuşum:

http://www.webtekno.com/internet/nescafe-den-adresi-yanlis-yazanlarin-dogru-yere-yonlendirildigi-oldukca-yaratici-reklam-kampanyasi-h15980.html

Fakat sizin bahsettiğinizden farklı olarak sosyal medyaları almış bunlar:)
observer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al