freelance iş ilanları

Banggood Sitesinden İlk Siparişlerim ve Düşüncelerim ve Tanıtım

6 Mesajlar 756 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar

Geçtiğimiz günlerde bir yakınımın ucuz telefon arayışı sırasında denk geldiği ve sudan ucuz fiyata (969 TL) Lenovo Z2 Pro aldığını söylemesi üzerine bende uzun süredir kampanya ve indirim olmasını beklediğim Asus Zenfone 3 telefonu mu sipariş verdim. Açıkca söylemek gerekirse siparişi verdikten sonra içimde oldukça şüphe vardı gelir mi gelmez mi iyi mi kötümü gibisinden ama şükür singapurdan fransaya 10 gün içerisinde elime ulaştı siparişlerim. Bu süre zarfında bende sabırsızlığım nedeni ile kendi kendime ulan banggood siparişler adam akıllı gelirse forumda yazacağım demiştim ve şimdide yazıyorum. Haberi olan olmayana söylesin. :D

Öncelikle Banggood dan bahsedecek olursak Çin menşeli bir firma 2006 yılından bu yana aktif, Çin de 4 ayrı şehirde ofisi bulunmakta ayrıca Amerika da ve Avrupa'da da depoları mevcut.

Firmanın olayı ve diğer çevrim içi alışveriş sitelerinden farkı kendi toptancılarından temin ettikleri kendi ürünlerini satıyor olmaları. Yani sizler bir site üzerinden 40 farklı satıcı ile muhatap olmuyorsunuz tek muhatabınız Banggood.

Firma neredeyse bir çok ürünü toptan fiyata parakende satıyor fiyatların böyle ucuz olmasının nedenlerinden birisi de Dropship firması olmasından kaynaklı. Yani isteseniz bu firma üzerinden ürün temin ederek hiç bir toptancı ile uğraşmadan özel fiyatlar ile sizde firmanın satışını yaptığı ürünleri aracılı yaparak kârı ile satabiliyorsunuz.

Gelelim benim siparişlerime

Asus Zenfone 3 ZE552KL Fransada mağaza satış fiyatı 370 Euro ben Banggood üzerinden 246 Euro ya aldım yaklaşık 130 Euro fiyat farkı var.

Aşağıda görseller paylaşacağım fakat görüntü kalitesi çok iyi değil dizüstünün kamerası ile çektim telefonum ortadan ikiye kırıldığı için zaten böyle bir sipariş verdim :D
(Bu arada PC televizyona bağlı olduğu içinde sürekli gözüm o tarafa kaymış :D)

Bu arada telefon okadar ince ve estetik ki neredeyse USB soketi ondan daha kalın görünüyor.

İçerisinden Amerikan prizlerine göre şarj adaptörü çıktı fakat ben istemediğim halde Banggood ayrıca çevirici aparat göndermiş.

Sipariş ettiğim telefon kılıfı da Asus uygulamaları ile birebir uyumlu oriinalinden farksız. Kalite yönünden de çok çok hoşuma gitti telefon boyutları ile bire bir uyumlu, ufak bir sorun var oda zamanla düzelicektir yeni olduğu için kapak tam kapanmıyor olsa gerek bir iki milimetre boşluk kalıyor daha önceki Zenfone 2 ninde böyleydi kılıfı ve düzelmişti bir kaç ay içinde.

Kırılmaz cam filmi ise pek yeterli gelmedi bana ama 1 Euro luk film içinde normal buluyorum. Fakat bir daha sipariş verecek olsam yine Banggood da satılan pahalı diğer ürünü seçerdim açıkcası.

Kargo konusunda çok hızlı idi ben 20-25 günü bulacağını düşünüyordum fakat ücretsiz kargo seçeneğini seçmeme rağmen takip kodu verildi ve ücretli seçenekler ile aynı sürede yani 10. gün de elime ulaştı. Bu arada Türkiye ye daha kısa süre de ulaşacağını düşünüyorum sonuçta aramızda 3000 KM fark var. Bir de galiba şans işi olacak ki ben kargonun gemi ile geleceğini düşünürken Uçak ile göndermişler. Hızlı olmasının nedeni de bu olsa gerek.

Diğer yandan sitede Hem Teknolojik hem Elektronik hemde hobi amaçlı ürünlerin yanı sıra Apple aksesuarları da satılıyor. Benim gördüğüm kadarı ile hemen her üründe ücretsiz kargo mevcut.

Ayrıca sonradan farkettiğim ama henüz tam manası ile anlayamadığım puan sistemi var alış veriş yaptıkça puan birikiyor ve o puanlarla ileride kupon, indirim yada ücretli kargoları ücretsiz alabiliyorsunuz galiba o kadarına ingilizcem yetmedi malesef.

Ayrıca referans müşteri topladıkça da o müşterilerin alış verişlerine göre sizde puan kazanabiliyorsunuz.

Ayrıca ürünler ile ilgili basit bir video çektim kameram olmadığı için körüntü berbat ama idare edin.

Video:
https://drive.google.com/file/d/0B7AZ4y_iZ7KVQWtwZkw4bUpVSlU/view?usp=sharing

Bu arada referens linkim : https://www.banggood.com/index.php?zf=12702593

Referansız link: https://www.banggood.com

wmaraci
reklam

hcmls hcmls WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 573
  • Beğeniler 90 / 166
  • Ticaret 9, (%100)
Tüm telefon seçeneklerinde aynı yazı var:
"This warehouse can not ship to your location."

Sizinkini nasıl gönderdiler?

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
hcmls hocam inanın şimdi farkettim ve araştırdım. Türkiyedeki gümrük kısıtlamaları nedeni ile daha önceden bazı kullanıcılar mağdur olmuş telefonlar gümrükten geçmiyormuş ve posta geri gönderiliyormuş. Bu nedenle sim kart özellikli hiç bir cihaz türkiyeye gönderilmiyor çünkü %90 ihtimal gümrüğe takılacak. Ben fransada ikamet ettiğim için sorun çıkmadı.

Ama diğer ürünlerde böyle bir sorun yok sadece sim kart özellikli ürünler geçmiyor gümrükten.

hcmls hcmls WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 573
  • Beğeniler 90 / 166
  • Ticaret 9, (%100)
Başta Fransa'da yaşadığınızı belirtseydiniz keşke. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Konu içerisinde belirtmişim fransada olduğumu fakat gözünüzden kaçtı heralde sağlık olsun. Fakat çok isterdim türkiye sipariş verilebilmesini. Teknosa, vatan gibi üç kağıtçı firmaların fahiş fiyatlarından kurtulmak için bir seçenek olabilirdi bu türkiyedeki kullanıcılara.

BirkanUlusoy BirkanUlusoy Nullius in verba Kimlik Onayı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lifelong Learner
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 4 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
cihaneken Teknosa, vatan değil üçkağıtçı olan. Türkiye'deki en büyük halk düşmanı devletin kendisidir. Türkiye'de satılan telefonlarda devlet üreticiden daha fazla pay alıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al