wmaraci reklam
lidertakipci

Amerika mı Kuzey Kore mi?

32 Mesajlar 3.708 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Aman Trump bu tarz şovlarıyla tabanına müşteri çekiyor. Hollanda ve almanya da seçim zamanı Türkiye ile restleşmediler mi, bakanı sınır dışı etmeler falan. Sağcıların oyunu alıyorlar.

wmaraci
reklam

bhsrc bhsrc Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
xplex

Kim kazanır biliyor musun ? Çin,Rusya

Sen sanıyor musun ki Kore tek başına ABD ile savaşabilecek ? Kore'nin arkasında Çin,Rusya var.
Amerika'nın yollayacağı füzelerden bir teki Çin'e zarar verirse Çin'de Kore'nin yanında savaşa girer.Daha sonra komünist kesimin ağırlıklı olduğu bir diğer ülke Rusya da dahil olur ve güç dengeleri değişir.Bu fragmandır.Kore ise piyondur.Santraç oyununu düşünürsen şah geride kalır piyonları daha sonra piyonlardan biraz daha önemli taşları öne sürer.
Çin,Rusya'da böyle yapıyor.

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
Rusya ve Çin'e Amerika bile bile zarar vermez ve bu iki ülke için büyük risk olan yüz ölçümleri varken kolay kolay saldırmazlar çünkü savunacakları büyük bir alan var
bhsrc

Little things affect little minds.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&nv=1&rurl=translate.google.com.tr&sl=en&sp=nmt4&tl=tr&u=http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/could-america-win-war-against-russia-china-the-same-time-19305&usg=ALkJrhjmJ5t7HD1QjG7Yg2JEwoiv3q3Evw
Bu yazıya göre Amerika VS Rusya ve Çin savaşını Amerika kazanabilecek güce sahipmiş tam anlamıyla kazanamazsa bile kazanmaya çok yaklaşabilirmiş.

wmaraci
wmaraci

Alper Alper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 102 / 69
  • Ticaret 4, (%100)
Kimin kazandığı çok umrumda değil fakat tahminlerime göre durum şöyle:
Savaşı ABD'nin kazanacağına eminim. Ancak bu savaşta bizde Kuzey Kore'nin hedefi olabiliriz. Çünkü sınırlarımızda ABD üssü var. Bunun dışında onların kaybedeceği her silah bizim lehimize olacaktır. Çin savaşa dahil olmayacaktır ancak Kuzey Kore'nin rejimi değiştirilmeye çalışılırsa Çin'de bu muhabereye katılır. Tüm bunların yanı sıra, keşke kefere Kuzey Kore gibi Müslüman ülkelerde ABD'ye kafa tutabilse...
AliEREN Gglog

kişi bu mesajı beğendi.

bhsrc bhsrc Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Gglog

Peki şöyle düşün ya o farklı alanların her birinde bir üst kurulursa hangi alandan gelen saldırıları engelleyecek ?

Ayrıca şöyle bir şey var.Amerika savaşa giremez.Amerikanın prensibinde bu yoktur.Çünkü savaşa giren hangi ülke olursa olsun kaybeder.Amerika başka ülkelerde savaştığında savaşı kazansa dahi ekonomi,eğitim,bilim yani her açıdan gerilemeye uğrar.Buda Amerika'nın prensibine aykırıdır.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)
bhsrc ben Amerika'nın nükleer saldırıya uğrayıp karşı vermeyeceği gibi bir prensibi olduğunu duymadım. Savaş yakın zamanda olacak olursa. Rusya'nın bu kadar çok üs yapabileceğini düşünmüyorum çünkü o farklı bölgeler ne olacak nükleer saldırı alacak o bölgelerdeki üslerde ne var askeri teçhizat bomba düşerse ne olur hepsi gider

csci35 csci35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 135 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
amerikadaki sistemler koredekinlerden 10 yıl ileridedir en az. Adamlar hiçbir zaman boş durmuyor nükleer silahları için hava imha sistemi geliştirildi haberini okuyorduk bundan 3 sene önce. Bizden uzak dursunlar diyeceğim de savaş zamanı türkiyenin başı ağrır. İnşallah böyle birşey olmaz :)

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Kore tabikide. Amerika tamamen gösterişten ibaret, ben amerikanın güçlü olduğuna inanmıyorum. Sesi çıkmayan ülkelere bakın siz.

Dipnot: Dünyaya hükmetmeye çalışıyorlarda geç o işi poposunun üstüne oturacak inşallah

Alper Alper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 102 / 69
  • Ticaret 4, (%100)
Ben bu gerilimin bu saatten itibaren sahte olduğuna inanıyorum. Maksat dünyayı telaşlandırıp silah satmak olabilir. Suudi Arabistan, Katar krizi yaşandı. Kim kazandı? Tabii ki ABD. Çünkü Arabistan'a silah sattı. Bu gerilimde er ya da geç savaşsız şekilde sona erecektir. Kuzey Kore'nin eti ne, budu ne? Zaten ABD'ye ulaştırabilecekleri nükleer bomba yok. Diyelim ki salladılar ABD bunu havada imha edemeyecek mi? Zaten ABD, 1. dünya savaşında dünyanın en büyük ekonomisine itilaf devletlerine savaş malzemeleri satarak sahip olmadı mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al