wmaraci reklam
lidertakipci

Codecanyon'Dan Aldığım Uygulama Google Playdan Kaldırıldı!

31 Mesajlar 6.267 Okunma
wmaraci reklam

Thyphoon Thyphoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
Ek olarak: Aynı şey web site tema satışlarındada geçerli: Düzenleme yapılabiliyor Regular Lisans'ta ama sizden başkası kullanamıyor onu yada alıp bir projede kullanıp başkasına satamıyorsunuz. O gibi durumlar için Extended almanız gerekiyor.

wmaraci
reklam

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
uzunlarpc Kardeşim regular lisans ile istediğin uygulamayı satın alıp düzenleyip google playe koyabilirsin. Senin sorunun regular lisans değil.

İnstagram telif hakkı atmış uygulamana. Marka adı veya benzer görsellerden telif yemişsin. Instagram google playde her hafta uygulama temizliği yapıyor. Bunun için uygulamanı çok özgün bir şekilde icon vs. yapıp play store'a yüklemen gerekli yoksa silerler.

Googler Googler Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mimarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 1, (%100)
CodeCanyon'dan alınan uygulamayı regular licence ile Play Store'a yükleyebilir, gelir elde edebilirsiniz bunda bir problem yok, uygulamanızın kaldırılma sebebi de bu değil zaten. typhoon 'un belirttiği gibi, Instagram tarafından ihbar edilmişsiniz.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)

Thyphoon adlı üyeden alıntı

alemburda Regular lisansda sadece kendin kullanabilirsin aldığın dosyayı yani sadece kendin düzenlersin google playe koyarsın aynı dosyaları akrabalara vs. verip onlarında aynı dosyaları düzenlemesini sağlayamazsın veya satışını yapamazsın. Regular lisans budur. Regular lisansla kendin istediğin şekilde uygulamayı düzenleyip play store'a koyabilirsin bunda herhangi bir sorun yok.

Ek olarak: Aynı şey web site temalarındada geçerlidir Düzenleme yapılabiliyor Regular Lisans'ta ama sizden başkası kullanamıyor onu yada alıp bir projede kullanıp başkasına satamıyorsunuz. O gibi durumlar için Extended almanız gerekiyor.

Google playde bu sekilde yaptiginiz uygulama var mi peki?

Olan bana aldigi linkle beraber atsin sonucu birlikte gorelim.
Cunku sizin soylediginiz mantikla ben magazada istedigim kadar uygulama atarim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 165 / 186
  • Ticaret 2, (%100)
alemburda Evet bir sürü gelirli yüksek indirmeli uygulamalarım var. Linklerini tabiki burda paylaşmam. Mantığıda aynı doğru anlamışsınız istediğiniz kadar uygulama atabilirsiniz mağazaya ve gelir elde edebilirsiniz. Ama uygulama kaynak dosyalarını bir başkasına satışını yapamazsınız. Bu sistem zaten böyle işliyor senelerdir. Yoksa o kadar uygulama neden satılsın codecanyonda!

Ayrıca hiç mi görmediniz popüler küçük oyunlardan örneklerini. Codecanyondan alıyor biri patlatıyor oyunu sonra aynı oyunu farklı isimlerle görüyorsunuz. Çünkü aynı yerden alınmış hepsi sadece düzenleyip markete sunuyorsunuz.

Codecanyon lisans farklarını araştırın derim ben size :) Çünkü ilk defa sizden duyuyorum sadece kendi kendine kullanılıcağını :D Çok yanlış bir kafa yapısındasın şuan hocam araştır biraz araştırmayla ikna olmazsan satın al koy mağazaya kendin :)
uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

uzunlarpc uzunlarpc Uzunlar Pc Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1349
  • Beğeniler 259 / 258
  • Ticaret 22, (%100)
Thyphoon hocam regular konusunda neyin ne olduğunu ben zaten çok iyi biliyorum arkadaş tam olayi bilmiyor galiba zaten codecanyondan aldigim uygulamalar google playda var fakat bu uygulamanin sorunu telif belliki :)

Reklam yapmasaydım tekrar google playa yuklerdimde artık içimdende gelmiyor,tesekkurler hocam.

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Gelen mailde zaten instagram LLC nin haklarını ihlal ettiğinizden dolayı kaldırılmıştır diyor. Regular licence muhabbetine de ayrı güldüm. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.
uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Codecanyon lisans tiplerini incelemenizi öneriyorum alemburda . Aldığınız dosyayı ücretli olarak kullandıramazsınız ama ücretsiz yayınlayabilirsiniz uygulamayı.

.

bypangea bypangea Dert Etme Dua Et Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 204 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Regular lisans ile alıp markete koyabilirsiniz sıkıntı Extended ile uygulamanın tüm hakları sizin oluyor bu şekilde themeforestten temanın tüm haklarını alıp üstünde ufak bir değişiklik yapıp piyasaya süren kullanıcılar var.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
alemburda :D Harbi alem adamsın kardeşim.. (:
uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al