wmaraci reklam
lidertakipci

E-ticaret sitelerinin google sıralamalarındaki torpili

25 Mesajlar 2.080 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

Emkadron adlı üyeden alıntı

Yine de hiçbir şey sorumun cevabını barındırmıyor .

Klima kelimesinde çıkabilir ama , klima nasıl tamir edilir kelimesinde 1. sırada sepetteki ürün çıkamaz.

Emkadron adlı üyeden alıntı

Hemen bi örnek sunıyım . ( Dji spark tamir ) anahtar kelimesinde 1. sıradaki site rh drone 1. sıradaki siteye tıklayıp içeriğine bakmanız yeterli .

edit: 2. sıradakide aynı şekilde

Ürün sayfasında dji spark tamiri ile ilgili bir etiket var. Ayrıca site birçok dji ürünü satılıyor.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
reklam

Metaphor Metaphor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 20 / 28
  • Ticaret 4, (%100)
Sepetler genelde ideal bir E-ticaret sitesinde robots.txt tarafından engellidir. Sepetteki ürün zaten gozukmemeli. Bu da enteresan. Soru icin birsey diyemiyorum ama Google'in 200 civari algoritma değişkeni var sırayı belirleyen. Bilemedigimiz bir kriterde site çok iyi olabilir Google gözünde.

Emkadron Emkadron Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo expert
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
eka7a düşüncelern mantıklı ama yinede benim için yeterli cevap değil

Emkadron Emkadron Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Seo expert
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Metaphor aynen öyle , sepetteki ürün gözükmemeli . Normal sıralamalarda bile gözükmemesi gerekiyor aslında ama ne hikmetse direk 1. sırada :))

wmaraci
wmaraci

42237 42237 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşım şimdi sana ileteyim direkt. Ama LÜTFEN bu soruyu soruyorsan öncelikle SEO UZMANIYIM deme. Uzmanlık çok zor bir durumdur ki ben bile senelerdir uğraşıyorum daha uzmanıyım diyemiyorum çünkü arama motorlarına bağlı çalışıldığı için uzmanlık bir anda çıraklığa dönüyor. Tıpkı geçen gün D&R da bir kitap gördüm SEO üzerine adam yazmış DMOZ .... Ortada dmoz mu kaldı backlink adına :D

Velasıl kelam asıl konu ürünlerin isimleri pek geçmez. Yani atıyorum genel bir ürün ismi ne olsun bosh bilmem ne model matkap dediğinde sıralamalara geçersin işte buradaki sıralamalarda önceliğin domain yaşı, genel PA,DA vb değerleri ile birlikte içeride yapılan SEO, SERP çalışmaları ve bunların uniq olmasıyla beraber değerlendirmede indexleme zamanına göre sıralamaya sokar, sonrasında arama sonuçlarına göre organik aldığı hitler ile destekçi sosyal, genel link yankısı ve ziyaretleridir.

Bazı yorumlarla verilen örneklerde mesela gittigidiyor n11 vb sitelerde bunları görmek geneldir çünkü uniq seo çalışmaları yapılmaya özen gösterilir ve yapıldığında da zaten ürün/kelime arama kelimelerinde organiklerde öne çıkması ve müşteri davranış yapısına göre çok bilinen sitelerden satın alma güven güdüsü ile ziyaret potansiyeli artar. Bu süreçlerde eğer gelen ziyaretçiler beklenilen yada aradıkları ürün/hizmet ile eş değer uniq açıkmala /bilgi yada ürünün kıyaslaşması seçenekleri yoksa sayfada kalma süresi azalır ve algoritmasındaki siteden çıkış değer oranlarının az yada çok olmasına göre sıralamada oynamalar yapar.

Şimdi bunlarla beraber gelişen ve değişen google yeni politikasında da ziyaretçilerin sıklığı da çok önemli. Özellikle kalma süreleriyle.

Şuna kendim şahidim ve kendim yaptım şu anda yönettiğim ve oluşturuğum sayfalardan bir kaçının türkiyede bilinen gitti gidiyor vb sitelerden öne çıkması söz konusu. Ve geçemiyorlar tabi bu da meslek sırrı.

Tekrarlamak gerekirse GOOGLE ile çalışıyorsan uzun yıllar iş deneyimine ok derim de UZMANLIK ve PROFESYONELLİK kelimesi komik geliyor ki 96 dan buyana web ve SEM ile içli dışlıyım lakin 2004 de bir politika sevdasıyla başladıktan onra mada olmak bana ders olmuştur :)

BOL ŞANS

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al