freelance iş ilanları

İçerik ve resim çalan rakip site hakkında

11 Mesajlar 1.617 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

swerty111 swerty111 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 154 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
Selamlar, sektörümdeki rakip bir site benim sitemde yayınlamış olduğum bir içeriğin başlığını ve içerikteki fotoğrafları aynen alıp kendi sitesine koyarak bir yazı yayımlamış. Benim yazımdaki içerikleri değiştirerek fakat genel olarak aynı yönde ilerleyerek bir yazı yayımlamışlar. Benim yazıda kullandığım orjinal görselleri ise aynen alıp üzerine kendi sitelerinin logosunu koyarak yayımlamışlar. Bunu yaparak ta aynı yazıda googleden benden üst sıraya bile çıkmışlar. Benim bu konuda yapabileceğim bir şey var mıdır?

Sitem için Haziran'da DMCA sitesine üye olmuştum ve verdikleri kodu footere eklemiştim. DMCA kullanan siteler için içeriği google'den kaldırma isteği ücretsiz olarak yapılabiliyormuş bunu nasıl yapabilirim?

Ek olarak içeriği google araçlarından spam olarak şikayet ettim bunun doğru şikayet yöntemi nedir?

Plagiarism Checker aracını kullanarak söz konusu yazıyı yazdığımda %67 çalıntı olarak gösteriyor. Bu değerlerle düzgün bir sonuç elde edebilir miyim?

wmaraci
reklam

pubhane pubhane Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Şikayetten veya hukuki olarak hiç bir yanıt alamazsınız. Görselin size ait olduğuna dair herhangi bir delil varmı ? Telif sahibi siz misiniz ? Yazınız %100 alınmadığı sürece dmca olarak da kaldirtmaniz soz konusu değil .Dediğim gibi görselin size ait olduğuna dair bir delil varsa hukuki olarak kaldirtabilirsiniz
swerty111 mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 154 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
@pubhane görselin bana ait olduğuna dair bir kanıt yok bilgisayardan alınmış bir ekran görüntüsü. Fakat yazdığım yazılar aynen kopyala yapıştır olarak söz konusu sitede yayımlanmış. Üstüne bir kaç ekleme küçük değişiklikler yapmışlar fakat genel olarak çoğu cümle noktasına virgülüne kadar aynı.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
Tamamı aynı değilse, hiçbir şey yapamazsınız.
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)
içerikler farklı olduğu için bir şey yapamazsınız
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 154 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
Çok saçma bir sistem değil mi?

Adamın koyduğu içeriğin neredeyse %70'i benim kendi cümlelerim noktasına virgülüne kadar. Aldığı resime de utanmadan kendi sitelerinin logolarını adresini falan yazmışlar. Ama içerik %100 çalıntı olmadığı için bir şey olmayacak kendilerine. Güzel sistemmiş.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Google'a şikayet edip içerikleri sildiren arkadaş vardı :)
Siz ilk olarak çalan kişiye mesaj atıp kaldırmasını rica edin olmadı dava ile tehtid edin kaldırmazsa google'a yazın :)
swerty111

kişi bu mesajı beğendi.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Aynı sorunu bende yasadim ve yasiyorum.Bunun bir cozumu yok malesef emek hirsizligi heryerde..Hele rakip google news uyesi ve alexa dusuk ve cok sayida ping varsa..Bende benden dusuk sitelere ayni hirsizligi yapiyorum icerik konusunda caresiz kaldigimda..Yazinin altinda nofollow link vererek
swerty111

kişi bu mesajı beğendi.

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 345
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)
birkere bende çok otoriter siteden bir içerik alıp kendi sitemde yayımlamıstım daha sonra başka bir otoriter site benden alıp yayımladı herkesin üstünde çıkıyor şuan :) google ne kadar gelişsede içeriğe o kadar hakim değil belkide türkçe dilinde geri kalıyordur
swerty111

kişi bu mesajı beğendi.

pubhane pubhane Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 158 / 140
  • Ticaret 9, (%100)
Resmiyete dökülen içerik haricinde hiç bir şekilde benden çalmış iddiasında bulunamazsiniz. Örneğin X bir futbol takımının formasıyla A futbol takımının formasi %80 benzerlik gösterebilir. Ama senin forma tasarımın bana benziyor yada renkleri aynı diye işlem yapamazsınız. Örneğin Adidas ayakkabi modelinin aynısını adı sanı belli olmayan abibas olarak basılabilir. Tasarımında ufak çaplı değişiklik yapıp satışa sunulabilir. Buna ifade olarakta ilham alındı denilebilir. Google hiç bir kopya içeriği uzun süre üst sırada tutmaz. Rakip siteniz sizden aldığı makaleyi spinlemiş yani özgünlük kontrolüne sokmuş ve muhtemelen %100 özgün onayını aldıktan sonra yayınlamış. Muhtemelen siz yayınlanmış bir içeriği analize soktugunuz için %70 kopya içerik olarak görüyorsunuz.Burada içinizi rahatlatacak bir durum varsa oda %70 benzer içeriği yakında Google farkedip içeriği çalan siteyi alt sıralara indirecektir.
swerty111

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al